Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosz anya vagyok/leszek mert...

Rosz anya vagyok/leszek mert nem ujjongok a terhessegemtol?

Figyelt kérdés
Elso baba 15 hetes vagyok.Ev elejen volt egy missed abom igy terveztuk.De valahogy olyan lehangolt vagyok.Nem ujjongok oromomben nem kiabalnam ki a vilagnak.Eleg rosszul is viselem a terhesseget a rosszulleteim miatt.Ferjemen latszik mennxire orul mindenkinek elujsagolja h kislanya lesz.En meg...Emiatt mar most buntudatom van.Aggodok is h mindent meg tudjunk neki adni,mi van ha nem leszek jo??
2016. okt. 14. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg ez megváltozik.
2016. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül
2016. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?


Reméljük, hogy ez az érzés majd átalakul.

Ha később sem változik a dolog, érdemes egy orvossal beszélned erről, mert átmehet depresszióba is ez az állapot, és az se nem neked se a babának nem lesz jó!

2016. okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, még nem múlt el a gyászfolyamat az év elején történt babavesztés miatt, és tudat alatt ez dolgozik benned... idővel nagy eséllyel ez változni fog.
2016. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
25 eves vagyok.En ugy erzem tul leptem azon ami volt.Nem hiszem h amiatt.Pedig mar voltunk 4 d uhn is.Akkor ugy mosolyogtam jo volt latni,de szerintem nem ezt kellene ereznem..
2016. okt. 14. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tudat alatt félsz hogy történik valami a kicsivel, és nem mered beleélni magad. Gyakran előfordul vetélés vagy missed ab után.
2016. okt. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy megvan a protokoll, hogy mit kell érezned. Sok anya teljesen boldog a gyerekvárás alatt, tervezi a jövőt, stb... Aztán megjön a baba és idegbeteg lesz, alig bírja elviselni és ezen az oldalon ír ki kérdéseket, hogy "nem bírj, szenved, stb..."

Nem gondolom, hogy ettől most rossz vagy. Ha majd meglesz a gyerek és semmilyen érzéseid nem lesznek (ez kizárt) akkor már gondok lesznek. De szerintem amint meglátod, megfogod, együtt átélitek a szülést, és az azt követő időszakot, semmi ilyesmi nem lesz, nyugodj meg!

2016. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

A fenét! Én sem ujjongtam, nem éreztem semmi kötődést, pedig hatszor voltam ultrahangon a terhesség alatt. Mikor már éreztem, hogy mozog, akkor KEZDTEM érezni, hogy igen, itt a babám, anya leszek, jaj de jó. De ez sem egyenletesen, hanem hullámzóan. Még a pocakom növekedésével is csak kövér bálnának éreztem magam, nem várandós nőnek. Mikor megszületett és a hasamra tették, akkor hirtelen kaptam egy kisebb sokkot, bőgtem, simogattam, ordítoztam, hogy Úristen, anya vagyok, Nóri, én vagyok az édesanyád, nagyon szeretlek. Akkor hirtelen rám zúdult mindaz, ami másnál 9 hónap alatt, fokozatosan alakul ki. Hiába volt tervezett a terhességem, hiába vágytam őrülten gyerekre, egyszerűen másként érzek, mint a többi kismama. Nem vagyunk egyformák. Biztos vagyok benne, hogy legkésőbb a baba születésekor megrohannak az anyai érzések.


Egy négyéves kislány anyukája

2016. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A lanyomat mar 6 hetes koraban vilagga kurtoltem. Holnap toltom a 15.hetet es a csaladombol meg csak az edesanyam tudja.
2016. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok, missed ab után sikeres terhesség.

19 hetes vagyok, és most merem elhinni, hogy jo eséllyel meg fog születni a fiam. Igaz, volt most is probléma a cvs után.

Aztán elgondolkoztam, hogy mit kapott szegény baba eddig tőlem. Eleinte nem mertem elhinni, féltem a veteléstől.

Aztán izgultam a cvs miatt, aztán az eredmény miatt.

Nem olyan egyszerű túllépni a vetelesen, még ha azt is hiszed, tul vagy rajta. Elveszi tőlünk azt a hitet, hogy nem lesz semmi baj. Így sajnos nehéz felhőtlenül örülni a babának.

Jobb lesz, ha majd érzed a mozgását.

Ettől nem vagy rossz anya.

2016. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!