Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi vár ránk a kórházban?

Mi vár ránk a kórházban?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok mensi szerint, de uh szerint a baba 27 hetes. Hétfőn emiatt be kell feküdnöm, de nem tudom mi vár ránk bent. Van valakinek tapasztalata evvel kapcsolatban? Annyit mondott a doki,hogy ha ne adj Isten ott sem fog megfelelően nőni, akkor kiveszik és kint fogják táplálni, mert kint jobban tud növekedni. Mit csinálnak majd bent?

2014. okt. 25. 18:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ezekkel azt mondták minden rendben van. :) Mi lehet akkor még a gond?
2014. okt. 25. 21:11
 12/18 anonim ***** válasza:

hát lehet még genetika.. de ilyen esetben ha a baba egyszerűen nem nagyon nő,megáll a hízásban azt retardációnak hívják..

[link]

2014. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!

persze nem azt mondom,hogy ez a baja a babának! én csak segíteni próbálok,hogy nekem mit mondott a dokim,azt próbálom leírni! egyáltalán nem biztos,hogy baja van,sőt. ez előfordul. olvastam pl olyat,hogy nem nőtt a baba 7.hónaptól,csak kivételesen kicsi mennyiséget.. alig 2kg-ra nőtt meg és a 39.héten indították a szülést. ott is néztek mindent,bent feküdt anyuka a kórházban és figyelték. a baba kivételesen kicsi volt,de makk egészséges! ilyen is van :)

2014. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Valamennyit hízott a 2 uh. közti idő alatt. (az 2 hét volt) A 28. hetin kb 920 gramm volt a 30 hetin 1130 gramm. Az előzőn azt mondták,hogy 27 hetes, a 2 héttel későbbin pedig,hogy 27. hetes és 4 napos.
2014. okt. 25. 21:22
 15/18 anonim ***** válasza:

tehát azért hízott több mint 200gr-t.. az viszont jó!

nem lesz itt baj!

[link]

kuksizd meg ezt!

2014. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, megnéztem. Remélem igazatok lesz, és minden rendben lesz :) Köszönöm a segítséget :)
2014. okt. 25. 21:35
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is voltam emiatt kórházban. 2-3 naponta uh. Naponta nst. Naponta infúzió. Plusz a tudoerlelo injekciokat.

A babam 3 héttel volt lemaradva amikor bekerultem. Ha nem fejlődött volna, akkor kiveszik es kint jobb lett volna neki. Most 35+4napos vagyok. Nemsokára szulnom kell/csaszar, mert bár csökkent a lemaradás, de meg mindig nagy.

2014. okt. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia KérdezŐ! Nem lemaradás miatt, de én is kórházban voltam az utolsó három hétben. Nálunk ez a 30-33. hetek voltak, majd koraszülés. Mindenek előtt azt mondanám, hogy nyugodj meg. Ebben a rossz helyzetben a kórház a legjobb amely történhet Veled. Ott rögtön akad segítség ha kell. A korán azt mondták, hogy nem a súly a lényeges - az is sokat, rengeteget számít - hanem a bent töltött hetek száma. Biztos, hogy megpróbálják még benntartani és bent erősíteni. Tuti a tüdőérlelő, valamint tápanyagok koncentráltan dögivel, illetve Neked is bele kell adnod mindent. (Tápláló jó kaják, vitaminok stb.) Közben figyelni fogják. Minden nap reggel és este szívhang, állapototoktól függően nst. A lényeg hogy próbálj meg nem idegeskedni. Hidd el nem lesz jó, hogy kórházban vagy de adott helyzetben meg fogsz nyugodni.

Ugyanakkor azt is hozzá kell tennem, hogy ahány orvos, ahány uh készülék, annyi mérés. Amikor mi bekerültünk saját orvosom 1800 grt mért. A helyi orvos 1400 gr alatt, rámhozták a frászt. Kitartás! Nem lesz semmi baj!

2014. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!