Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi vár ránk a kórházban?

Mi vár ránk a kórházban?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok mensi szerint, de uh szerint a baba 27 hetes. Hétfőn emiatt be kell feküdnöm, de nem tudom mi vár ránk bent. Van valakinek tapasztalata evvel kapcsolatban? Annyit mondott a doki,hogy ha ne adj Isten ott sem fog megfelelően nőni, akkor kiveszik és kint fogják táplálni, mert kint jobban tud növekedni. Mit csinálnak majd bent?

2014. okt. 25. 18:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az elejétől fogva kisebb 3 héttel? Ha nem akkor mikor kezdődött a lemaradás?


Figyu, 30 hetesen már 99% hogy ha megszületik nem lesz semmi gond. Persze nagyon valószinütlen hogy most kiveszik a babát, ez inkább csak megfigyelés lesz. Majd írj, mi van veletek!

2014. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
28. héten voltam uh-n, ott egy hét volt a lemaradás, szintén 27 hetet mértek, most szerdán 30 hetesen szintén 27 hét 4 napot mértek. Meg vagyok ijedve :(
2014. okt. 25. 18:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kapsz szteroidot pár napig + megfigyelnek, ha nem fejlődik és más gondot is találnak, akkor megszületik és bent tartják még egy kicsit majd.
2014. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem mondott semmit? valamennyire csak felkészíthetett volna,hogy ő szerinte mi a problem.. nem táplálja rendesen a méhlepény,vagy nem jó az áramlás?

egyébként ha olyasmire gondolsz,hogy miket fognak nézni..

valszeg lesz uh 2-3 naponta ahol mérik, esetleg jobban megvizsgálja valami genetikus,a szivecskéjét meg a köldökzsinórt,méhlepényt.. mást nem nagyon tudnak.

vizsgálgatnak egy ideig és ha úgy tanácskozik az osztály főorvosa,akkor progi császárral kiveszik.

utána a babára annyi vár,hogy kb 1-1,5 hónapot kell kórházban töltenie,ahol megnő 2500gr körülire. lehetséges,hogy lélegeztető gépre rakják rögtön,de egy több mint 30hetes baba már tud lélegezni magától általában. inkubátorba teszik és növöget. te bent lehetsz vele azt hszem egy hetet utána hazaengednek és minden nap mehetsz hozzá,illetve vihetsz neki lefejt anyatejet.

Amiket leírtam,egyáltalán nembiztos,hogy így alakul csak KB ilyenek szoktak lenni,mikor egy 7hónapos baba születik 1200gr körüli súllyal. nem lesz semmi baja,egyedül a tüdeje egy minit még éretlen de egyébként csak dagira kell hízlalni :))) biztonságban vagytok a kórházban!

32hkm

2014. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Annyit mondott,hogy be kell feküdnöm és ha nem növekszik akkor ki kell venni, mert komolyabb baj lehet. MInden más hál Istennek rendben van, csak nem nő.
2014. okt. 25. 20:43
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a méhlepény nem táplálja rendesen, akkor tényleg jobb neki kint.

Szerintem kapsz tüdőérlelőt, ha tényleg koraszülés lesz, ez elengedhetetlen. Ha 27 hetesen meg kell szülnöd, akkor a baba még nagyon picike és sokáig lesz inkubátorban.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2014. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És ha a méhlepénnyel van baj, vagy a köldökzsinorral akkor azt nem látják uh-n? Mert ott azt mondták,hogy ezen kívül minden rendben van.
2014. okt. 25. 21:04
 8/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a méhlepény és köldökzsinór problémákat látniuk kell.
2014. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De, ultrahanggal tudják figyelni a köldökzsinórban is az áramlást és látják azt is, ha a méhlepny meszesedik és nem jó a tápanyagellátása.

Nekünk a 4D-n is ellenőrizte a szonográfus amikro babamozira mentünk, hogy milyen állapotban van a méhlepény pl. teljesen jó volt.

Fogják nézni ezt is, de jó kezekben lesztek, ha befektetenek megfigyelésre, nyugi!

2014. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom mindkettőt meg tudják állapítani.

nekem 27hetesen mérték a babámat 872gr-ra! ami akkor több mint 2hetes elmaradást írt.

a dokim azt mondta ez egyeőre elég picike,meg kell várni a 30hetes genetikai uh-t,hogy behozza-e,vagy hogyan tovább. nekem végig sem mondta a mondatot...

annyit mondott méhlepénnyel lehet baj,vagy köldökzsinórral,illetőleg olvassak utána a magzati retardációnak mit jelent.

2014. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!