Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyzet mostanság egerben...

Mi a helyzet mostanság egerben szülésznők terén?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy most már nem lehet csak szülésznőt fogadni külön,hanem csak orvost,aki hozza a "saját"szülésznőjét.

Szült valaki mostanában az egri kórházban?Milyenek most a viszonyok,minden tekintetben értem.


2010. ápr. 14. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Erre én is kiváncsi lennék:-)Oktoberre várjuk a babát,2.5évvel ezelőtt szülésznőt "fogadtam"nem szolt bele senki hogy a doki ki legyen!

2010. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én januárban szültem egerben, igaz nem volt választott egyik se, de én is úgy hallottam, hogy orvos nélkül nem lehet. De az a legegyszerűbb, ha megkérdezed azt a szülésznőt, akit meg akarnál fogadni, ő 100%ra megmondja, mi, hogy működik.


Ha bármi kérdésed (kérdésetek) van, szívesen segítek, bent voltam 2 hetet, elég sok mindent kitapasztaltam.


Csak "apróbetűvel" írom, hogy én még egyszer nem szülök úgy, ha nincs fogadott orvos és/vagy szülésznőm.

2010. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sincs fogadott doki,anyagi okok miatt..de remélem a ha mennem kell nst-re aki megcsászározott az ujra elvállal.Más "baja"nem lesz velem ugyse mert progis császi lesz!

Mesélj mik történtek a 2hét alatt?

2010. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát Varga doki fektetett be szilveszter(!!!) napján, beszűkült nst, és toxémia miatt. Azt mondta kapok oxitocint és elindítják a szülést. Akkor örültem, a férjem is izgatott volt, hazaküldtem a cuccaimért, én mentem a szülőszobára. Rátettek az nst-re, de nem volt különösebben rossz, így kitettek osztályra. Nem történt szülésindítás, se semmi. Végig bőgtem 2 napot, olyan rossz volt kórházban lenni, nem tudtam meddig kell bent lenni, mikor lesz babám. Másnap kaptam oxitocin (OTT) terhelést, 2 óráig voltam megint a szülőszobán, semmi nem történt megint. Másnap nst, a kis ribanc szülésznő megfeledkezett rólam, majd kitört már a hátam, olyan szar szék volt, ő röhögcsélt hátul. Már szóltam 1,5 óra után, hogy nem tudok tovább ülni, erre ő :jajj, elfelejtett. Másnapra kiharcoltam mégegy OTT-t, de semmi nem történt. Az éjszakai nővér nézte a kórlapomat, ohh, már túlhordtam, és nincs fogadott dokim?? Nem irigyel. <-- ezt ugyan miért mondhatta...

Hajnalban aztán elfolyt a magzatvizem, (az oxi terheléstől repedt meg a burkom), de nem jöttek a fájások órák múlva se. Aztán rám kötötték az oxitocint, hogy indítsák. Nagyon erős és egybefüggő fájásaim lettek, más mondja, hogy ezzel a módszerrel 2 óra hossza alatt megszül, hát nekem nem sikerült. Néha rám nézett egy-egy orvos, de le se szartak. délután 5-kor már teljesen kész voltam, fájások között 1,5-2 percekre elaludtam. Férjem meg röhögött rajtam, hogy horkolok. Aztán jött Varga doki ügyelni, és meg is vizsgált, nagyon rendes volt. Észre vette, hogy a baba szívhangja 2 fájás között leesik, és azonnal elvitt császározni. Ez idő alatt szinte semmit nem tágultam. Ha Ő nincs, nem tudom észre vette-e volna valaki, hogy a kisbabám már nem bírja az oxitocint. A szülésznő is nagyon kedves volt, aki éppen műszakban volt. Nem lépett le6-kor, mikor véget ért a műszakja, hanem bejött velem a műtőbe, és ott végig, pedig már a váltás is ott lett volna.


Úgyhogy én megmondtam a férjemnek, ha még egy gyereket akar, akkor már most spóroljunk, mert én csak Vargánál vagyok hajlandó szülni, úgy, hogy az elejétől végigkíséri a várandóságomat. Ha nem császár lenne a második, akkor azt a szülésznőt kénrém meg. Utólag mind a kettőnek megháláltuk, annyival, amennyink volt. A 6 hetes kontrollra már Vargához mentem vissza, és mégegyszer megköszöntem, amit értünk tett, bár nem igen ismert meg. Mégis olyan természetesen mondta, hogy ez volt a dolga. Semmi nagyképűség, vagy olyasmi.


A kórházban is megnézett, hogy hogy alakul a sebem. A babám fertőzést kapott, mert sokáig volt magzatvíz nélkül, így 5 napig kapott antibiotikumot. A gyermekágyos osztályon nagyon aranyosak a nővérek is, meg a csecsemősök is. Begyulladt a mellem, ödémás lett, és az egyik nővér segített lefejni kézzel, azt hittem, besz@rok a fájdalomtól, de mondta, egy kicsit bírjam ki, mert nemsokára jobb lesz. Azon a napon 3x fejt le, estére a férjem behozta a mellszívót. Ugyanaz a nővér segített elsőnek bepelenkázni, a babát, meg a köldökét tisztíntani, megmutatott mindent. De a kórházi gyerekorvos (fiatal nő), tök bunkó volt. Mondja sokat csökkent a babám súlya, miért nem etetem??? Mondom mert még nincs tejem! (ez a fejések előtt volt) Sírt szegénykém, hogy éhes, de a csecsemősök megkönyörültek rajtunk, adtak neki anyatejet, mert látták, milyen kis éhenkórász :)))


Röviden ennyi. Ha bármi részletre kíváncsiak vagytok, elmesélem.

2010. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ja! Amúgy nem is vesztett sokat a súlyából, mert 3900 született, és 3750-el jöttünk haza a kórházból.

Most a drágám 14 hetes és 7800g. Kis gömbölyű baba, de olyan édes:)))

2010. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!