Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák elevit mellet szedtek...

Kismamák elevit mellet szedtek még jódot?

Figyelt kérdés
mostanában olvasgatom a kismama újságot és onnan tudom hogy jó lenne de az elevit nem tartalmazza vagy álljak át a gravidára abban jód is van és minden ami az elevitben csak nem tudom hogy így menet közben lehet -e váltani vagy inkább az az ajánlatos hogy az elevit mellé külön szedjem a jódot?14hetes km
2010. márc. 15. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Jód csak akkor kell, ha pajzsmirigy problémád van. Amúgy gondolom, jódozott sót használsz étkezéshez, az bőven elég.
2010. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem jódot. Az ételekkel maximálisan fedezed azt a mennyiséget, amire szükséged van.
2010. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én nem szedek külön jódot, hanem jódozott sót használok. Egyébként átállhatsz a gravidára, én nem tdok, mert hányingerem van tőle
2010. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jódozot sót használok és eszek tengeri halat is meg sok tejet iszok de úgy meg tudják kavarni az embert azt írják hogy a baba is termeli a pajzsmirigy hormonokat és hogy az ehhez szükséges jódot a mamától veszi és hogy ennek hiánya spontán vetéléshez vagy koraszüléshez vezet és hogy napi min 230mikro gramm jódot kell bevinni a szervezetbe na de ezt egy hétköznapi ember hogy számolja ki nem vagyok én dietetikus már volt egy vetélésem 21 hetesen igaz influenza miatt csak szeretnék kiküszöbölni minden olyat ami okozhat problémát persze tudom hogy ez lehetetlen csak legalább ilyen hogy vitamin meg ásványi anyag bevitel na de majd megkérdem a dokit is majd meg mondja hogy tiszta para vagyok :-)))))))))köszönöm a válaszokat
2010. márc. 15. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
szia én is elevitet használok és kezdettől fogva szedem a jodid 200 asat .nekem kivették a pajzsmirigyem ugyhogy nem befolyásol a jod már nálam semmit de a doki aztmondta a babának kell.a felesleget ugyis kipisiljük nemlehet tuladagolni
2010. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is elevitet szedek,és a doki külön ajánlotta még mellé a jodid 200-at,így azt is szedem minden nap 1-et.(18h)
2010. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is szedem az Elevit mellé, ilyenkor nagyobb a jódszükséglet! Én is áttértem egy hétre a Gravidára, de hánytam tőle, így visszatértem az Elevitre! Üdv
2010. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Jodid 200 a legtöb kismamának ajánlott, mert attól okosabb lesz a babó állítólag, de endokrinológussal meg kell beszélni, mert ha picit is túlműködik a pajzsmirigy, akkor az a babának veszélyes lehet.
2010. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elevitet szedek és mellé femibion 800-at (egyik nap elevitet másik nap femibiont). Az elevit nagyon sok nyomelemet tartalmaz, ez a legjobb viszont tényleg nincs benne jód, ami főleg az első 3 hónapban nagyon fontos a szervek és az idegrendszer fejlődéséhez, a femibion pedig úgy tartalmaz folsavat hogy azt a szervezetnek nem kell még feldolgoznia, hanem rögtön fel tudja használni, ez más terhesvitaminban nincs. Viszont ez a kettő így együtt nagyon drága, a dokim mondta ha nem engedhetem meg akkor szedjek gravidát ebben van jód és szedjek hozzá folsavat.

2010. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én javasolnám neked,hogy inkább a Gravidát szedd,mert ahhoz nem kell semmi mást szedni.Olcsóbb és egészségesebb,sok kismamától hallottam már,hogy az Elevitben túl sok az A vitamin,és ettől problémák lehetnek.Én Gravidát szedek,meg Magne b6 a keményedés ellen és estére még Hipp Natalt is iszom,de csak azért,hogy minél több vitamin jusson a babának,mert én sajnos dohányzom is!

UI.: Tökéletesek a leleteim,és a baba is nagyon jól fejlődik.

2010. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!