Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrcsepp terhesség alatt,...

Orrcsepp terhesség alatt, mégis mit lehetne, ha már abszolút nem kapok levegőt? Az érösszehúzó hatás mit jelent, azonnali vetélést, vagy árt a babának?

Figyelt kérdés

Folyton náthás vagyok terhesen, ez már a 3. eset, pedig évek óta hírét sem hallottam betegségnek. Nasivin csecsemőknek való múltkor elfogyott, de nem sokat javított, talán egy icipicit, a homeopátiás nem használ. Most már 3 napja semmi, de semmi levegőt nem kapok az orromon keresztül, ízérzékem nincs, fejem fáj, tompa vagyok, nyűgős, a szám ki van száradva, nem alszok jól. Elmentem a háziorvoshoz, tantum verdét javasolt, de a torkomnak semmi baja. Vírus azt mondta, semmit ne szedjek, csak c vitamint.

Éjjel kínomba, lelkiismeret furdalással, és ügyeletet azonnal tárcsázni készen, egy itthon lévő Otrivint fújtam az egyik (legalább az egyik orromon kapjak levegőt) orromba, találtam egy fórumot, ahol többen írták, hogy ha amúgy rendben van a terhesség, akkor nem ártott az érösszehúzó hatás, és a baba is egészséges lett. Végig aludtam az éjszakát, délelőtt közepéig jól voltam, most van a levegő nélküli mélypont. Nem tudom mitévő legyek, mit merjek használni. Tudtok tanácsot adni?


2016. máj. 24. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Ezt ne laikus fórumon kérdezd meg, hanem a nőgyógyászodtól. A terhesség alatt szedhető gyógyszerekkel ő jobban képben van, mint a sima háziorvos.

Gyógyszerezésben nagyon veszélyes magabiztos, de hozzánemértő emberekre hagyatkozni.


Szóval ne rizikózz a magzat egészségével, hanem szakorvost kérdezz meg és arra hagyatkozz!

2016. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Lokális készítmény. Én használtam az utolsó 2 hónapban mert majd meg fulladtam annyira dugult az orrom habár náthás nem voltam! A kórházba is vittem nem volt mese... Még császár előtt is puff-oltam 1-1et.

Semmi bajunk nem volt!;)

2016. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

2-es vagyok es lemaradt! Nasivin felnott es rhinospray pluszt hasznaltam. Hidd el tobbet artasz azzal ha kevesebb oxigenhez jutsz...

De kerdezd meg az orvosod!:)

2016. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ezzel most nem szeretnéd a nőgyógyászt zargatni, szerintem tudnak a gyógyszerészek is segíteni. Egy orrspray alapvetően lokális készítmény, nem extrém nagy horderejű dolog.
2016. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hivatalos álláspont szerint nem használhatjuk terhesség alatt mert nincs róla adat hogy bármi gáz dolgot okozott volna.

Èn kb 4-5 éve élek folyamatosan orrspray-n,allergia miatt.Rhinopsray-t használok.Engem is riogattak,de valóban csak helyileg ható készítmény igy nem okoz gondot.En 35 hetes vagyok,es a babámmal minden rendben.De szülés után tuti elmegyek megmuttetni a nyálkahártya mert már nagyon elegem van ebből az életből :(

2016. máj. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én most kezdem a 34.ik hetet... S kb 3 hónapja kezdődött hogy iszonyat kijött az allergiám... S mivel erre gyógyszert nem lehet... S mikor már 3ik éjjel nem aludtam, elmentem s vettem gyereknek való orrsprayt... Azóta azt használom, a dokinak mondtam, s ő azt mondta hogy helyileg hat, nah meg gyereknek való s igy kevés a hatóanyag...
2016. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Jobbulást nektek is! A Rhinosprayről nincsen jó tapasztalatom, borzasztóan hozzá lehet szokni és szinte függővé válik az orr tőle. Anno nekem is volt, h csak azzal léteztem, aztán panaszoltam fűnek fának és többen is mondták, h hagyjam abba a használatát. Egy darabig szörnyű volt, de aztán tényleg javult. Azóta a többi orrcseppnél is figyelek, hogy tényleg ne használjam egy hétnél tovább, akkor se ha igényli az orrom. Lassan kitisztul magától, ha a nátha elmúlt.

Most borzasztóan be volt dugulva, ma már jobb, picit szelepel, legalább enni, nyelni tudok, anélkül, h megfulladnék. Ezt már kibírom orrcsepp nélkül. Végül alváshoz fújtam be Otrivint, és nyugodtan aludtam, javultam is.

2016. máj. 25. 09:14
 8/10 enkaba válasza:
Nekem a gyógyszerész a Rhinofluimucilt adta mikor odaálltam elé hogy terhes vagyok mit lehet használni mert akkor már hetek óta nem kaptam levegőt!Ha jól emlékszem akkor jártam a 18. hét környékén!Nagyon rossz eléggé záptojás szagú de legalább nyugodtan tudtam használni!
2016. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


23 hetes vagyok, most használom másodszor a Nasivin orrcseppet.Nekem engedte a dokim, a felnőtteknek valót is, de előszőr én is a gyereknek valót használtam, de most a felnőttet.Nekem is azt mondta, hogy az rosszabb,ha nem jutok elég oxigénhez, akkor a baba sem fog, és valóban helyileg hat,ha normális adagban használja az ember nem okoz gondot.Nálam is minden rendben van a babával.Nekem a gyógyszertárban csak a tengervizeset merték volna adni,vagy a homeósat, de nekem egyik sem használt semmit sem.Én betegség miatt cseppentek, ha nem használtam volna nasivint, ráment volna a fülemre, arcüregre,s az nagyobb gond már.De konzultálj dokival,én csak leírtam az esetemet.

2016. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma hallottam, hogy létezik olyan, hogy terhességi orrdugulás, neten is utána néztem, hogy sok sorstársam van/volt, akinek egy kis nátha után dugulva maradt az orra, vagy az elejétől kezdve ettől szenvedett.

Ha ez igaz, és azért nem javulok most már sokadik napja, mert így fog maradni akkor elég elkeserítő a helyzet. Baromira nem örülök.

Van, aki azt mondta, hogy úgy hozzászokott a szervezete a 2-5 hónap orr sprézéshez, hogy szülés után, mikor meg nem kellett, akkor jött rá, hogy tropára ment az orrnyálkahártyája, pedig, csak éjszakára fújt be.


amúgy azóta kipróbáltam a tengervizeset, a hagyma inhalálást, a kamillázást. Mindegyik után örömködve állapítottam meg, hogy kigyógyított, de nem kellett több 1,5-2 óránál és ugyan az lett a helyzet.


Pedig múltkor elmúlt nátha után az orrdugulás, 1-2 nap után. Még reménykedek....

2016. máj. 26. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!