Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet vmi baja a Pocaklakomnak...

Lehet vmi baja a Pocaklakomnak az alkoholtól?

Figyelt kérdés
4hetes terhes vagyok,ma tudtam meg.Viszont két hete ünnepeltük a barátnöm 30.szülinapját,és hát eléggé bepálinkáztunk.Ez az egyszeri alkalom volt,és hangsúlyozom fogalmam sem volt a babáról.Lehet bármilyen rendellenessége ez miatt??
2011. jún. 28. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2011. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Először is gratulálok! Nem kell félned, az első hetekben a baba és az anya között nincs közvetlen kapcsolat, így az elfogyasztott alkohol nem is jutott el a babához. Főleg hogy ha ma vagy 4 hetes terhes, akkor a babád még vagy meg sem termékenyült vagy épphogy 1-2 napos volt :) Vagy hogy érted a 4 hetet?

Én gyógyszert (fog. gátló+ antibiotikum) szedtem az első hetekben... az orvosom azt mondta, ilyenkor a mindent vagy semmit elv érvényesül: azaz ha sérült az embrió, magától elhal, elmegy, ha meg egészséges, megmarad.

2011. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még a minden vagy semmi el él, tehát ha megmarad a terhesség, a baba egészséges lesz -vagyis inkább úgy fogalmazom, hogy ez az alkohol nem hat rá.
2011. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az alkohol idegméreg, és nem tesz jót a babának. Mindazonáltal nagy valószínűséggel ez az egyszeri alkalom nem okozott nagy gondot, főleg hogy szerintem egy kéthetes magzatnak még talán nincsenek idegsejtjei (nem biztos, nem voltam jó biológiából :D).

A lényeg az, hogy mostantól légy önmegtartóztató. Esetleg az orvossal beszélj erről, ő mégis jobban benne van a témában.

2011. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz a babádnak!Gratulálok!
2011. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ugyanez történt velem is. 2-3 évente egyszer iszom alkoholt, fogalmam sem volt, hogy jön a baba, mert csak abban a hónapban kezdtünk el próbálkozni. Aztán én is beparáztam a pozitív tesztnél, hogy most mi lehet. A dokim engem is megnyugtatott, hogy még csak sejtes állapotban lehetett akkor a babám, semmi baja nem lesz. Azóta elmúlt 3 éves, tökéletes kis csaj, én meg nem is láttam azóta alkoholt. Szóval nyugi, annyira pici volt még, hogy nem lehet tőle baja.
2011. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor még annyira pici, hogy nem.
2011. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ,5 hetes voltam amikor volt a szülinapom,és elég rendesen megünnepeltük,1 hét múlva tudtam meg hogy terhes vagyok,azóta megszületett egészségesen a kisfiam.
2011. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ne vicceljetek...ha 4hetes a terhesség s ugye az utsó mensitől számoljuk akkor kb 2 hete fogant a baba csak,ami pont a buli idejére tehető.

ilyenkor még semmi kapcsolat nincs az anyával, találkozik a petesejt a himivarsejttel és vándolol a méh felé.

szoval nyugi.

egy ismerősöm 10hetesen tudta meg h babát vár, nyár volt, fesztiválok, több piázás s cigizett is, de semmi baja szerencsre a babának.

boldog babavárást!

2011. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, a természet úgy rendezte, hogy kb. 6 hetesen jut a nők tudomására, hogy gyereket várnak, hacsak nem ismerik a konkrét fogamzás napját. Ne aggódj, emiatt biztosan nem lesz baja a babádnak, én meg pl. dohányoztam, kávéztam, amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok. Amint megtudtam letettem a cigit és a kávét sem kívántam már. Tehát a lényeg, sokan csinálnak sok mindent amikor még nem tudják, hogy állapotosak. :) Nyugi és szép terhességet kívánok!
2011. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!