Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vehetném rá a párom...

Hogyan vehetném rá a párom hogy megtartsuk a babát?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk még gyereket, de mégis összejött. Most 7 hetes terhes vagyok. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő 24 éves addigra már végez a fősulival mire jönne a baba. Én 22 éves vagyok még másfél évem van az egyetemen, most jelentkeztem át levelezőre, munkát szerettem volna találni.

Fogamzásgátlóval védekeztünk, de az antibiotikum legyengítette a hatását, ezért terhes lettem.

Én megszeretném tartani a babát. A párom azt mondja hogy szeretne tőlem gyereket, de még nem most.

Ti mit tennétek a helyemben, hogyan győznétek meg?


2010. ápr. 28. 11:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
60%
megtartanám.mikor szeretne gyereket ha nem most??babának sajnos nem lehet elmondani h ne most hanem később mert a párom ezt akarja!
2010. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem tudnod kellett volna hogy antibiotikum legyengíti! Nem lehet hogy kicsit szándékos volt? Szerintem a gyerke nem olyan dolog amire jó rávenni az embert, az csak úgy jó ha mindketten előre akarják. Rá nem gondolsz? Szerintem nem az igazi az ilyen na jó tartsuk meg dolog...
2010. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
nagyon nehéz kérdés...a kapcsolatotok nem futó kaland, ez egyértelmű, nem lehet mondani h elhamarkodnátok szerintem. túl fiatalok sem vagytok hozzá. de! ha a párod még nem akarja, nem érzi felkészültnek magát az apaságra, még kötöttségek nélkül élni, bulizni stb akar akkor nem erőltetheted rá. véleményem szerint rámehet még a kapcsolatotok is. az anyagi körülményekről, arról h együtt éltek v külön nem irtál,de ezek is fontos dolgok,amiket mérlegelni kell. le kell ülni, és bezsélgetni-beszélgetni-bezsélgetni. érvek-ellenérvek és KÖZÖSEN DÖNTENI, hiszen a baba épp annyira az övé is mint a tiéd! rmeélem sikerül közös nevezőre jutni!!! sok siekrt!!!
2010. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem az anyagiakat is figyelembe kellene venned, mert ha jól olvasok a sorok között, akkor jövedelmetek nincs. Ha viszont van aki súlyos tízezrekkel tud támogatni anyagilag, akkor én megtartanám. Egyébként barátnőm is így járt, annyi különbséggel, hogy ők mindketten dolgoztak suli mellett.
2010. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

Uhh, nehéz kérdés. Most azt mondom, hogy én megtartanám a helyedben, bármi áron, de én 22 hetes kismami vagyok, szóval kicsit elfogult...


Egy baba nem olyan dolog, amit az anya egyedül dönthet el, mindkettőtöknek akarni és vállani kell. Viszont egy hét hetes picinek már van szívhangja, szóval nagyon kemény döntés.


Szerintem menjetek el együtt a nőgyógyászhoz és hívd be Őt az UH-ra, ahol láthatja a kis petezsákot és a szívhangot. Ha azután sem szeretné.... akkor nem tudom.


Minden jót kívánok!

2010. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
50%

Ha meg szeretnéd tartani a babád, tarsd!

Ha az apukája nem szeretné, mehet amerre lát.. Neked kell döntened, melyikőjük a fontosabb.

Szerintem a párod csak beijedt, hiszen nagy a felelősség. Vidd el egy UH-ra és valószínűleg rögtön beleszeret a picibe.

Ha meg nem, akkor tényleg rajtad áll a döntés. De lehetne olyan a kapcsolatotok, mint korábban? A szívedben mindig ott motoszkálna, hogy MIATTA ölted meg a közös gyermeketeket.

Ne meggyőzd, hanem dönts. Aztán, ha Te már tudod, hagyd, hogy ő is dönthessen, és bízz.

A Ti korotokban már bővel lehet babátok, és egy csöppség mellett lehet tanulni is.

Én drukkolok!

2010. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
40%
Én nem akarnám meggyőzni. Ugyanúgy joga van nemlegesen dönteni, mint neked megtartani.. Nem erőltetheted rá. Ha megtartod és esetleg szétmentek, akkor meg egyetlen szót sem szólhatsz, hisz megmondta,hogy még nem akarja..
2010. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
59%

Hát nem tudom, azért ez mindkettőtök közös döntése kellene hogy legyen. Ha Ő tudja, hogy te szeretnéd, az éppen elég. Ha valaki nem akar gyereket (egyelőre) azt nem tudod érvekkel meggyőzni. Mellesleg friss diplomásként nemigen keres majd annyit, hogy eltartson egy háromtagú családot. Ha nagyon nem akarja és Te mégis megtartod, akkor már most úgy készülj, úgy rendezd be az életed, hogy erre rámegy a kapcsolatotok, előbb-utóbb egyedül maradsz a babával. Nem szabad az ilyesmit ráerőltetni a másikra.

Remélem jól alakul majd az életed.

2010. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
28%
barátnőm és nem ő az egyetlen 7 éve probálkoznak több sikertelen lombikon van tul pedig csak 29 éves és elvileg egészséges!!!!Ez a baba jönni akart min gondolkozol?Lehet hogy mire a párod akarná ha egyáltalán melletted marad már ne fog sikerülni!
2010. ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Antibiotikum és fogamzásgátló mellett lettél terhes.. Hát én azért meggondolnám..


Hogy a kérdésedre is válaszoljak szerintem sehogy se vedd rá. Egy gyerek születése nagyon sok mindent megváltoztat, egy nem tervezett gyerek születése pedig (még) jobban hatással lehet a kapcsolatra. Ezt vagy mindketten akarjátok vagy vállalnod kell az esetleges reakciókat a párod részéről, mivel rá lett eröltetve a dolog.

Talán az UH segithet, de ne várj tőle csodát.

2010. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!