Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás terhesség alatt?

Dohányzás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat, kismamákat kérdeznék, akik dohányoztak terhesség alatt, és őszintén mondjátok meg, hogy lett valami baja a babátoknak? Én is kismama vagyok, nem dohányzom, viszont több kismama ismerősöm igen, és szeretném őket lebeszélni a dohányzásról, ezért szeretnék konkrét eseteket olvasni.
2016. márc. 17. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, senki nem fogja neked azt mondani, hogy "dohányoztam és fogyatékos gyerekem született"..

Nézz utána, hogy milyen káros hatásai a dohányzásnak terhesség alatt és próbálj azzal érvelni. Elsők között például a nikotin függőség az újszülött babánál..


Egyébként aki a terhessége alatt dohányzik és magától nem éri fel ép ésszel, hogy le kéne tennie, annak mondhatsz bármit..

2016. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 ilyen távoli ismerősöm van.

Az egyik babájának a szívével volt baj, a másiknak asztmás lett a gyereke, a harmadiknak "csak" fura a feje, látszik rajta, hogy valami nem okés.

2016. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

12 hetes korig szívtam napi 5 szálat, nem tudtam hirtelen letenni. A lányom teljesen normál súllyal született, egészségesen, lassan már 10 éves és köszöni teljesen jól van.

Barátnőm három terhességét dohányozta VÉGIG, ő egyáltalán nem tudta letenni a cigit, csak csökkenteni az adagot. A legnagyobb gyerek már iskolás. Mindhárman normál súllyal, egészségesen születtek.


Van egy nőgyógyász ismerősöm, ő mindig azt mondja, hogy azt javasolna a kismamáinak, akik nem tudják letenni a cigit, hogy amennyire csak tudják, csökkentsék, mert a mennyiség a lényeg. Napi 5 szál a határ, ami nem jár orvosi következményekkel. Vannak betegei, akiknek egyenesen megtiltotta, hogy leszokjanak, mert olyan elvonási tüneteket produkáltak, amik sokkal károsabbak voltak a babára, mint napi pár szál cigi. (Idős, 40 éve praktizáló nőgyógyászról van szó.)

2016. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A babanak szuleteyekor elvonasi tunetei lesznek!aztan anyuka nem tudja miert ordit a baba!
2016. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A babanak szuleteyekor elvonasi tunetei lesznek!aztan anyuka nem tudja miert ordit a baba! Bocsi szuletesekor
2016. márc. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem tánogatom a terhesség alstti dohányzást! Én előtte napi közel két dobozzal szívtam.

7hetesen letettem fokozatosan csökkentve.

Majd félidőbe elkezdtem kívánni és sajnos két komolyabb trauma is ért minket,de nem szoktam rà vissza.Mocskosul hiányzik sokszor almodok azzal hogy cigizhetek.

Ha nagyon nem bírom meggyujtom vkinek vagy csak ott állok pl dohányos barátnőm mellett és ez megnyugtat (nem napi szinten)

De az hogy napi x szàlat szívjak..Arra képtelen lennék...A baba miatt próbálok erős lenni.

Pedig láncdohányos voltam előtte.

2016. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mandiga ***** válasza:

Az első lányommal a terhességem elején dohányozta, talán 4-5 hetes koromig, utána letettem a cigit. Koraszülött lett. A következőnél dohányoztam, nem tudtam letenni a cigit, túlhordtam, makk egészséges.

Nem mondom, hogy a dohányzás jó dolog nem terhesen is, de nem feltétlenül az okozza a bajt. Persze számít, hogy ki mit és mennyit szív, az sem mindegy. Én erre mindig azt mondom, hogy akkor terhesen elmehetnénk 9 hónapra egy lakatlan szigetre, és akkor egészségesen tudunk élni. De a nagyvárosok a sok gyár, a szennyezettség, a szmog. Azt miért nem mondja senki? Amiket megeszünk. Képtelenség egészségesen élni. Sokszor még az orvosok sem tudják mi miért van, csak ráfogják valamire.

A legjobb ha valaki nem dohányzik, nem a dohányosokat támogatom, de nem az én dolgom eldönteni. Mindenki saját maga tudja.

2016. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Énisdohányoztam.mikor pozitiv lett a tesztem abban a pillanatban letettem a cigit.Nem vitt rá a lélek,hogy rágyújtsak.Ránéztem és undorodtam tőle.Mostsem hiányzik 21 hetes vagyok és egy szálat sem szivtam el azóta.Nem mernék kockáztatni.de ha valaki saját maga nem dönti el,azt lebeszélni sem lehet.Sajnos mindenki maga dönt az élete felett( ebben az esetben a saját babája élete felett).és énis mostmár azt mondom érte mégtettem ,magamért eddig miért nem!?
2016. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!