Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszert szedtem a 9. héten...

Gyógyszert szedtem a 9. héten amikor még nemtudtm hogy terhes vagyok, mennyi az esélye ogy baj lesz?

Figyelt kérdés
már tettem fel kérdést ezügyben...viszont most a segítségeteket szeretném kérni aban, hogy mivel aggodom a pici miatt mivel éppen vese problémáim is voltak és ey amilorid vizhajtot is vettem be a 9. héten, hogy lehet e baja a picinek? és ha kombi tesztet csinálok az erre jó? vagyis az ilyen fejlődési rendellenességet is kiszűri? vagy csak a megadott down kór és stb?? mert ahhoz a gyogyszerezésnek semmi köze..nem? vagy elég ha a 12.-ik heti uh-ot megcsinálják és ha nem lát a doki semmit ami rossz lenne akkor már nem lehet baja?

2016. okt. 18. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ezt elsősorban a kezelőorvosodtól kellene megkérdezned.Amúgy úgy tudpm nagyon kevés gyógyszer jelent tényleges veszélyt a magzatra.
2016. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De hogy a manóba nem tudtad 9 hetesen hogy terhes vagy?
2016. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
őszintén szólva sosem volt rendszeres mensim ...és igy sászár után is másképp volt ráadásul egy két napra volt vérzés ..persze mérsékelten ... valójában ezért sem sejtettem a terhességet... plusz a kiscsajom lefoglalt azaz igazság... persze megbeszélem és már beszéltem dokival de ő alapjáraton mindenkinek monja a kombi tesztet
2016. okt. 18. 07:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogyha az első 3 hónapban sérül a baba, akkor nem marad meg. Ha pedig megmarad, akkor nem szenvedett károsodást. Én olyan gyógyszereket szedtem, amit elméletileg lehet terhesen is, mivel tudtam, hogy ott van, csillapítottuk a lázam, folyamatos orvosi kontroll alatt voltam és sajnos mégis elment a baba.

Ha neked megmaradt, akkor szerintem nem lett semmi baja, főleg nem 1 szem vízhajtótól.

A kombinált teszten elsősorban a down kórt és 2 másik genetikai betegséget néznek, de nagyon alaposan végignézik a magzatot UH-on, szívét, végtagjait, fejét, mindent. Úgyhogy ha más fejlődési rendellenesség is látható, akkor azt észreveszik.

A down-kórt nem gyógyszer okozza, hanem kromoszóma rendellenesség.

Kérdezd meg kifejezetten erről a gyógyszerről a nőgyógyászod, de szerintem nincs okod aggódni.

2016. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi :) és sajnálom ami veled történt, a dokim azt mondta hogy nem lesz baj de azért menyjek el a szűrésre, csak ezt az összefüggést nem találtam hogy a down kór és a kettő másik hogy jön a képbe... mármint a gyogyszerhez... na de attól függetlenül aggodom persze csak nem értettem a kombi tesztet meg a gyogyszer szedés összefüggését..mert ha valami ebből eredően baja van a babának azt a sima 12.-ik het uh is kiszűri tehát észrevehető ...de köszönöm :)
2016. okt. 18. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!