Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 évesen, vagy 36 évesen jó...

35 évesen, vagy 36 évesen jó életkor a család alapításra a mai világban?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 15:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

35 vagy 36 év????

Őszintén? Van különbség?

Mert ha 26 és 35 év lenne,még értelme is lenne a kérdésnek...

2015. okt. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hatalmas lehet a különbség. :)
2015. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én 28 vagyok, a férjem 36. Nálunk gombnyomásra jött a baba:) Az új kutatások szerint egyébként azok a nők, akik 35 felett meddőségi gondokkal küzdenek, előtte is küzdöttek, csak ugye náluk derül ki.


Viszont mi még egyet nem vállalunk, a férjem úgy érzi, neki ez nem fér bele, csak meg kell nézni egy átlag magyar 60 éves férfit.:) (Bár apám pl. kivétel, mert sportol, aktív, dolgozik.)


A legjobb barátjáék most 38 évesen (lány, fiú is) és most várják a 2. babát, az első két éves. Ők nem aggódnak (nem járnak genetikai uh-kra, nem csináltatnak amniót sem), mi nem ilyenek lennénk. Szétstresszeljük így is magunkat, nemhogy úgy...:)


24 hkm

2015. nov. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Mono144 ***** válasza:
Én meg azt gondolom, hogy ne hallgassál te senkire, ha úgy érzed most még szívesen vállalnál, tedd meg. Nekem több ismerősöm is közel a 40-hez vagy azon túl szült még gyereket. Én is 34 voltam az elsővel, és még lehet vállalok egyet. Most vagyok 37. Szerintem a szíved döntsön ne más :)
2015. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Csak az az én véleményemet mondom! Szerintem első gyereket max 30 ig!

Nyilván ha így alakult, hát így alakult, de ha lehet előbb, szerintem nem érdemes eddig várni. Én 35-36 évesen (max 37)az utolsót szülném már.

2015. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem ertek egyet azzal aki szerint 25-30 az idealis.18eves koraig meg altalaban a csaladjaval el az ember,kesobb jobb esetben tovabb tanul.A tanulas utan pedig probalja kialakitani az egzisztenciajat.Nem mindenkinek adatik meg hogy felesegul is veszik,es biztos alapokat is tud epiteni a leendo gyermekenek,30,eves kor alatt,pl.25eves korig ,plane ha nincs szuloktol segitsege..es 25 evesen meg nem is biztos hogy gyereken gondolkodik...szerintem 30-35 ig van inkabb ennek az ideje..
2016. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

25-30 na de albérletbe? Vagy hitelre? Vagy itt minden huszonéves egyetemistának megvan az anyagi háttere a babához? Az egyetem után ha nem helyezkednek el rögtön a szakmájukban akkor általában 2-3 év már nagyon nagy kiesésnek számít és még nehezebben lépnek majd be a munka világába, főleg gyerekkel hiszen a legtöbb munkahely nem igazán családcentrikus. Én azt gondolom nem feltétlenül a nők a hibásak azért mert nem szülnek huszonévesen az ideális korban. És gyanítom hogy sok nő pont huszonévesen esik át az első nagy szakításon, mivel tizenévesen még nagyon kis butuskák a lányok a férfiakkal, majd később huszonévesen már jobban kifejlődik annyira a személyiségük, hogy nagyjából tudják hogy milyen férfira vágynak és mi lenne az ideális.

De lehet hogy tizenévesen csak én voltam ennyire kislány még és mindenki más komoly érett nő volt.

2022. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!