Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy ne romoljon...

Mit tegyek, hogy ne romoljon annyira a fogam?

Figyelt kérdés
Eddig is hajlamos voltam a fogszuvasodásra, de mióta terhesen vagyok, sokkal jobban romlik a fogam. Mosom rendszeresen, magneb6-ot és gravidát szedek. 15h km.
2010. márc. 19. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10.12esnek ,higgy akkor a fogorvosának a kedves válaszolónak,mint egy szakmabelinek.

Nem tudom honnan veszítek,hogy nem vonja ki s szervezetből a kalciumot a baba.sok nő ezért lesz csontritkulásos idős korában.Én végig szedtem az első babánál is a calcium magnéziumot és semmi bajom nem volt,se a babának se a lepénynek se nekem.

a lábgörcsre meg magnézium kell,ezt sem értem na mindegy...a fogselyem csak a lerakódástól ,kaja maradéktől.un dentalis plakktól szabadít meg-de ez sem a legújabb dolog már ettől vanank jobb dolgok is már.de a romlás nem a fogselymen vagy a fogmososon fogmúlni.ez adottság kérdése is.

De ha kevés a kalcium a szervezetedben,mert nemmindenkinek ugyan olyan szintű akkor bizony a szervezetből vonja ki a baba-ő elveszi azt ami neki kell.

BArátnőmet pl azért tiltotta le a doki a szoptatásról-fogorvos,mert az alsó -felső teljes fogsora olyan szinten el kezdett fájni,mintha vásottak lettek volna a fogai.És közölte ha nem hagyja abba a szoptatást,rámehet az összes foga-tehát nyugodtan lehet hinni azoknak akik azt mondják,hogy nem vonja ki a szervezetedből-legfeljebb rövid időn belül találkozol vagy velem vagy egy kollegámmal:)

egy fogtechnikus anyuka..jah és 16hetesen én most is végig szedem a kalciumot és magnézioumot és most sem lesz semmi baja a babámnak.

2010. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah még annyit,hogy az tény,ha nem szedsz a kalcium mellé magnéziumot akkor nem tud beépülni a szervezetedbe és akkor simán csak a kalcium lerakódik-ebben igazuk van a többieknek-tehát vagy komplex készítményt kell szedni amiben benne van a magnézium is,vagy plusszként kell szedni ami egyébként is kell kb a 36hétig...

Fogtech.anyuka

2010. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott a kérdésed ,és ezt találtam neked..

olvasd el ha les időd,nem sok de tanulságos...


[link]


fogtechnikus anyuka..

2010. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!