Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan számoljuk a terhességet...

Honnan számoljuk a terhességet? Az utolsó menstruációtól, vagy a peteéréstől - mértem a hőmet és ovu tesztet is csináltam, így tudom, hogy mikor volt.

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm első napja június 26 volt.

A peteérés viszont július 12.

Akkor most 5 vagy 3 hetes terhes vagyok?

:)


2015. júl. 31. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Utolsó mensi első napjától fogja számolni mindenki, orvos, szonográfus, stb.
2015. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenki az utolsó menzesz első napjától számol, kivéve, ha nagyon rendszertelen.

P.é-től nem számolnak, az emberek nagy többsége nem tudja, mikor van neki.

2015. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolso mensitol szamoljak, de a szules varhato idopontjat az en dokim az uh meretek alapjan szamolta (1 hettel kesobb volt ovum, nem ciklus kozepen, igy menzesz alapjan egy hettel idosebb terhesseg lenne, ennyi elteres a genetikai uh-n mar fontos lehet). Ha pontosan szeretned tudni, csak magadnak, akkor a 12. hetig keszult valamelyik ultrahang crl meretei alapjan ki tudod szamolni a pontos kort. Ha kell, tudok linkelni ehhez tablazatot.
2015. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. júl. 31. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Mensi szerint én is 5 nappal idősebb vagyok, mint egyébként, ugyanis én is tudom az ovu napjàt, ami még véletlenül sem ciklus közepén, vagy a 14. napon volt.
2015. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!