Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne romoljon...

Mit tegyek, hogy ne romoljon annyira a fogam?

Figyelt kérdés
Eddig is hajlamos voltam a fogszuvasodásra, de mióta terhesen vagyok, sokkal jobban romlik a fogam. Mosom rendszeresen, magneb6-ot és gravidát szedek. 15h km.
2010. márc. 19. 19:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*terhes vagyok
2010. márc. 19. 19:35
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem erre azt mondta a fogorvosom, hogy leginkább attól romlik hogy többet nassol az ember terhesség idején. megkérdeztem mit ajánl, azt mondta mindenképpen olyan fogrémet ami védi és ha kell "táplálja" a fogat. név szerint mondta: Elmex fogkrém. én azt használom. bár fehéríteni nem nagyon fehérít, de meglátjuk mit tud . ha megvédi a fogakat már az is jó! :-)


13 hetes

2010. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Már most romlik a fogad? Pedig még csak nagyon az elején jársz, ilyenkor még nem szokott. Amúgy kalciumot kéne szedned, mert azt vonja el a baba a csontokból, fogakból.
2010. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen sajnos már most. Édességet nem eszem, csak minimális mennyiségben. Eddig is nagyon gyorsan és könnyen romlottak, de most méginkább. Fájni nem fáj, de zavaró, hogy sok a lyukas fogam. :(
2010. márc. 19. 19:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a te helyedben azért elmennék a fogorvoshoz hogy ő mit mondd. Nehogy úgy járj mint én. Én most töltöttem a 38. hetet és szombaton letört egy darab a fogamból (rágófog) és most kell járnom hogy megcsinálják. Inkább mentem volna el hamarabb, bár nem mondta a védőnőm hogy kell. Most az is kiderült hogy ajánlott, arról nem is beszélve hogy ez is egy terhesgondozási vizsgálat (vagy valami hasonló) Olyan mint a belgyógyászati vizsgálat. És az anyasági támogatási kérelemnél beleköthetnek hogy nincs pecséted a fogorvostól.

Úgyhogy hajrá!Nálam jobban nem sok ember fél a fogorvostól, de nekem is kell mennem még. (már 2* voltam)

Drukkolok

2010. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok túl egy gyökérkezelésen, és jól kikérdeztem a dokimat. Elmex fogkrém használata, reggel, délben, este; egy fogra egy fogmosáskor 15 másodpercet kell szánni; rendszeres kálciumbevitel (800 mg/nap); köztes étkezések után szájvíz használata; legalább este fogselyem használata, ami a fogközökhöz is be tud hatolni.

29 hetes km

2010. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

A baba folyamatosan vonja el a szervezetedből a kalciumot,nekem úgy,hogy pl folyamatosan szedtem az elsővel,pont a szülés után le is tört egy pici darab a fogamból,na ez a para..meg ezért van olyan sok idős hölgynek csontritkulása is,mert anno a szervezetéből használta fel a baba a kalciumot.

szval kalciumot és magnéziumot-mert e nélkül a szervezetedbe nem fog tudni beépülni a kacium.

Plusz folsavat is szedj.


Egy fogtechnikus anyuka tanácsa-,hogy ne találkozzunk:D

2010. márc. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Több hozzászóló írta a kalciumot, amit szerintem ne fogadj meg. A kalcium nem veszélytelen, mert lerakódik a méhlepényben, öregíti azt, és előfordulhat, hogy a baba nem kap elég oxigént!!! Ezért azt csak orvosi felügyelettel! Amúgy nem vonja ki a baba a kalciumot, ez kb. 50 éves tévhit, amelyet már rég megcáfoltak! használja fogselmyet, és ezzel együtt a napi 2 fogmosásnak elégnek kell lennie (saját fogorvosom elmondása szerint!).
2010. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

A 6. válaszolónak teljesen igaza van! Én is csak azért mertem beszedni a kálciumot, mert a dokim javasolta már korábban, lábgörcs miatt! Amíg neked a kálciumhiány nem okoz lábgörcsöt, és doki nem javasolja a plussz kálciumbevitelt, addig ne szedd, mert meszesíti a méhlepényt, ami nem jó túl korán!!

2010. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A mosással nincsen gond, mert reggel este megmosom, elmex szájvizet is használok utána. Győzködöm magam, hogy elmenjek a fogorvoshoz, de sajnos nekem az egy külön tortúra, mert nagyon félek tőle :(
2010. márc. 22. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!