Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit szoltok ahhoz, ha a...

Ti mit szoltok ahhoz, ha a baráti társaságotokban a pár hetes terhes anyuka folytatja ugyanugy a dohányzást, mint terhesség elött?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtuk meg, hogy a társaságban kisbabát vár az egyik pár.. hát amugy sem tartoztak az annyira igényes emberek közé, de azért reméltük, hogy legalább ebben az esetben abba hagyja a dohányzást..

2016. ápr. 13. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A véleményem meglenne az biztos. De hogy el is mondanám-e, az a viszonytól függ.
2016. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekünk is megvan, de nem fogjuk nyilván elmondani, habár a párom barátjárol és annak a barátnöjéröl van szo..a párom megjegyzéseket tett.. mondta nekem, hogy mekkorát csalodott most bennük...
2016. ápr. 13. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
több ilyen ismerősöm volt,én nagyon elítélem.Én is dohányoztam anno,de a gyerekem többet ért a cigiél,leraktam.
2016. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod barátja, akkor azt azért megkérdezhetné, hogy tisztában vannak-e vele, hogy veszélyeztetik a kicsi egészségét, és egy nikotinfüggő gyerekük fog születni, aki szülés után lesz kénytelen leszokni, mert az anyja most nem bír...

Ha tisztában vannak, akkor ennyi. Nincs mit tenni.

2016. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet elítélem. Tudom, hogy függés, de ez nem fair a babával.
2016. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

A vetélésem utáni terhességemben amniocentézist kellett csináltatni, mert nagy esély volt rá, hogy Downos, és el kell vetetnem. Az eredmény megérkezése előtti nap láttam a velem egyidős terhes kolléganőmet cigizni a udvaron.


Gondolatban üvöltöttem vele, aztán rájöttem, hogy az ő gyereke, az enyém attól nem lesz kevésbé Downos, hogy ő felelőtlen bunkó állat. Így elmentem mellette, nevelte volna meg az anyja, nekem már késő.


Szerintem neked is késő már megnevelni egy felnőttet, nyilván magától is tudja, hogy ez gáz. Pl. az új kutatások szerint, ha neki lesz egy lánya, akkor az ő (az ismerősötök) dohányzása a későbbi lánya későbbi terhessége alatti méhlepényét is öregíteni fogja...és majd koraszülöttet hoz világra az anyja miatt. ironikus.

2016. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy szólnék. Nem durván, letámadva őket, de mondanám a véleményem
2016. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmit, nem tartozik rám. Nyilván tisztában vannak azzal hogy káros, semmi jogom beleszólni mit csinálnak.

A saját gyerekemért én vagyok felelős, az övékéért meg ők. Véleményem lenne, de amíg konkrétan nem kérdezik meg, addig megtartom magamnak.

2020. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!