Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki ment vissza dolgozni...

Ki ment vissza dolgozni második gyerek után dolgozni és közben terhes lett a harmadikkal?

Figyelt kérdés
Én most kezdtem el dolgozni két gyerek mellett de most olyan hulla vagyok pedig probálkozunk a harmadikkal,hogy fogom birni terhesen.
2014. szept. 19. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha hulla vagy két gyerek mellett, akkor biztos kell a 3.?
2014. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szeretnénk,van két kisfiam 4 éves és 2 éves,szeretnénk ha egy kislányunk is lenne!Lehet azért fárasztó még mert egy hete kezdtem dolgozni!
2014. szept. 19. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha belerázódsz és meglesz a napi rutinod a munka és az otthon között, akkor már biztos könnyebb lesz :)
2014. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ennyi idősek a gyerekeim és én is szeptember eleje óta dolgozok. Habár a 3. gyerek nekünk még nem aktuális, viszont én kevésbé vagyok fáradt, mint mkor itthon voltunk.

Valószínű azért, mert -lehet hülyén hangzik- de bizonyos szabályokat vezettem be itthon és egyenlőre tartom magam hozzá.

1. nem minden nap főzök. Ha nem jut idő rá, akkor kajáldából veszem, hiszen a gyerekeknek úgyis intézményben megvan a napi ételük.

2. minden nap, meló után az a kikapcsoldódás, hogy a gyerekekkel vagyok legalább 1,5 órát. Csak ezután megyünk haza. Megcsinálom a vacsit, addig randalíroznak ilyesmi.

3. Szigorúan befogom apát. Eddig, csak akkor segített, ha kértem, vagy ha kedve volt, most már ilyen nincs. Hazaér vacsira, onnantól övé a gyerek 1 órát. Ez idő alatt megfürdeti őket, és átöltözteti pijamába.

4. Ebben az egy órában eltakarítom a romokat, rendbe teszem a lakást, kikészítem a másnapi ruhákat. Ez után, mindenki pihen, ergo nem rumlizunk tovább. Reggelre, illetve amíg másnap haza nem érünk megmarad a rend.

5. Mindig mindent előre kikészítek. Vasárnap kivasalok egy hétre előre mindent. A férjem a saját és a gyerekek ruháját. Esténként pedig mindig kikészítem azt, amit másnap vesznek fel.

6. A gyerekeknek megtanítottam, hogy a piszkos ruhát a szennyesbe, a nem használt játékot a nagy ládába tegyük, habár ez eddig is így volt.

7. Ha főzők, kizárólag gyors kajákat csinálok. (főzelékek, sült hús, levesek, tészták, olyan ami nem tart tovább 35-50 percnél, mosogatással együtt). Van olyan, hogy úgy csinálom, hogy vacsira az a kaja, illetve apának és nekem a következő 2 napra ebédre jó legyen. Így a vacsikészítés egyben a főtt kaja készítése is.

8. Hétvége mindenki számára pihi leszámítva az alapvető rendfenntartó dolgokat.

Ezeket betartva, sokkal nagyobb a rend itthon, mint mikor itthon voltam, állandóan pakoltam a gyerekek után. Nyilván télen nehezebb lesz ezt fent tartani, mert többet leszünk bent, de remélem akkor is még ilyen jól fogom bírni.

3. gyereket akartam, de így hogy ekkora gondot okoz nálunk egy esetleges betegség, és nincsen segítségünk nem tudom elképzelni, hogy hogyan logisztikáznánk ki egy 3. gyerkőcöt. Valamint, bevallom nekem igen jól esik kicsit visszatérni a felnőttek világába. Sokkal több türelmem marad délutánra így, mint egyébként. Igazán felértékelődött így a gyerekekkel töltött idő. Uh, ha lesz 3. az biztos hogy nem mostanában lesz.

2014. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a második után ugy mentem dollgozni hogy inkontinens voltam és naponta 3-4 szer penkáztam magam mert 10 percenként bepisiltem
2014. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4es nagyon hasznos volt számomra amit irtál azt hiszem kiprobálom én is bár apát bevonni nehéz lesz mert két helyen dolgozik!
2014. szept. 22. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!