Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák, ez így jó?

Diabéteszes kismamák, ez így jó?

Figyelt kérdés

Az étkezés előtti vércukor értékeim 4-5 körül van, étkezés után egy órával 6-6,5. Előfordul, hogy étkezés után 1 órával 5,5 körül mérek, ha könnyebbet eszem. Éhomi vércukor: 4,5 körül van reggelente.


Ma tejbegríz után 7,1 lett egy óra múlva és előtte 4.8-at mértem. Soha nem ment még 7 körülre, főleg 7 felé, tudom, tejbegríz kilőve.

Már 10 hete mérnem kell, fenti eredményeim átlagok a 38. héten. Ugye nem lesz gond a babámmal?


2010. márc. 14. 22:00
 1/8 A kérdező kommentje:
A 36. heti laboreredményeim is jók, nincs fehérje a vízeletben, sem cukor, az éhomim 4.6 lett. Kis vashiányom van.
2010. márc. 14. 22:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz a babával. Én is cukros lettem amikor kismama voltam. Annyi lehet,hogy nagyobb súllyal születnek általában a cukros anyukák babái. Az enyém 3200 g volt,úgyhogy nyugi,de nagyon sok csokit ne egyél!! :)
2010. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Teljesen jok az eredmenyeid! Nekem is terhessegi cukrom van es bizony nekem neha 7 folott vannak az eves utani eredmenyeim, bar nekem 2 oraval eves utan kell mernem, az eves elott viszont olyan 4.2 szokott nekem lenni, az a jo ha 5 alatt van. Minden rendben van velunk. 37 heteske.
2010. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most kicsit megnyugodtam.
2010. márc. 16. 08:20
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a terhelésesen 8as lett,kb 2hétig diétáztam utána nem,mindig jók voltak az eredményeim pedig nem vontam meg semmit.Ijesztgettek,bejártam a diabra csak időpocsékolás volt,mert egy vicc volt ami ott ment.

a mostani babámmal sem diétáznék.

Olyan dolgokat mondtak a diabon,hogy pl minél többet éhezik a kismama annál nagyobb a cukra-én 3.5órát éheztem a terhelésesnél,nem is hittem benne,hogy cukros lennék..attól függetlenül méregettem magamat véletlen szerüen de semmi gond nem volt.

szval én nem hittem a betegségemben,én is tartottam be emaiatt,+12óráztam be sem tudtam volna,és egy csodaszép egészséges babám van-immár 20hónapos aki kisfiú 3450grammal született.Nem bántam meg,hogy nem éheztem,ezzel a 15hetes pocaklakóval sem fogok az tuti.

nekem ennyi a véleményem,de tény az orvos és diabatológia függő is.ahol én voltam ott mindenki egy kalap alá volt véve,tök mindegy volt,hog yotthon ülő kismama vagy vagy épp a lelked kidolgozod egy vagy több babával vagy terhes-sztem ez így nem jó,mert min személyre szabottan kellett volna csinálni.na mindegy.

remélem neked sem lesz gond,bár ahogy olvastam már nem sok van hátra.Inkább gyors és fájdalommentes szülés kívánok és sztem ne idegesíts magad ilyen kóbor eredményeken!!!nem éri meg!

az idegesség is emeli a cukrot amúgy...ezt jobb ha tudod..

2010. márc. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hós a kislányom terhességi cukros voltam!De a multé!A babám makk egészséges!!!Viszont igy mivel diétáztam csak 8 kilot hiztam ugy hogy erre jó volt!Semmi gond nem lesz én is aggodtam fructozzal édesitsd amit eszel ne egyél csokit csak 1-2 kocka étcsokit és az ég világon ne lesz semmi bajotok!!Nagyon jok az eredményeid!!!!!Csak igy tovább szülés után 6 héttel kontroll és z egészet egy életre letudtátok:))
2010. márc. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok nekem állandóan volt cukor a pisiben és nem volt jelentőssége!39.hétre született 3660 gr al:))és 58 cm el De nem a cukor miatt lett nagy a fiamnál nem voltam cukros és ő is nagy súllyal született!Tudom milyen nehéz ne aggodj!!
2010. márc. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szia

én cukros vagyok és igy lettem terhes. az értékeid tökéletesek. tejbegrizt is ehetsz nyugodtan csak vagy kevesebbet vagy kevesebb cukorral :D

minden megoldható

jó babavárást

2010. márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!