Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Óriási bajt csináltam? Panorám...

Óriási bajt csináltam? Panoráma röntgenen voltam terhesen.

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy várandós vagyok, úgy mentem el egy fogászati röntgenre. Még kérdezte is az asszisztens.

Nagyon nagy bajt okozhat a babának?



2016. ápr. 20. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A panoráma röntgen célzott, igaz van szórás, de az elenyésző. A fogaidra összpontosul a dolog.

Én tüdőszűrésen voltam terhesen , persze én sem tudtam, hogy az vagyok! Nem lett semmi baj, 3 orvost is alaposan kikérdeztem erről.

2016. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. A frász kerülget, nem szeretnék ártani a babának :(
2016. ápr. 20. 14:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Én anno tüdőszűrésen voltam úgy, hogy nem tudtam, hogy terhes vagyok. Nekem akkor azt mondta az orvos, hogy ilyen kis terhesség esetén méqg vagy-vagy alapon van a dolog. Vagy nem ártott, vagy elhal a terhesség.
2016. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz!

Korhazban dolgozom, es bizony a terheseknek is eltorik a csontja, sokszor kell rontgen !

A 12. het korul fejlodik az idegrendszer, akkor epp nem a legjobb, de akkor sem art ha nem rendszeres a sugarzas.

2016. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első 4-6 hétben (gondolom valahol ott lehettél, mivel nem tudtad) nem nagyon tudsz ártani neki. Ha mégis baja lenne, akkor a természet megoldja és még ugyanebben az időben el is vetélsz sajnos.

Reméljük eléritek a 12 hetes kort (sajnos 12. hét előtt zsákbamacska..) és onnantól kezdve, ha ne adj isten lenne bármi problémája, akkor az egészen biztos, hogy nem emiatt volt. Szó mi szó, nem, nem csináltál óriási bajt. Beszélhetsz orvossal a lelked megnyugtatása végett, de nem lesz baj! :)

2016. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát, kissé megnyugodtam :)
2016. ápr. 20. 14:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem az nem tetszik a panorámaröntgenben hogy több másodpercig tart a sugárzás, amíg körbeforog az a mozgó része. Viszont egy csonttörésnél vagy egy fogászati "kisröntgennél" a másodperc töredékéig tart.

Kaptam kb. 1 hónap leforgása alatt 5 panorámaröntgent, mivel 6000 Ft/db áron megérte valakinek de nem az anyagi része a lényeg. Majd rövidre rá egy vélhetően basalioma keletkezett az arcomon pedig naponta addig voltam napon amíg boltba megyek. A 48 évem alatt volt már úgy hogy régen még túráztam is a tűző napon, akár egész nyáron és mégsem lett semmi bajom. Mindenki döntse el hogy ez csak véletlen vagy a sok panorámaröntgen hatása volt. De azért különös hogy az 5 panorámaröntgen után csak úgy megjelent és ráadásul sokáig fáradtnak éreztem magam.

De az esetedben szerencsére csak egy panorámaröntgenen voltál.

2016. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egymás utáni napokon voltam 2 röntgenen,és én se tudtam h terhes vagyok,megkérdeztem dokimat és azt mondta ha akkor ártott volna akkor lehet h észre se vettem volna h az vagyok, de a baba tankönyv szerint fejlődik,ugyhogy nyugi
2016. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ólomköpenyt adtak? Mert amúgy is szokás nem csak kismamáknak. Az védi az embriót is.
2016. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 1500 mg aspirint toltam be 2 nap alatt betegseg miatt mikor meg nem tudtam. Semmi baja nem lett!
2016. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!