Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen mindig feljön a...

32 hetesen mindig feljön a gyomorsavam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Még csak a 32. héten vagyok, de néha ülve is feljön egy kis gyomorsav. Hát még este alvásnál. Már úgy alszom, hogy a fejem alatt legalább 3 kispárna van, de néha ez is kevés. Szerintetek mit lehetnék, hogy ne jöjjön fel?
2010. márc. 13. 14:36
1 2
 11/14 LN09 ***** válasza:

Én 24 hetes vagyok, lassan két hete iszonyat kínoz a sav, éjjel sem bírok aludni.

Valóban lefekvés elött pár órával már nem szabad enni. Napközben ki kell tapasztalni mit bírsz el. Pl. tegnap elött ettem gyümölcsöt, és éjjel majd meghaltam.


Amiket kipróbáltam:

1. Tej. Nekem nem vált be. Sajnos van akir mégjobban felpiszkál.

2. Háztartási keksz.

3. Főtt krumpli.

4. Salvus víz.

5. Lúgos víz.

6. Rennie. Ez volt, hogy használt, volt hogy nem. A patikus sajnos nem adott semmi gyógyszert, mondván beszéljem meg orvossal. Majdnem elájultam a pult elött annyira fájt, de tojt rám. Kértem, hogy akkor adjon szódabikarbónát. Azt is nehezen adott ki.

7. Szódabikarbóna. Nagyon hatásos, de hosszú távon állítólag nem jó.

8. Citromos víz. Sokan áldják, nekem annyira nem jött be.

9. Ezt férjem mamája ajánlotta, bevállt. Kb. 1 deci vízbe rakj olyan két kiskanál mézet és egy fél kiskanálnyi fahéjat. Reggel éhgyomorra, és este lefekvés elött kell inni.


Azt hiszem ennyit próbáltam ki. Volt olyan éjjelem amikor ezt mind magamba döntöttem.


Jah, és egy hete iszok Actimel-t, nem tudom ez mennyire jó rá, de reggel éhgyomorra nekem megnyugtatja.


Ami még fontos! KITARTÁS!!! Ez a legnehezebb!!!

Sok sikert!


24 hetes ikres kismama :)

2010. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A savanyú ételek, pl. a citrom,savanyúkáposzta.. fogyasztása lúgos kémhatást eredményez. Húsok, tejtermékek savas kémhatást eredményeznek. Enni kell természetesen ezeket is,de nem biztos,hogy gyomorégésre a legjobb a tej.Csak tűzoltásra jó,de utána rosszabb lehet.Én így tapasztaltam.Nekem a citrom vált be,de nem törvényszerű... jobbulást :)
2010. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 LN09 ***** válasza:

A tejről én is ezt hallottam. Ittam, vagy fél litert, mert jól is esett, utána meg még jobban szenvedtem.


Annyi még eszembe jutott, hogy van akinek a kissé száraz kenyér hatásos. Éjjel pedig a félig ülve alvás. Hát

nekem ez nem ment.

Húúú, valami még volt, de elfelejtettem... Ha eszembe jut leírom.


24 hetes ikres mami.

2010. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 LN09 ***** válasza:

Eszembe jutott :)

Sokat kell inni, hogy minál jobban felhíguljon a sav.


24 hetes ikm.

2010. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!