Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Találok valahol franciául...

Találok valahol franciául beszélő védőnőt? A feleségem nem beszél magyarul ilyen esetben le lehet mondani ezt az egész kalamajkát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 07:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
10- es, attol hogy a gyerek tud majd magyarul, attol miert kene az anyanak is ?
2015. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
67%
Védőnőt nem lehet választani, az jön, akinek a körzetébe tartoztok. És igen csekély esélyét látom, hogy fog tudni franciául. De nem kell mindig arra várni, hogy jöjjön, max. egyszer kell megnéznie a lakást, amúgy hozzá is lehet menni a rendelőbe. Ha nem tudsz neki segíteni fordítani, akkor inkább beszéljétek meg a nőgyógyásszal (mert feltételezem, hogy orvost már kerestetek, aki tud franciául), hogy ő majd elvégzi a méricskéléseket, amiket a védőnő szokott, és akkor tényleg felesleges hozzá menni, max. 3-4-szer, hogy az anyasági támogatásra jogosultak legyetek (a védőnő állítja ki az igazolást, ha jól tudom, és a feleségednek is jár, akkor is, ha külföldi állampolgár, ha itthon születik a baba). Meg egyszer jöjjön ki, aztán kész, a babás időszak majd megint más lesz, ameddig itthon laktok. Ott pedig a gyerekorvossal lehet majd egyeztetni, mit tud megoldani védőnő nélkül és mit nem. Szóval azért én a helyedben nem biztos, hogy lemondanám a védőnőt, de ti tudjátok.
2015. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

10-es vagyok

Egyrészt ha már egy életre páromul választottam valakit, akkor valamelyest megtanulnám az anyanyelvét, másrészt szégyellném magam, ha nem beszélném a gyerekem egyik anyanyelvét.

2015. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

10 es, azert ez nen ilyen egyszeru, nem megy csak ugy, hogy megtanuljunk egy nyelvet.

Nekem amerikai a ferjem, es persze tud magyarul par szot, es egyre tobbet ahogy no majd a kisfiunk, de nem varjato el hogy telhesen megtanuljon.

Persze latszik, hogy nem vagy lyen helyzetben, ezert gozod nincs az egeszrol.


Kerdezo, le lehet mondani a vedonot irasban az onkormanyzatnal, viszont akkor kotelessegbol a gyamugy megy majd ki, es oket nem lehet lemondani vagy nem beengedni, mert hivatalos szemely.

Angolul beszel a feleseged? Mert ha valamennyire beszel akkor az eleg, legalabb, hogy letudjatok a latogatast. A vedonoi diplomahoz 2004 tol nyelvvizsga kell , igy azert ha fiatalabb vedonot fogtok ki jo esellyel beszel nyelvet.

2015. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%

10-es vagyok

Lehet, hogy én nem vagyok ilyen helyzetben, de a környezetemben elég sokan és érdekes módon eddig azt tapasztaltam, hogy mindenki igyekszik legalább alapszinten elsajátítani a párja anyanyelvét, ha már egyszer egy életre összekötötték az életüket. Azért ez nem agysebészet, hogy ne lehessen viszonylag egyszerűen megtanulni az alapokat.

2015. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

le lehet mondani, nálatok elég ésszerű az indok is. Mindenesetre én nem lennék ellenséges, első alkalommal kísérd el, fordíts, és mondd el a védőnőnek, hogy mivel ez a helyzet, le szeretnétek mondani.

A gyermekjólétisek valóban kimennek EGYSZER, megnézik, hova viszitek haza a gyereket, utána pedig majd az orvosi vizsgálatok alkalmával lesz ellenőrizve a súlya, fejlődése. A látogatáskor csinálnak egy környezettanulmányt, és ennyi.


Nem kell bennük az ördögöt látni....

2015. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%
Írásban a helyi jegyzőnél lehet lemondani a védőnőt. Off, de ha megtehetitek menjetek külföldre szülni, ha amúgysem akartok Mo-n élni, így megspórolhattok a feleségednek egy esetleges durva traumát. Aki Európához van szokva annak balkán durva nagyon.
2015. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged tud valamilyen nyelven a francián kívül? Mondjuk angolul? Mert arra nagyobb az esély, hogy a védőnő is tud valamennyire. De ha nincs közös nyelv, szerintem erre hivatkozva lehet kérni, hogy kivételesen engedjék meg, hogy olyan legyen a védőnő, akivel tud is kommunikálni. Vagy ha olyan nincs elérhető közelségben, még mindig lehet tolmácsot is kérni. Ez egy kötelező szolgáltatás, meg kell oldani, hogy mindenki igénybe tudja venni, aki jogosult rá. Az is, aki nem magyar. Úgyhogy én inkább ezzel próbálkoznék első körben.
2015. szept. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem próbálkoztunk semmivel se. Le lett mondva a fenébe az egész.

Majd idejön egy hölgyike a környezettanulmányára aztán ennyi lesz. Utána jártunk, egyáltalán nem kötelező szolgáltatás!

2015. okt. 1. 09:41
 20/24 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem kötelező, akkor miért is volt szükség arra, hogy lemondjátok és miért megy hozzátok környezettanulmányra valaki hivatalból???

Egyébként vicces, hogy egy pasi az alapján mond véleményt a védőnői szolgálatról, hogy még csak nem is próbálták, csak olvasott róla.

2015. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!