Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kezdem el megvenni a...

Most kezdem el megvenni a babaholmikat, írtam listát szerintetek mi hiányzik ill mi az ami felesleges?

Figyelt kérdés

Ruha, kiságy, cumisüveg melegítő, matrac,babakád, ágynemű van már.


Többi:

- 6 cumisüveg (avent)

- lázmérő, orrszívó

- textilpelenka

- pelenkázó, forgó a kiságyra, rácsvédő

- mellszívó

- hordozó

-légzésfigyelő


ill babakocsi


2016. febr. 7. 13:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10 essel nem ertek egyet, az en kicsim elso perctol fogva csodalta a forgot, par het mulva orakig elnezte!


Textilpelust en vettem 5 ot es ebbol kb havonta hasznalunk egyet...

Ugyhogy 15-20 at nehogy vegyel....

2016. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11-es, velem lehet tárgyalni ;)))

Nyilván gyerekfüggő. Akkor érdemes megvenni a forgót, max. nem érdekli a gyereket, és 5 textilpelenkát venni, max. vesz még hozzá, ha olyan pelenkanyűvő gyereke lesz, mint az enyémek.

:))

2016. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Na meg szokás kérdése is, nekem azért is kellett olyan sok pelenka, mert azt tettem a kicsik feje alá az ágyba, tök praktikus volt, könnyen tisztítható, és azt persze gyakran cseréltem. De ezt majd a kérdező eldönti, hogy hogyan szeretné.
2016. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Rácsvédő: ha mégis szeretnél...

Elég jól fel lehet rögzíteni az ágyra, ha 1-1 rácson kívül is átbújtatod. Tehát mondjuk 2 rácson keresztül megy az ágyon belül, 1 rácson keresztül kívül. A végén feszesen rögzíted. De tényleg meg lehet lenni nélküle is, mi így használtuk.

2016. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a mellszívó fontos lehet,nekem 4 babámnál előzte meg a mellgyulladást. Rengeteg tejem volt,m nem evett annyit a babám és soha nem állt be a kereslet-kínálat, mert nagyon sok volt...ha nem fejem le, tuti begyulladnak! (egészségügyis vagyok)

Ez persze nem mindenkire igaz, de jó ha van.


- 2 törölköző (a tetra anyagú nagyon kíméletes az újszülötteknek)

- körömvágó olló

- bundazsák


- Rácsvédő mind a 4 babámnál volt, nem akadt be a lábuk-kezük a rácsok közé, nem koccant a fejük a rácsba...szerintem nyugodtan...

- popsitörlő-eldobható pelenka

- biztonsági fültisztító

- nekem a mérleg is nagy megnyugvás volt

- sterilizáló (mellszívónak, cumiknak) Nekem avent mikrós van, imádom!

-

2016. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14:56 vagyok


textilpelus szerintem is kell több. Én azon pelenkáztam, dokihoz, védőnőhöz is kell.

Büfiztetéshez használtam és azon altattam, hogy ha büfizik, ne a lepedője legyen maszatos.

2016. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sok szerintem is a 6 cumisüveg, akkor is, ha nem szoptatsz. Elsőre elég 1-2, még az sem biztos, hogy pont az a márka bejön nektek, én pl. az első gyerekkel milliószor átkoztam el az Aventet, csak volt egy teljes szettem, ezért nem vettem újakat sokáig, mert az már erősen pazarlás lett volna. Én csak rövid ideig szoptattam, de amikor már csak tápszert kapott a fiam, akkor sem volt 6 üvegünk, az túlzás. 3-4 simán elég, főleg elsőre. Később, ha úgy érzed, simán tudsz venni újat, ha már mondjuk nem olyan szépek (homályosodnak, elszíneződnek, karcolódnak), vagy elhagytok egyet-kettőt.


Amire még szükséged lesz:


- tejtároló pohár/zacskó (nem értem teljesen tisztán, azt írod, nem akarsz szoptatni, viszont mellszívót meg vennél, ebből arra következtettem, hogy esetleg lefejt tejet szeretnél adni, mert valamiért nálatok így praktikus, akkor mindenképpen kell valami, amiben a tejet tárolod. Ha nem, akkor természetesen ez nem fog kelleni.)

- kuka a pelenkáknak (nem feltétlenül kimondottan pelenkakuka, vagyonokért, de valamilyen fedeles műanyag vödör, ahova a használt pelusokat dobjátok)

- sterilizáló (elektromos, mikrós, amilyen tetszik, én csak folyadékot vettem - Chicco -, nekem az első gyereknél is elég volt ennyi, jó sok van benne, amúgy is higítani kell, baromi sokáig elég)

- körömcsipesz/babaolló

- cumisüvegmosó kefe


Most ezek jutottak eszembe, meg persze amiket te írtál. Viszont én rácsvédőt nem vennék, mostanában sok helyen olvastam, hogy nem túl szerencsés feltenni, mert a baba feje körül megreked a levegő, nem tud úgy szellőzni, és akár fulladást is okozhat. Jó, az első gyereknél én is használtam, 8 éve, és nem lett semmi baja, de most inkább hanyagolom.

2016. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bukós babánál semmire nem mentünk a textilpelenkával (volt vagy 40, de két napig se tartott), akárhány réteget tettem alá, mindet eláztatta, nem is száradt. Az első hetekben mindent csak tej borított, az ő ágyát, mi ágyunkat, kanapét, (padlót...), míg nem vettem egy rakat mosható, vízhatlan, de szellőző pelenkázóalátétet. Onnantól mindig az került a gyerek alá, és nem volt több áztatás, felszívta, nem feküdt a gyerek a saját bukijában akkor sem, ha éjjel történt és nem riadt fel rá, és minket sem riasztott.

De ez nyilván nem kell, csak igazán bukós babánál.


Az avent egyik ismerősnél se jött be. Tommee Tippee, MAM... ezeknek nagyobb volt a sikere. Tényleg ne vegyél meg egy egész készletet, mert ha nem tetszik neki, akkor kuka.

A mikrós sterilizáló tényleg jó dolog.


Ami nekünk a hasfájós időszakban az életünket mentette meg, az az Adamo hinta volt. Semmiben nem aludt, csak abban.

2016. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekünk meg pont az Avent jött be, üvegekből is, játszócumiból is...babája válogatja, ezért is érdemes meggondolnod ezt a 6 db cumisüveget...
2016. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekunk sem Avent, sem Tommie Tippie, sem Mam, sem Dr Brown, sem Nuk, vegul speci uveget rendeltem, Mimijumi a neve.

Ugyhogy ne tarazz be egy fajtabol .

2016. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!