Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vehetném rá a párom...

Hogyan vehetném rá a párom hogy megtartsuk a babát?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk még gyereket, de mégis összejött. Most 7 hetes terhes vagyok. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő 24 éves addigra már végez a fősulival mire jönne a baba. Én 22 éves vagyok még másfél évem van az egyetemen, most jelentkeztem át levelezőre, munkát szerettem volna találni.

Fogamzásgátlóval védekeztünk, de az antibiotikum legyengítette a hatását, ezért terhes lettem.

Én megszeretném tartani a babát. A párom azt mondja hogy szeretne tőlem gyereket, de még nem most.

Ti mit tennétek a helyemben, hogyan győznétek meg?


2010. ápr. 28. 11:54
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Az antibiotikumról annyit, hogy amikor a doki felírta ( H1N1es voltam) megmondtam neki h fogamzásgátlót szedek.

Jövedelmünk őstermelői vállalkozásból van még csak, mert tanulunk. Levelezőre jelentkeztem át, mert dolgozni szerettem volna. Párom addigra már munkába áll mire jönne a pici.És azt hiszem a nagyszülők is tudnának egy kicsit támogatni.

Az egyetemet úgy gondolom a pici mellett is tudnám folytatni, csak egy félévet kéne halasztanom.

A párom nem a buli, meg a fiatalság...miatt nem szeretne még, hanem mert úgy terveztük hogy egy ideig pénzt keresünk, lecseréljük a kocsit meg házat veszünk.

Tudom hogy jó szülők lennénk! :)

A pici pont mikulásnapjára van kiírva. :)

2010. ápr. 28. 12:15
 12/39 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sajnálom a helyzeted :(

Én is az uh-ban bíznék meg abban hogy talán meggondolja magát.

Vegyetek elő egy papírt, és kérd hogy írja össze az ellene-mellette szóló érveket a babának, és te is írd össze, majd beszéljétek meg. Talán így optimálisabban tud majd dönteni, hátha azért nem akar mert fél egy-két dologtól amire Te meg tudnád őt nyugtatni.

Sok sikert!

2010. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok.

Én úgy látom a hozzászólásaidból hogy értelmes, kedves lány vagy, és valóban jó anya lennél, fel vagy már rá készülve és talán a párod is, hiszen neki is felnőtts lehet a gondolkodása a leírtak szerint csak éppen ő szeretné előbb megteremteni a hátteret.

Ez nem baj, csak épp próbáld megbszélni vele hogy baba mellett is lehet építgetni a jövőt, persze lassabban megy de ha van segítség, nagyszülők, és lelileg akarjátok akkor nem lesz akadály, nagyon szorítok ennek a kis Mikulásbabának!!!!!

2010. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves és biztató hozzászólásokat!

Két orvosnál is voltam már , mindkettő azt mondta hogy nem lehet baja a picinek attól hogy antibiotikum meg fogamzásgátló mellett fogant. Azt mondta hogy a 6 hét elve érvényesül.

2010. ápr. 28. 12:22
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem csodás dolog az anyaság, de csak akkor, ha ezt meg tudod osztani a pároddal!!! Miután ő nem akarja, neked lesz rosszabb mikor mész egyedül az Uh-ra, szülni, stb. Ha együtt is maradtok, mikor megszületik a pici lehet,h megváltozik majd a véleménye, de lehet,h sokkal rosszabb lesz a kapcsolatotok. És kinél laknátok? Anyudéknál?? Szülőknél gyereket nevelni a legrosszabb dolog! (félre ne érts, imádom a szüleimet, de nem akarnék velük együtt élni)És miből élnétek?? Mivel tanulsz, ló... pénzt sem kapnál! Tudom, az egyik barátnőm is így vállalta be, nem kellett volna! Szerintem öntsetek mindketten külön-külön, majd osszátok meg a véleményeteket, de erőltesd. Ha meg te meg akarod tartani, akkor készülj fel rá, hogy lehet, h egyedül kell végigcsinálnod, ami nem könnyű! Nagyon nem!!!
2010. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, NE erőltesd, azt akartam írni.
2010. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
32%
Szia! Én a helyedben megtartanám. Én is úgy döntöttem, ha nincs mellettem akkor is vállalom, hiszen a pici jönni akar. Oké, hogy később szeretne, de azon van a hangsúly hogy szeretne, és mi lesz ha akkor nem jön össze,és különben is ez a picike már ott van benned. volt egy hozzászóló, aki leírta, és nagyon igaz, hogy ha nem tartanád meg, azután nem tudnál úgy ránézni párodra, mivel miatta megölted a picit. Az egy nagyon kemény és fájdalmas dolog,döntés. Szerintem a leírtak alapján elég érett lehetsz a babához, és így van, ezek után sem áll le az élet mert van egy gyermeked, nyugodtan lehet építeni a jövőt vele is, és tuti nem bánod meg. Csodálatos dolog, és tényleg bele kell gondolni, van aki évekig próbálkozik sikertelenül, és neked már ott van a pici, később ki tudja mennyit kéne próbálkozni. És ahogy látom, te nagyon szeretnéd, akkor ne gondolkodj ezen, mert nem bocsátod meg magadnak, ha rosszul döntesz. Persze ez a te döntésed, te tudod a dolgok hátterét, de sok sikert hozzá mindenképp. Én is fiatal kismami vagyok, és folytatni fogom a tanulást én is. Még egyszer sok sikert, erős légy!
2010. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
11%
Jaj ne légy már ilyen tehetetlen... Talán gumit kellet volna húzni akkor vagy kivenni időben. Az hogy gyengíti az antibiotikum a hatását nem azt jelenti hogy akkor benyögöd a dokinek és nem írja fel hanem azt hogy addig máshogy védekeztek vagy nem szexeltek! Ennyi felelősség legyen már benned, mert úgy látom tisztában voltál a veszélyekkel. Nem való neked gyerek ha így gondolkozol. És ne akard rávenni a párodat. Az hogy elviszed az UH-ra az is csak csalás, mert akkor sem magától akarja csak legfeljebb elcsábították. De hát te tudod...
2010. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
71%

Tény, hogy közösen kell eldönteni, hogy megtartjátok-e a babát, vagy sem!

Amit én gondolok, és az én véleményem-megtartanám a babát, párommal leülnék, és ahogy már írták sokan össze írnám mi szól ellene, mi mellett (nekem nincs olyan, ami egy jönni akaró baba ellen szólna)

vidd el uh-ra, menjetek majd 4d-re, és beszélgessetek sokat!!!

Még annyit, én tudom magamról, hogy soha nem bocsájtanám meg a páromnak, ha meg kéne ölnöm miatta a babámat. Szálka lenne egy életre. Ami vissza felé is igaz, ha megtartod, benne lesz szálka.

Sok sikert, jó döntést!

Írj majd azért mire jutottatok!


2gyerekes anyuka

2010. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
47%

12.35-ös nagyon jól írta. Én sem tudnék már ugyanúgy nézni páromra ha valaha rávenne hogy elpusztítsák bennem a közös gyermekünket. :( Ha együtt dönti el a pár, oké. (mármint egy abortusz sosem jó, de legalább akkor együtt döntöttek.) De ha a párod vesz rá, lehet egy életre megmarad a szálka.

Míg ha ő jönne rá hogy mégis akarja a babát, azt sosem fogja megbánni, főleg attól a perctől hogy a karjában tartja :)

2010. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!