Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ehetek diétás...

Terhesség alatt ehetek diétás kajákat?

Figyelt kérdés
A 2. babával 92 kilósan lettem terhes:SSSS épp az első szülés utáni fogyókúrámban estem teherbe. Nem szeretném abbahagyni a diétás kaják evését, mert nem szeretnék megint 30 kilót hízni... hogyan táplálkozzam, hogy a babának is jó legyen?
2010. ápr. 1. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A terhességi cukorbetegség diétája az a diéta, ami ugye nem árt terhesen.

Itt a lényege, bár a 180g szénhidrátost ajánlom, annyi bőven elég.:

[link]


Priviben szívesen segítek.

2010. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Ne itt kérdezösködj, hanem a nögyóghyásztól kérj beutalót dietikus tanácsadásra. Összevissza diétázni nem szabad, és egyáltalán nem biztos, hogy a (szerinted) diétás kaják ajánlatosak. (Egyébként mit értesz diétás kaják alatt? )


Különösen a terhesség alatt nagyon fontos, hogy elegendö fehérjéz, szénhidrátokat, zsirokat fogyassz, meg természetesen vitaminokat, rostanyagokat is.

2010. ápr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első terhességben hiába híztam, mint egy disznó, a terheléses cukorvizsgálaton 3.0 volt az éhgyomri cukrom és 4,7 2 óra múlva. Szóval ezzel nem lesz gond.


Diétás kaják alatt édesítőszerrel készült kajákat értek, semmi cukor, semmi fehérlisztes dolgot nem eszem. És továbbra is ITT érdeklődöm, mert tuti VAN aki tud segíteni.

2010. ápr. 1. 08:27
 4/8 A kérdező kommentje:
egyébként második tökre bírom a kioktató stílusodat, tuti meglepődnél, hogy sokkal többet tudok nálad a glikémiás indexről, a vércukor alakulásáról evés közben/után és a gyorsan/lassan felszívódó szénhidrátokról.
2010. ápr. 1. 08:32
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

A második vagyok: te kérdeztél, én a kérdésre válaszoltam. Honnan tudjam, hogy te tökéletesen tisztában vagy a diétákkal és nincs is szükséged segitségre? Csak azt nem értem, hogy akkor miért vagy elhizva, és miért nem tudod, mit és hogy kell csinálni?

(A terhesség alatt nem kell elhizni, EGY gyerek esetén 8-12, KETTÖ esetén 10-14 kiló a normális. Mivel nekem van már négy gyerekem, ezért tapasztalatból beszélek.)


DE a terhesség alatt édesitöszert fogyasztani nem tanácsos, mert kárositod a babát. Ugyhogy még mindig az a véleményem, hogy egy SZAKEMBERT megkérdezni a legjobb megoldás.

2010. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A cukros diéta nem csak cukrosoknak jó, igazából mindenkinek érdemes lenne betartani a lényegét.

Én megpróbálnék zsír és olajmentesen főzni, és ha ezek mellett betartod, hogy naponta 5x-6x étkezel, nem eszel semmi cukrot, alacsony glikémiás indexű ételeket választasz és nem léped túl a napi 180-200 gramm szénhidrátot, akkor elvileg nem kellene híznod.


Láttam, hogy írtad, nagyjából képben vagy GI és társai ügyben, így nem lesz nehéz!

Én egyáltalán nem eszem finomított cukrot és fehér lisztet, könnyen megoldható így is az étkezés! Édesítőszert sem használok, egyszerűen nem eszem semmilyen sütit, most nem eszem paradicsomlevest vagy bármi mást amibe vagy édesítőszert vagy cukrot kellene rakni.

Első babámmal pont annyit híztam, amennyi le is ment a szüléssel és most lassan közelítek a félidőhöz és még egy grammot sem híztam, pedig egyébként hízásra hajlamos vagyok.


Nem tudom mennyi időd van az első gyerkőc mellett, de én járok terhestornára, amikor csak tudok, hetente többször is, nagyon klassz, relaxál, de közben erősít, biztos ez is sokat számít!


Nem tudom te hogy vagy vele, de én könnyen elcsúszom a "falatkákon" :D Jaj, csak bekapom azt a falat tésztát, amit a gyerek hagyott, meg ilyenek, most erre is nagyon figyelek, még a kanalat sem nyalom le :S


Egyébként nem vagyunk egyformák, sajnos nem csak azon múlik a hízás, hogy hogyan táplálkozik az ember, hiszen akkor nem nem lennének vékony és kövér emberek, hanem mindenki ideális és tökéletes lenne, de szerintem ha ezekre figyelsz, akkor a "normális" 8-15 kiló között tudod majd tartani a súlygyarapodást!


Miket szoktál készíteni édesítőszerrel?

2010. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves első:)

Azt hiszem ki kellett volna fejtenem jobban a kérdésemet:) szóval én nem is fogyókúrának tekintettem az előző 3 hónapot, hanem egyfajta életmódváltásnak. Ezért nem eszem zsírosan, csak csirke illetve pulykahúst eszem, felvágottból csak a csirkemell sonkát eszem, teljes kiörlésű kenyeret illetve durumlisztből készült tésztát kajálok. (Hetente egyszer eszem tésztás kaját.)

Sok zöldséget, gyümit eszem. Az elmúlt 3 hónapban EGYSZER ettem cukrot tartalmazó édességet! Amikor édesre vágyom, diétás lekvárral (ami fruktózt tartalmaz) eszem pár darab korpovit kekszet.

Szóval elég komolyan gondoltam én eddig is a fogyókúrát, 3 hónap alatt 13 kilót fogytam.


Lehetne, hogy beírok ide egy példát egy napi kajámra és megnézed, hogy helyes-e? Minden benne van-e ami a babának is kell?

2010. ápr. 1. 14:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem nyugodtan folytathatod ezt az életmódváltást hiszen a kicsi elveszi azt ami neki kell én sem fogyasztok cukrot,hanem édesítőszert már 5 éve így táplálkozok és nem tudom már megenni a cukrot de persze néha megeszek egy jégrémet abban van annyi cukor amire szükségem van szedem az ELEVITET és abban minden vitamin megvan ami a babának kell én meg kérdeztem a védőnőt és sokat segített ebben én is nagy súllyal lettem terhes magamhoz képest, 72kg. voltam most vagyok 73kg. és 16 hetes vagyok,rengeteg gyümölcsöt eszek és zöldséget,kemény sajtot abban nincs szénhidrát de van kálcium,a vörös hús amúgy sem egészséges mert növeli a koleszterin szintet,szerintem ha nem koplalsz rendesen táplálkozol és még egészségesen is nem hiszem hogy ártasz a babának,Rubint Réka a legnagyobb szélsőség ebben még is egészségesek a gyerekei!Szerintem beszélj a védőnőddel és keresd meg Réka oldalát a facebookon is ott van tőle kérdezhetsz szerintem válaszolni fog ha neki leírod egy napi étkezésed meg mondja hogy elég-e vagy sem vagy ha nem szereted őt akkor keress meg itt a neten egy dietetikust ö is válaszolhat.

üdv:16h kismami

2011. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!