Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vehetném rá a párom...

Hogyan vehetném rá a párom hogy megtartsuk a babát?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk még gyereket, de mégis összejött. Most 7 hetes terhes vagyok. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő 24 éves addigra már végez a fősulival mire jönne a baba. Én 22 éves vagyok még másfél évem van az egyetemen, most jelentkeztem át levelezőre, munkát szerettem volna találni.

Fogamzásgátlóval védekeztünk, de az antibiotikum legyengítette a hatását, ezért terhes lettem.

Én megszeretném tartani a babát. A párom azt mondja hogy szeretne tőlem gyereket, de még nem most.

Ti mit tennétek a helyemben, hogyan győznétek meg?


2010. ápr. 28. 11:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
mi az a 6 hét elve?
2010. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Kedves 12:32 miért is nem való nekem gyerek?

Hogy így alakult sokat gondolkodom, hogy hogyan alakulna az életünk. A bántó szavaid nem estek jól!

2010. ápr. 28. 12:45
 23/39 A kérdező kommentje:

A 6 hét elve : az orvos azt mondta hogy a pici a fogantatástól számítva az első 6 hétig nincs kitéve semmi hatásnak. Ha elég erős az életre akkor az ekkor derül ki.

Annyi információ zúdult rám, lehet hogy nem jól jegyeztem meg. Kérlek javítsatok ki ha tévednék.

2010. ápr. 28. 12:48
 24/39 A kérdező kommentje:
A terhesség 6 hetes koráig a mindent vagy semmit elve érvényesül.Vagyis:ha a kis magzat nem károsodott,akkor megmarad és teljesen egészségesen születik ilyenkor.
2010. ápr. 28. 12:50
 25/39 anonim ***** válasza:
64%

Én megtartanám a babát. Már 5 éve vagytok együtt, el tudja dönteni mit akar. Az hülyeség hogy majd később. És ha akkor nem lehet ? Nekem volt abortuszom, évkig sírógörcsöt kaptam ha megláttam egy kismamát.

Én soha többet nem vetetnék el babát

2010. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Azért mondtam mert mégis mit gondoltál? Szólsz az orvosnak hogy gyógszert szedsz akkor meg van oldva hogy ne gyengítse az antibiotikum a hatását? Nem értem ezt a gondolkodást. Nem nagyon tettél semmit azért hogy ne jöjjön össze. Nem vigyázni kellett volna amíg beteg vagy? Nekem erről mindig az jut eszembe amikor azt mondja a nő: "hát én szóltam hogy húzzon gumit, de nem akart, hát mit tehettem volna, így jött össze a gyerek? Hát talán nem kellett volna lefeküdni vele ha nem húz gumit? -.-" " Szerintem ez volt a felelőtlen és emiatt most valakinek tuti rossz lesz.
2010. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
74%

A kérdező nem azt kérdezte, hogy mit, és hogyan lehetett volna, hanem azt, hogy ha már egyszer így alakult, akkor adjunk neki segítséget, ötleteket, tanácsot, hogy hogyan tovább, ha...

Szóval... Nagyjából ugyanilyen helyzetben voltam 1 évvel ezelőtt, annyi különbséggel, hogy a "párom" csak kihasznált. Elvetettem a babát, mert nem akartam őt kényszerhelyzet elé állítani, viszont onnantól kezdve látni sem bírtam őt. A pontot az i-re az a kijelentése tette fel, hogy "majd csinálunk másikat"... Üljetek le, beszéljétek át még egyszer, sokszor... még van időtök.

2010. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
82%
Szia! mi is ennyi idősek vagyunk mint ti, csak annyi különbséggel, hogy mind a ketten dolgozunk, vagyis én csak dolgoztam, mert táppénzen vagyok a baba miatt, mivel az anyagi helyzetünk nem rossz emiatt vállaltuk be a babát legfőképp! mi sem terveztünk előre gyereket, de összejött és mondjuk az én párom oda meg vissza van szerencsére, én azt mondom neked, hogy ha esetleg azt mondta volna, hogy bocsi én még nem akarom, akkor most 2 lehetőség van, vagy bevállalom egyedül (persze ha egyedül is megy) vagy inkább nem tartom meg és majd újra próbálkozunk amikor a párom is úgy akarja... De kérlek rávenni ne akard! gondolj bele! mi lesz ha teszem azt most belemegy, megszületik a baba és rá 2 évre besokal és elhagy titeket azt vágva a fejedhez, hogy nincs szabadsága/élete, neki kell a tér... itt már valaki írta, hogy vidd el magaddal ultrahangra, és ha látja babát meg hallja a kis szívét magától is belemenne! nekem ez a véleményem, természetesen hallgass a szívedre de egy kicsit az eszedre is!
2010. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, egy kérdés az utolsóhoz: a kérdező ne próbálja meg rávenni a párját, hogy tartsák meg, ellenben a párja ráveheti őt az ellenkezőjére? Én ezt nem tartom igazságosnak!
2010. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem is beszéljétek meg mégegyszer. Én is fiatal vagyok 19 éves, bár mi terveztük a babát, de ha 16 évesen is esek teherbe, akkor sem vetettem volna el szerintem. Bár már utólag ki tudja. Az viszont tényleg csúnya dolog lenne, a véleményét nem figyelembe venni, utána meg kérni a gyerektartást tőle.:S Persze ha szétmentek.

Én kívánom neked a legjobbakat.

2010. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!