Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. hét,80 kg vagyok, mit...

24. hét,80 kg vagyok, mit tehetek annak érdekében, hogy 5 kilónál többet ne hízzak a végéig?

Figyelt kérdés
Az "erre előbb kellett volna gondolni" és a "nem ezzel kéne foglalkozni" végletű válaszokat szeretném elkerülni. Sajnos 9 kg jött rám eddig, ami tudom, hogy sok, és szeretném visszafogni a dolgot.

2016. ápr. 26. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Tartsd a cukros kismamák 150-180 g szénhidrátos diétáját. De nem csak az evésen múlik, én kb. ugyanúgy ettem végig, az elején fogytam (egyszer sem hánytam!) nagyon sokáig stagnáltam és a végére indult be. Nekem 9-10 plusz lett a végére összesen. Kerültem a finomított szénhidrátokat végig.
2016. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen magassághoz?


Egyébként ha a 180 ch-s terhes cukros diétát tartod (nem cukrosként is lehet), akkor elejét veheted a "felesleges" hízásnak, de a gyerek sem szenved hiányt.

Keress rá!

2016. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

165 cm vagyok.

Ez a második terhességem, az elsőnél az elején nem figyeltem, viszont rengeteget hánytam, a végén tartottam cukros diétát (160 ch), összesen 10 kg volt.

Most viszont nem hánytam szinte sose (max gyógyszertől), és állandóan éhes voltam :S De akkor megpróbálom a 180 ch-t. (A fehérjét, zsírt nem kell amúgy figyelni?)

Köszi a válaszokat!

2016. ápr. 26. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Dietetikust keress fel, mert szakember útmutatása nélkül általában hibák csúsznak a diéta követésébe.
2016. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cukorterhelesed egyebkent jo lett? Szerintem is keress fel egy dietetikust,de a ch diéta valoszinuleg mukodni fog.Elozoleg miert tartottad a dietat? Csak a sulykontroll miatt vagy diab.miatt? Nekem diab. Miatt kellett 180 gr.mostani terhessegemnel mar elso alkalommal mondta a doki,hogy innentol a cukor felejtos,es mivel tulsulyos vagyok(85 kiloval estem teherbe) védőnő tanácsára,meg igazabol mar elotte is,attertem a dietara...11 hetes vagyok,4 kilot fogytam eddig,nalam egyertelmuen eletmodbeli oka van a tulsulyomnak(sokat nasiztam..)
2016. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem csak a jövő héten lesz a terhelés.

Az előzőnél egy másik orvos, aki a klinikán vizsgált, kitalálta ránézésre, hogy magas a cukrom, és diétázzak (ez 8.hónapnál volt már, a saját dokim szerint rendben volt, de mind1, amúgy ott 80-al kezdtem a terhességet én is, tehát túlsúllyal, 2009ben. Elmúlt években pedig 60 kg volt az átlag súlyom, terhesség előtt híztam, aztán onnantól meg méginkább...) De megpróbálom a 180-ast, csak már a védőnő reakciójától is félek.

2016. ápr. 26. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!