Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én aggódok? Babát várok,...

Csak én aggódok? Babát várok, eddig nem is volt baj. Vártuk, de most össze-vissza gondolatok kavarognak bennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Várt baba.3-ik gyermek.

Néha nagyon boldog vagyok néha nagyon nem tudom elfogadni.Jönnek rossznál csak még rosszabb gondolataim:(

Félek,hogy valami bajunk lesz, félek a h1n1-től, rá se merek gondolni ,hogy elkapom,szövődmények...stb...../oltva vagyok/

Már arra is gondoltam talán nem kéne megtartanom, emiatt.Gondolt valaki erre,hogy emiatt elveteti?Mert,hogy a másik 2-re is gondolni kell.Pedig annyira vártuk.Abszolút abortusz ellenes vagyok egyébként.

Mi történt velem?Eddig azon szomorkodtam,hogy nem jön, most akkor miért gondolok ezekre?

Teljesen összezavarodtam.

Kérlek ne leszidjatok, hanem adjatok valami tanácsot!

Úgy érzem megőrültem,nem értem magam.

Hiszen egyik percbe boldog vagyok a másikba pedig nagyon elkeseredett.


2010. febr. 2. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még csak első babás kismama vagyok, de nekem is vannak össze-vissza gondolataim. Nagyon-nagyon vártuk/várjuk őt, nagyon örülünk neki, de ha rosszabb napot fogok ki, akkor mindig az van bennem, hogy biztosan ezt akarom, kell ez nekem? Ezek miatt utólag nagyon szégyellem magam, remélem hamar elmúlik. Én a hangulatingadozásaimnak tudom be és azért szerencsére többségében jó napjaim vannak, nagyon boldog vagyok, csak havonta 1-2 alkalommal jut ez a hülyeség az eszembe. Kitartást, és ne aggódj! Vártátok ezt a babát, örültetek neki. Gondolj arra micsoda boldogság lesz,ha már ott szuszog melletted, minden nap rácsodálkozhatsz, szeretgetheted:)
2010. febr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyet értek,hangulatingadozásod van.Nekem is volt,ezért eszedbe se jusson,hogy egy hirtelen ötlettől vezérelve nem tartod meg babát,meg fogod bánni.Mondjuk én nem gondoltam ilyesmire egyáltalán, "csak" hol morcos voltam,hol meg jókedvű,egyszer sírni tudtam volna másszor meg majd kiugrottam a bőrömből jókedvemben.Úgyhogy biztos nálad is átmeneti ez az egész.
2010. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a másodikat várom, és én is beoltattam magam, pont azért, mert látni szeretném a kislányomat felnőni és nekem ez fontos. Ezért fontos az életem, miatta. Teljesen érthető a félelmed. De szerintem ne aggódj. Beoltattuk magunkat, ennél többet nem tehetünk. Nem lesz gond. Hidd el, ha most ennyire aggódsz miatta, akkor te olyan típus vagy (mint én is), aki soha nem bocsájtaná meg magának, hogy a félelmei miatt elvetette a gyermekét. Az életed tehát ezzel nemhogy megoldódna, hanem valószínűleg tönkremenne. lehet, hogy nem ismerlek, de az aggódásodból ezt veszem ki. Nem lesz gond, ne is gondolj rá. Nem sokára szép és okos kis babánk fog születni. :)
2010. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek elegge hangulatingadozasos tunetek ami egyutt jar a terhesseggel. En is voltam es vagyok igy, de at kell esni rajta mert nincs ra orvossag. :) Bar en arra hogy nem tartom meg egy percig sem gondoltam, hiszen legelso baba, en inkabb attol szorongok, hogy nehogy valami baj legyen a picivel es ezert amikor rosszra gondolok gyorsan probalom eluzni a rossz gondolatokat zenehallgatassal, setalassal, olvasassal, stb.

Probald valamivel javitani a hangulatodat, peldaul a masik ket kis lurkoval :)

Sok sikert es boldog babavarast :)

29 HKm

2010. febr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másodikat várom, én is aggódom, de nem feltétlen a h1n1- miatt, hanem minden miatt. Az elsővel nem paráztam, természetesnek vettem hogy minden ok, de most mindentől félek, hogy elkap valamit, hogy elvetélek, hogy nem lesz szívhang, hogy beteg, stb. Kicsit kezdem már kiverni a fejemből ezeket, mert ártok vele tudom, de hát ez van. Én is sokszor elkeseredek, főleg mikor úgy érzem (és valóban 99% csak úgy érzem, és nem úgy van,) hogy a párom nem segít, és nem áll mellettem, és nem akarja a babát, emiatt egyszer én is gondoltam rá hogy érdemes megtartanom? De tudom hogy ő is akarja, szereti, csak ő meg azért nem aggódik, mert a második, és a lányommal is minden ok volt, akkor most miért ne lenne. De hát náluk nem dolgoznak a hormonok.

Ez a hangulatingadozás, majd múlik kicsit talán. Hány hetes vagy?

Próbálj meg ne gondolkodni ilyeneken, nézd a másik kettőt, hogy ők milyen szépek, és gondolj arra hogy ő is ilyen gyönyörű lesz, és nemsokára!!

2010. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igencsak dúlnak benned is a hormonok, amiatt kavarognak az érzéseid :) Minden terhesség más, én az elsőnél is aggódtam, csak akkor azon, hogy nehogy ez-vagy-az legyen a gyerekkel és most is, csak ugye most az infulenza van felkapva a médiában, ezt hallod mindenhonnan. Akarva-akaratlanul odafigyelsz és sajna ebben a más lelkiállapotban jobban hat ránk. Gondolj arra, ha most nem lenne ez a téma, akkor biztos más miatt aggódnál, ez a terhesség velejárója. Az ember teljesen belekeseredik már ebbe a sok aggódásba. Én most így a vége felé egész jól érzem magam, az első 16 hetet vérzés miatt végigfeküdtem, akkor azon aggódtam, hogy nehogy elmenjen a baba, utána jött az infulenza téma, már sírtam is idegességemben, amikor minden este arról beszéltek a hírekben. Most, hogy a téma kicsit alábbhagyott és már a vége felé járok, elkezdtem VÉGRE magammal és a babával(szobájával, ruháival) foglalkozni(persze mindig eszembe jut aggódni is valamin, de nem a nap 24 órájában). Azt hiszem ez ami hiányzott. Azt kívánom Neked is, hogy próbálj valami mással elfoglalni magad, keress valami célt és legyél nagyon boldog, főleg a terhességed alatt(persze utána is)! Jó egészséget az egész családodnak! 36hkm
2010. febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!