Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történt a feleségemmel?

Mi történt a feleségemmel?

Figyelt kérdés
Évek óta szerettünk volna babát és most össze is jött, csak egy baj van, hogy most a feleségem annyira megváltozott, nem értem mi van vele. Láttam, hogy csak szomorú, ezért megkérdeztem mi baja. Az mondta, hogy most úgy érzi nemis szeretné a babát. Ezt most egyáltalán nem értem, annyira akarta, most meg sikerült és ez van. Olyan boldog voltam mikor pozitív lett a teszt, azt hittem ő is az lesz, de sajnos nem. Ilyenkor mit tudnék vele tenni, hogy segítsek neki? Attól félek, hogy el fog vetélni cagy valami ilyen fog történni vele.
2016. aug. 26. 07:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok, stb. Ne aggódj! El fog múlni. Szoknia kell a gondolatot.
2016. aug. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Sokkoló, amikor tényleg sikerül, hiába várt rá az ember éveket. (Tapasztalat.) Szerintem is csak megijed, el fog múlni. Miért vetélne el? :)
2016. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokk. De túl fogja élni. Te annyit tudsz tenni, hogy továbbra is szereted és érzékelteted vele, hogy biztonságban van.
2016. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat. Nem tudom miért vetélne el, csak már mindenre gondoltam. Próbálom megérteni a helyzetét, bár fogalmam sincs milyen lehet. Mindenben támogatom, szeretem, segítek neki továbbra is! Ez természetes, csak nem tudtam miért történt ez.
2016. aug. 26. 08:12
 5/16 A kérdező kommentje:
Annyira furcsa. Ebbe bele sem gondoltam, hogy neki milyen érzés és mennyire más lehet.
2016. aug. 26. 08:13
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom az ötödiket és csak a terhességem közepe után kezdtem örülni, addig folyamatosan aggódtam és eszembe is jutott, hogy jobb lenne, ha nem lennék terhes, mert ez az aggódás megöl.
2016. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hány pasi esik ilyenkor szintén pánikba, és még szakítani is képes, mert rájön, hogy ha gyereke lesz, visszafordíthatatlanul megváltozik az élete.


Nőként is érheti ez a felismerés, és most lehet, be is pánikolt. Az anyákra hárul a legtöbb feladat: a terhesség, ami nem mindig könnyű és kellemes, a szülés fájdalma, a szoptatási nehézségek, a baba ellátása.

Lehet, hogy őrlődik, hogy jó anya lesz-e, esetleg pont ő is azon aggódik mi van, ha elvetél.

Félhet attól, hogy változik a teste, mi lesz, ha többé nem fogod kívánni, stb.


Legyél továbbra is lelkes, boldog, érezze, hogy támogatod. Beszélj neki arról, milyen gyönyörű lesz nagy pocakkal. Hogy milyen remek anya lesz szerinted, mert türelmes, kedves, gondoskodó, stb.

Hidd el, ha látja, hogy nem dőlt össze a világ, és nem mard egyedül, akkor át fog lendülni ezen.

2016. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is igy voltam mikor végre sikerült! Bepánikoltam. Addig meg lombik, mütétek miegymás, hogy legyen! Engem a Férjem vitt ide oda! A jo levegő jót tesz! Vidd el kicsit kikapcsolódni!
2016. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ő is fél, h nehogy történjen valami. Én is így voltam terhesség elején, nem is akartam szüleimen kívül mondani senkinek sem, mert attól tartottam, hogy mi van ha történik valami, elvetélek, beharangoztuk mindenkinek, mindenki ujjong, aztán elmegy a gyerek és mindenki csak sajnálkozik, na az lett volna a legrosszabb. mindenkitől végighallgatni, hogy jajj szegény, hogy vagy, ne aggódj, legközelebb sikerül. Akkor ink ne is tudjanak róla.

Az meg, h azt mondja, h nem is akarja, szintén egy védekezési forma, hiszen ha nem is akarja igazán, ami persze nem igaz, és megtörténik a baj, akkor mondhatja, h hát igazából nem is akarta, lehet jobb is így.

A lényeg, hogy légy vele türelmes, hagyd, h a maga tempójában dolgozza fel, te örülj neki végig, és ezt mutasd nap mint nap felé, bátorítsd, nekem is ezt tette párom és szép lassan én is "rendbe jöttem" :)

2016. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megijedt hirtelen a felelősségtől.Légy mellette,támogasd,beszélgess vele.El fog múlni.
2016. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!