Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyukánál 20 év jó életkor,...

Az anyukánál 20 év jó életkor, a család alapításra?

Figyelt kérdés
Vagy ezek közül melyik jó,szerintetek? (18-19-20-23-26-29-34-36 év)

2015. febr. 25. 14:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még korai lett volna, akkor kezdtem el dolgozni, még főiskolára jártam és semmim sem volt.

Még pörögtem, buliztam, utaztam, nyelvet tanultam, nekem nem fért volna bele akkor egy baba.

Szóval ez így általánosan nem megmondható.

2015. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Az a jó életkor, amikor stabil háttere van akár egyedül is, munkahelye, munkatapasztalata, élettapasztalata, egészséges, ezután következik a stabil párkapcsolat, otthon, normális társ, és mindkét fél akarata a családalapításra. Ha ez 20 évesen megvan (ritka) akkor persze, hogy jó, ha csak 35, akkor az a jó.
2015. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor lettem anya és nekem tökéletes volt, viszont készen álltam rá és meg is tehettem. Ez egyénfüggő. Életkorban nem is lehet meghatározni. Akkor alkalmas, amikor már nem kell feltenned ezt a kérdést. Amikor meg tudtok élni önállóan és lelkileg is készen állsz az anyaságra.
2015. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%

20 évesen elég ritka, hogy valaki kellő egzisztenciával rendelkezzen a családalapításhoz. Persze ha beleül a készbe, összejön egy már mindent megteremtett pasival, oda könnyen pottyant 20 évesen gyereket a leányzó.



Vagy ugye ott vannak a c típusúak, akiknél az egzisztencia szó nem játszik.

2015. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem te magad is tudod, hogy jó.
2015. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb tragédia lett volna, ha akkor teherbe esek. Másodéves voltam egyetemen, még az 5 évig nagyon sok volt hátra. Benne voltam egy se veled se nélküled kapcsolatban, egyetem mellett dolgoztam, a pasival kb csak éjjel találkoztunk. Otthon laktam a szüleimmel.

Most 27 vagyok, egy csodálatos ember felesége vagyok 2 és fél éve, imádjuk egymást, jó munkahelyünk van, lakás, autó, mostmár csak egy kisbaba hiányzik a boldogságunkhoz. De ez persze midnenkinél más. Fizikailag szeirntem is jobb a 20 év, hihetetlen, hogy milyen erős, egészséges és fáradhatatlan voltam akkor, ami már mostanra változott, peidg még mindig fiatal vagyok.

2015. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 sandrachnologic ***** válasza:
51%
Akkor én a keszbepottyantoshoz tartozom ezek szerint, bar ugy gondolom kicsit bántó ez a gondolatmenet. Igen, szerencsés voltam, hogy annak az embernek megvolt Mindene ahhoz, hogy én 19 évesen szulhessek. Es? 😊 boldogok vagyunk, en érett voltam ra, o is az volt a maga ferfi módján. Nem mondanám hogy nem letezik a szotaramban az egzisztencia fogalma, mivel a gyes alatt elvegeztem egy BA képzést, amit most a kovi gyes alatt mesterszinten folytatok. 😊 aki ugy érzi es megvan hozza a háttér, az miert ne szulhetne korán? Nem tudom miert kell ezt elítélni, hogy igy megy ugy nem nehez potyogtatni...
2015. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%
7: Mert nem az illető érdeme, hogy abban a helyzetben volt. Más meg úgy vállal gyereket, hogy tudja, a körülményekért legalább annyira megdolgozott, mint a másik fél. Nem mindenki akar kitartott lenni.
2015. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem árt saját egzisztencia, vagy legalábbis az, hogy értékes "áru" legyen valaki a munkaerőpiacon, mert ha bármi miatt kiesik a másik fél (lelép, lebetegszik, meghal), akkor kilátástalan helyzetbe lehet kerülni a gyerekkel.

Emiatt érdemes bebiztosítania magát az embernek, hogy egyedül is megálljon a talpán, ha magára marad 1-2-3 gyerekkel.

2015. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 sandrachnologic ***** válasza:
52%
Tehat akkor az 1950-es évekig kb. Csak kitartott nok leteztek? Nem tudom, miert kell tenyleg lenezni azokat akik a konvencionális csaladmodellben hisznek. Lehet hogy most csak kitartott vagyok, bar szerintem egy anyara es felesegre eleg ronda szo ez, de a gyerekeink nevelése mellett mint irtam tanulok, amivel munkaba is fogok majd állni, ha minden terveink szerint alakul akkor sajat vallalkozasunkban. Ugyan mi a gond azzal, ha egy noert es a kozos gyerekekért a ferj es az apa felelosseget vállal, ugy, mint regen? Attol meg én is értékes ember es ugyanolyan no vagyok, mint az osszes tobbi, aki dolgozik mielott szül. Nekem szerencsém volt, Ennyi. Masreszrol pedig nem kell esz nelkul ítélkezni, mert nem tudhatod, hogy a szerencsemen kivul van egy súlyos immunbetegsegem, ami miatt fiatalon kellett szulnom az orvosaim javaslatára. Masnal sem lehet tudni, hogy miert annyi idosen szül amennyi. Erdekes aki 40 évesen szül, mert addig karriert épít azt nem ítéli el senki, pedig nem biztos, hogy boldogabb csalad lesznek ok, mint akik fiatalon "potyogtattak a keszbe". Csak eppen ha nincs mázlija a gyereke erettsegijet se eri meg, nemhigy az unokáit, de az megis hu de felelős magatartás.
2015. febr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!