Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?

Milyen érzés terhesnek lenni?

Figyelt kérdés

Nem biológiai értelemben, hanem lelkileg. Én még nem voltam terhes, de egyre többet foglalkoztat a gondolat, hogy milyen csodálatos érzés lehet már az elejétől maga a tudat, hogyha valaki a szerelmének a kisbabáját várja (vagyis közös, de értitek). Szóval, hogy attól a férfitől vár gyereket, akit mindennél jobban szeret. Vélemények, tapasztalatok, történetek?

22/L



2014. nov. 26. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első babámmal a föld felett jártam 10 centivel és rózsaszín volt minden. Férjemmel közösen akartuk, vártuk, és nagyon jól éreztem magam. Tényleg hihetetlen élmény, ahogy fejlődik benned egy kis emberke.

Második babámmal hasonló volt az öröm, csak itt már nem éreztem túl jól magam, fizikailag sok tünetem volt, és sokszor voltam rosszul. Viszont mivel a picike emberkéért bármi megéri, ezért az ember ezen is felülkerekedik.

Hihetetlen élmény, tényleg!

S annál jobb nincs, amikor a férfi is szeretettel várja a baba érkezését, és utána úgy viszonyul a babához, ahogy az a mesékben van megírva. Férjem ilyen, jó őt és a gyerekeket nézni!

Persze nem minden ennyire nyálas, nekünk is voltak/vannak nehézségeink, aggodalmaink, de a lehető legjobb döntés volt párommal gyermeket vállalni.

2014. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

az elején felhőkben jár az ember, azt hiszi ez csak vele történhet meg, ő a minden, babát vár

utána aggódás, lelkiismeret furdalás, vitaminszint, táplálkozás miatt, esetleg tünetek rosszullét,hangulatingadozás stb, megijed az ember

utána rettentően kíváncsi lány, vagy fiú, mozog e, mit tud már, érzékeli e a fényt, hangot, mindennek utánanyomoz, intézi a szobáját, dolgokat, ezek megint stresszelhetik

később szeretethiány a párjától

egyre nehezebb a terhesség(esetleg ödéma, súlygyarapodástól légszomjak, stb)de fellegekben érzi magát, ha meglátja a kis lábát, vagy ahogy mozog a baba

születést ki hogy várja, valaki már nem bírja, valaki meg már úgy várja, hogy a kezében tarthassa

utána kimerültés, szellemileg, idegileg, fizikailag, ha nem nézett semminek utána mit hogyan kell egy újszülöttel

2014. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem totális érzelmi hullámvasút volt. Megjártam a rózsaszín felhőket is, és a kétségbeesést is, a szülés alatt is voltam boldog és halálfélelemmel teli, az egész időszak maga volt az őrület :) Alig várom a következőt! :) Nagyon-nagyon nagy élmény! :)
2014. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is abszolút hullámvasút volt, de a felhőkben sosem jártam. Mondjuk én nem is vagyok ilyen típus. Ez egy fiziológiás folyamat, nem tulajdonítottam a terhességemnek nagy jelentőséget főleg úgy, hogy bármelyik nő képes rá, ergo nem nagy dolog. (Ez nyilván a terhességre értendő, nem a gyereknevelésre, az más tészta.) Valakinek ez élete legszebb időszaka, nekem csak egy ciklus volt a rengeteg más fontos "projektem/tünk" mellett. :)
2014. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem életem legszebb időszaka. Teljesen ki vagyok virulva, soha sem éreztem mgamat ilyen jól, és ezt mások is észre vették. A férjem is teljesen oda van, eddig minden vizsgálatra jött velem, ami mindkettőnknek hatalmas élmény volt amit együtt élünk meg. A 14 év alatt ez a legszebb időszakunk. Most éppen csulik a pocakomban :-D Néha olyan hihetetlen. Ha volt is kellemetlenség a terhességem alatt nem éltem meg rosszul, mert van értelme az egésznek!! 39+5 km.
2014. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elején: kétségbeesés, mi lesz velem, a testemmel, a munkámmal, hogy fogunk megélni. Nem tervezett gyerek (de ha nem pottyan be, akkor lehet, a félelmeink miatt sosem állunk neki). Mi lesz, ha rosszul élünk majd és ezért őt fogom okolni?

Utána: szégyen, hogy nekem elsőre összejött, más meg mit nem adna érte, évekig próbálkozik, én meg itt siránkozok, mikor ez egy áldás, hát normális vagyok én?

Utána: rosszullétek, kétségbeesés, mert csak az édes péksütit tudtam megenni, terhességi cukros leszek, a gyerek meg óriási, rosszat teszek neki (lelkiismeret-furdalás), mert nem tudok minőségi kaját enni.

Utána kezdett elkapni az öröm. Csak hát fura, mert még pici és első terhesség, tudom, hogy mozog már, mert láttam ultrahangon, de nem érzem egyáltalán.

Mostanában meg voltak kisebb bajok (vérzés), amikor magamon kívül zokogtam, rettegtem, hogy elveszítem, azt hittem, ez lesz a büntetés, amiért nem örültem neki azonnal. De jól kapaszkodik és remekül van, virgonc, egészséges, csak hát én most annyit bőgtem az elmúlt két hétben, hogy nem érdekel már az se, fiú-e vagy lány, csak szülessen meg egészségesen, de jaj, hát akkor is bőgni fogok, mert most is bőgök.

Hormonok. :) És tényleg érzelmi hullámvasút. El sem tudom képzelni, mi lesz még itt. Remélem, stressz már nem, abból elég volt.

Ma töltöm a 12. hetet.

2014. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!