Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes vagyok, tegnap...

38 hetes vagyok, tegnap voltunk Uh-n. Azt mondta az orvos hogy el van öregedve a méhlepény. Pénteken kell visszamenni. Attól a vizsgálattól függ de lehet hogy "kiveszik" a babát. Volt Így más is?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt 3 kg-ra saccolta, most

3200g-ra. Mire kell számítsak, lehet kihúzuk ez a két hetet? Vajon elég tápanyagot, oxigént kap a babám? Ha most beindítják a szülést vajon minden rendbe lesz? Nagyon aggódom.



2014. szept. 24. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
38 hetesen már szinte mindegy az a plusz két hét. Ha nem kap elég tápanyagot, jobb, ha kiveszik. Hátránya nem származik ebből, sőt, 36-37. hét után már nem is számít koraszülöttnek.
2014. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért "kiveszik" és miért nem indítanak szülést és szülöd meg?? A babának már baja nem esik, 38 hetesen már mindene kész, csak a súlya nőtt volna még, emiatt félned nem kell. De én csak ezért nem engedném a császárt, megpróbálnám a hüvelyi szülést mindenképp.
2014. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy máris válaszoltatok. Nagyon aranyosak vagytok. Én se szeretnék császárral szülni ha egy mód van rá. Pénteken kimerül hogy szükséges-e hogy hamarabb beindítsák a szülést. Akkor konkrétan megbeszéljük az orvossal, hogy hogyan tovább. Annyira izgulok, első baba és eddíg minden olyan szépen rendbe volt, még mindíg egy kicsit nagyobb is volt, mint a neten leírt átlag. Hát most azért jól rámijesztett...
2014. szept. 24. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

38. héten elöregedett méhlepénnyel két hetet még kihúzni sokkal kockázatosabb, mint megszülni. Semmi baja nem lesz, ha most születik, a miénk is 37. héten jött és nem volt gondja.


Készülj a péntekre, szerintem beindítják.

2014. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38. héten már semmi gond nem lesz ha megszületik...lànyom 37. hétre született teljesen egészségesen, negyedik napon haza is mehettünk!
2014. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Igyekszem nem aggódni. Végül is tudtuk hogy lassan bármikor jöhet, kész is a kis szobácska, csak azon izgulok hogy ő jól legyen, szép egészséges kis manóval idnulhassunk haza :-D

Elég sokat mozog, akkor csak jól érzi még magát bennt,nem?

2014. szept. 24. 12:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 30. héten már 3as érettségű volt a méhlepény, onnantól kezdve hetente jártam nst-re, ultrahangra, hogy nézzék minden rendben van-e.

37.héten nem maradhatott tovább, mert minimális volt a magzatvíz, úgyhogy megcsászároztak(már volt egy császárom és farfekvéses volt a fiam).

2 hetet voltunk bent, de mostmár minden rendben. 2810gr és 51 cm volt a fiam.

Nekem azt mondta a szülésznő, hogy a 37.hét a legrosszab akkor született volna inkább 35-36. hétre vagy 38. hétre és utána. Ekkor alkalmazkodnak a legnehezebben(légzésproblémánk volt, vérszegények voltunk 3 hónapig és besárgult, ezért 1 hétig inkubátorban volt).

Érett lepénynél azért nem mindig engednek rendesen szülni,mert nem biztos hogy elég oxigén jut szülés, vajúdás közben a babának. Nekem ezt mondta a dokim.

2014. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó: neked is légzésproblémád volt, és vérszegénységed, vagy csak a babának? Mert többes számban írtad, és nem egyértelmű.
2014. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a babánál volt probléma, nekem a doki már a negyedik nap kiszedte a varratokat és hazaengedett volna, de a baba nem volt még jól.
2014. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett?
2014. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!