Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutya a lakásban! Kutyusoktól...

Kutya a lakásban! Kutyusoktól lehet -e vmi baja a pocaklakómnak? Pl. Toxoplazmózist elkaphatja?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyus a lakásban, és napjában velem vannak, néha velem alszanak, de ha megjön a gazdijuk levagyok "rázva"! Az, hogy felmennek az ágyunkra azzal elkaphatja a pocaklakó ezt a toxoplazmózist? Amugy tiszta kutyák, mindig bennt vannak, éjjel nappal, féregtelenitve vannak, és 3féle oltásokat kapnak, és láthatólag is egészségesek és tiszták, de én ma utánna olvastam interneten, és nagyon beijedtem!!!! 7+1 hetes vagyok, dokihoz csak szerdán megyek,sajnos most szabizik, ... rákérdeznék erre a dologra, de most jobb lenne itt minelőbb megtudnom! KÖszönöm!
2010. márc. 25. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
A toxoplazmozist te kaphatod el csak, és a babánál okozhat bajt. Viszont ha simogattad terhesség előtt a kutyusokat, illetve volt más állat a közeledben (pl. cica), akkor átestél már rajta valószínű, és védettséged van..
2010. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én valójában már a kutyákkal 2 éve jóformán érintkezek, vagyis 2 éve velük vagyok, de csak nappal! Macska szerencsére nincs, de a kutyáktol nagyon beijedtem, ma ahogy olvastam egy két hozzaszólást a neten, de sok helyen írják hogy nem okoznak semmi gondot! Hát nem tudom! Kétségbe estem nagyon!
2010. márc. 25. 12:04
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Áááá,nem hiszem. Rengetegen tartanak kutyát,akkor mindenki elpaterolná öket otthonról,mert jön a baba?! Semmi bajod nem lesz! A macskák "veszélyesebbek".
2010. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szia. nekünk 87-től folyamatosan a lakásban vannak a kutyusok. a bátyáméknak "ide" született két gyermekük 96 és 98-ban. én is most babás vagyok, és eddig még senkinek sem okozott gondot a két kutyus. a gyerekek gond nélkül felnőttek, soha egyik kzutyától sem kaptak el semmit.

én pl. nem változtattam a szokásomon velük szemben, de többet mostam kezet. ugyanúgy ölbe veszem őket, fésülhgetem, simogatom. lekopogom(kop-kop-kop), de eddig nekem sem volt semmi baj amik velük összefügg.

fokozopttan ügyelj a higiéniára s akkor nem lesz baj!


ja, és a mieink is az ágy végében alszanak, ott van nekik egy rossz takaró letéve.

2010. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

12.20-as vagyok.

mármint az ágyra van terítve a rossz takaró és arra fekszenek. :-) meglásd neked sem lesz semmi bajod, meg a babócának sem, sőt, tudod te is jól hogy nyugtatólag hatnak


egyébként milyen kutyik ők?

2010. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
12.20 - köszönöm, egy kicsit megnyugtattál! De most annyira beparáztam hogy ágyhuzatot cserélek! Meg gyorsan kiporszívozok, felmosok! Ugy döntöttem szerdáig be sem engedem őket a szombámba addig amig nem voltam dokinál, hogy ő mit mond vagy csinál-e toxoplazmózis tesztet! Addig nem nyugszom!Nekem első baba, és 7 évet vártam rá, sőt lombikkal, hát érthető miért féltem ennyire! Amugy a kutyusok kokker félék, rövidszőrűek, de nagyon aranyossak, de hát ez van!
2010. márc. 25. 12:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekünk cicánk van, 10 hete szültem, semmi baja a babának. A toxoplazmózist egyébként nem mag az állat hordozza, hanem az ürülékben van, és nem a kutyáéban, hanem a macskáéban. De könnyebben kapod el nyers hústól, mint egy állattól. Szóval nyugi, semmi bajotok nem lesz emiatt.
2010. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érthető a félelmed, főleg ha ilyen nehezen jött össze a baba. Most majd vérvételkor kiderül, átestél-e a toxo-n, ha igen, egyáltalán nem kell izgulnod. Ha még nem fertőződtél, akkor sem kell pánikba esni, miért pont éppen most kapnál el tőlük bármit is? Főleg ha, ahogy mondod, precízen oltva, féreghajtva vannak. :)

Én mondjuk meg sem csináltattam a tesztet (mondjuk itt Zalaegerszegen fizetős), majdnem 20 éve van van macskám, 10 éve kutyám, plusz ló, nyúl, marha, szóval ha eddig nem kaptam el, akkor most sem fogom (most vagyok 31 hetes az elsővel).

Amúgy a kutyák szemszögéből nézve: ha eddig bemehettek valahová, most meg hirtelen kizárod őket, nem fogják érteni, mi történt. Szerintem erre is kell gondolni, hiszen nekik is van lelkük, vannak megszokott dolgaik, felelősek vagyunk értük.

Ne izgulj! :)

2010. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

12.20-as vagyok. nekem is első baba, 34 éves vagyok :-) igaz nekünk hamar összejött, mi eddig nem akartunk babát, azért jön csak most. de hogy nyugodt legyél, kérdezd meg a dokidat. nekem is csináltak toxo tesztet, én már túlestem ezen a fertőzésen.egyébként mondhatni a saját szobámban minden hétvégén nagytakarítás van, én ráadásul allergiás is vagyok(kutyaszőrre szerencsére nem), így minden hétvégén ágynemücsere van vagy olykor gyakrabban, az atkák miatt.


vigyázz magadra!


13+6 hkm :-D

2010. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

12.49-es, én is írni akartam, hogy a kutyák nem fogják érteni hogy miért bűnhődnek. persze midnenekelőtt a baba egészsége, de ha erre is gondolunk, az nem jelenti azt hogy a babánk nem lenne fontos! én is ezt mondtam a férjemnek, nem fogom kizárni a kutyikat a szobánkból a babavárás miatt, mert a kutyusok képesek akkor hajnalig nézni az ajtónk kilincsét hogy nyílik e, vagy éppen odafeküdnek a küszönhöz.


remélem értitek mit akartam írni és senki nem érti félre! persze ha a kutyákon múlna ababánk egészsége akkor nem lenne kérdés ki a fontosabb.


12.20-as votlam

2010. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!