Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj belőle ha rántott...

Lehet baj belőle ha rántott camembert sajtot eszek, és esetleg terhes vagyok?

Figyelt kérdés
csak olvasgattam, hogy mit nem lehet enni terhesség alatt, ami ugye eléggé meosztja a véleményeket... de azért én nem kísérteném a sors-ot.... viszont még nem tudom, hogy van e baba. 3 nap múlva nem várom.... és tesztelni előbb nincs értelme.

2014. aug. 19. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi erővel necegyél soha semmit, mert bármikor lehet terhes az ember!
2014. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! de azért ha védekezik az ember, akkor azért jóval kisebb az esély. Most konkrétan tervezzük! szóval NEM védekezünk!
2014. aug. 19. 10:40
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
A terhesség alatt is lehet mindent enni. Ostobaság a sok tiltás.
2014. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyers húst, nyers halat, nyers tojást nem ajánlják terhesség alatt, de legalábbis nagyon vigyázni kell rá, hogy friss legyen.
2014. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A rántott camambert nyugodtan megeheted, a lisztéria baci miatt nem lehetne camambert enni, HA nem pasztőrzött tejből készült. De a magyar camambertek általában pasztőrzött tejből készülnek, és amikor kirántod, a forró olaj megöli az összes bacit benne. Fogyaszd nyugodtan :)
2014. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi bajod nem lesz tőle, mivel a rántott sajt hőkezelésnek lesz kitéve, így az esetleges kórokozók elpusztulnak. A lágy illetve a kék penészes sajtok, ha nem pasztőrözött tejből készülnek, tartalmazhatnak lisztéria baktériumokat, amik a hűtőszekrényben is képesek szaporodni, de a lisztéria fertőzés igen ritka. Azért ajánlják a várandós nőknek ezen tejtermékek kerülését, mert azon kevés fertőzések egyharmada várandós nőket érint (valamiért fogékonyabbak a fertőzésre), de mint írtam, igen ritka.

Én az első terhességem alatt egyszer ettem medium steak-et is.

2014. aug. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az 5-ös és 6-os válaszolónak! így már érthető!

nem tudtam milyen gomba van benne....de ha a hő elpusztítja akkor okés.

köszönöm a hozzászólásokat!

2014. aug. 19. 11:08
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
6-os vagyok, szívesen, jó étvágyat! :)
2014. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ehetsz,sütés közben azok a bacik meghalnak,amik gondot okozhatnának. Én 12 hetesen ettem rántott camambertet,isteni finom volt és a babámmal minden rendben,a 25.hetet tapossuk. A fiammal is ettem a terhesség vége felé,igaz keveset,de ő is teljesen egészségesen született.
2014. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi havonta kétszer eszünk rántott camambert, mert szeretjük! Semmi bajom nincsen! 33 hetes km
2014. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!