Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Évekkel ezelőtt átvészelt CMV...

Évekkel ezelőtt átvészelt CMV és Eppstein-Barr fertőzés veszélyezteti most a babám egészségét, illetve befolyásolja a szülés módját?

Figyelt kérdés
4 évvel ezelőtt estem át CMV és EBV fertőzéseken. Tudom, hogy a vírus és az ellenanyag életem végéig kimutatható lesz a szervezetemből, de mivel régen történt a fertőzés, nem tulajdonítottam jelentőséget neki, most, hogy babát várok. Viszont egy rokonom állítása szerint például nem ajánlott a régi fertőzés miatt természetesen szülni, hanem császárral, hogy ne fertőződjön a baba. 16 hetes vagyok, valóban okozhat problémát a korábbi fertőzés? Sajnos, az orvosomtól csak később lesz lehetőségem megkérdezni, addig is érdekelnének a tapasztalaitok.
2015. ápr. 15. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szulhetsz termeszetes uton. Volt ellenanyag szuresed a mostabi 16 het alatt?

En is regebben estem at ezeken.mikor terhes lettem ujra le kellett venni,hogy aktiv e a CMV.agyallomanyi meszesedest okozhat a virus ha aktiv. Nekem nem volt aktiv terhesseg alatt.teljesen egeszseges kisfiam szuletett.csaszarral szultem,de nem a virusok miatt.

2015. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos, most nem szűrték. De ezek szerint érdemes lenne kérnem a vizsgálatot. Köszönöm szépen a válaszodat!
2015. ápr. 15. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs mit.remelem picit tudtam segitenj.

Igen,sztem kerni kellene. Legalabbis nalam kertek.

2015. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*segiteni
2015. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!