Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minél több mozgás kell a...

Minél több mozgás kell a vizesedés elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama vagyok, kezdett dagadni a lábfejem, nem vészesen de szeretném minél jobban megelőzni. Só kerülése, sok víz fogyasztása és a felpockolt lábról tudok.Hanem a kérdésem az, hogy akkor minél többet mozogjak? Én azt hittem, hogy ha pl. sokat megyek egy nap attól történhet meg, hogy kifárad a láb, de sok helyen olvastam, hogy a mozgás hiányától. Én irodában dolgozok, tehát inkább ülök, akkor próbáljak meg minél többet menni/sétálni?
2015. júl. 23. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyi idősen kezdtem vizesedni,szintén irodai munka.Most táppénzen vagyok emiatt,mozgok egész nap,és szinte nem is dagad a bokám.

Amig ültem addig estére alig fértem el a cipőmben

2015. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás jobb mint az ülés az biztos.

Én amint bejött a nyár elkezdtem vizesedni. Viszont én nem merem mellőzni a sót. Olvasni, milyen fontos a folyadék és a só pótlása is ebben a melegben.

2015. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:( Értem , hát nehéz lesz, de akkor megpróbálok többet sétálni legalább a melóba.
2015. júl. 23. 07:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz állva dolgozni, legalább részben? Gondolom, számítógép előtt ülsz - én úgy csináltam, hogy rápakoltam a laptopot a nyomtatóra, és úgy már pont kényelmes magasságban van ahhoz, hogy állva dolgozzak rajta. :) Az ember toporog, mocorog, dolgoznak az izmai, és ha elfáradsz, visszahúzod a széket és leülsz egy időre. Persze ehhez jó cipő kell.

De a munkába sétálás is jó ötlet, vagy esténként egy órácska séta.

2015. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, minél tobbet mész annál kevésbé vizesedel.

én egész nap mentem, mint aki fel volt huzva.. abszolut nem vizesedett a lábam. szulés után a korházban fekudtem két napot, na akkor felpuffedt vagy 4 szeresére a lábam, azt mondták, hogy lépcsozzek fel a hetedikre, majd le..és le fog menni.

2015. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég az a sómennyiség, amit a kajákkal viszel be: a kenyérrel, sajttal, felvágottakkal stb. A szervezetednek nincs szüksége többre. Ha nagyon kívánod, megsózhatod picit a szendvicsedet, de felesleges sósmogyorót enni, mert az már tényleg ártalmas. Főleg, ha ásványvizet iszol, abban is sok oldott ásványi anyag lehet.

Ha ülés közben lerúgod a cipőd és tornáztatod a lábfejed, mozgatod a lábujjaid, spiccelsz, meg ilyenek, szerintem az is segíthet. Legalábbis a semminél több.

2015. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, csinálom a lábfej gyakorlataitokat meg próbálok sokat izegni mozogni. Köszönöm!
2015. júl. 23. 13:49
 8/8 anonim válasza:
100%

Mivel nálunk házfelújítás van, mondhatom, hogy sokat mocorgok. :) Amíg be nem jöttek ezek az őrült melegek, nem igazán tapasztaltam vizesedést. Bár a nőgyógyászom valamit gagyogott, hogy Ő látja, de szerintem ez csak ijesztgetés volt, hogy ne hízzak többet. Én is Eü-s vagyok, úgyhogy azért tudom, hogy mikor ödémás a lábam. Most, hogy ezek az extrém melegek vannak, azért be-bedagad a lábam és a kezem, de nem vészes.... úgyhogy én is javaslom mindenkinek, hogy mocorogjon, sétáljon.


34hkm

2015. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!