Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szánalmas, hogy itt kérek...

Szánalmas, hogy itt kérek segítséget, de nem tudom, hogy megtartsam-e a babát?

Figyelt kérdés

Megkérlek titeket, hogy ne ítélkezettek, egyszerűen mondjátok el, hogy ti mit tennétek a helyemben.

Leírok mindent pontosan, szeretném, ha tudnátok hogyan fajultak a dolgok eddig.


27 voltam amikor munkakapcsolatba kerültem egy nálam 10 évvel idősebb és a ranglétrán jóval feljebb levő férfivel. Nem is tudom, hogy miben bíztam. Először csak nagyon vonzott. De tudtam, hogy felesége és gyereke van. Eleinte ez a tudat teljesen féken tartott. Azonban egy idő után már ez is kevésnek bizonyult. Összejöttünk. Megmondtam, hogy semmit sem várok a viszonyunktól, mivel tudtam, hogy milyen helyzetben volt. 2,5 évig ment ez közöttünk. Ez idő alatt én rájöttem, hogy szerelmes vagyok belé és hogy ő is belém. A felesége megtudta, hogy viszonya van, de nem érdekelte, hogy kivel, egyszerűen arra kérte, hogy hagyjon fel vele, neki fontosabb a házassága. Persze nem tettük. Megígérte nekem, hogy fél éven belül el fog válni. (Megértettem, hogy időre volt szüksége, mivel a sógorával közösen vittek egy vállalkozást és abból ki akart lépni, még mielőtt a válás témát felvetette volna. Amúgy is arra gondoltam, hogyha ennyit tudtam várni, akkor ez már semmi.)


Ebben az időben azonban kiderült, hogy a felesége terhes lett a második gyerekükkel. Ekkor éreztem úgy, hogy elég volt. Megmondtam, hogy vége. Úgy tudtam, hogy közöttük ilyen jellegű kapcsolat már nem volt. Megpróbáltam öngyilkos lenni (erről a mai napig semmit sem tud, nem azért tettem, hogy így szerezzem meg)

Kb 4 hónapja nem beszéltem vele, amikor megismertem egy másik férfit. Nagyon kedves, jóképű, megértő férfi. Azonnal megtetszett, bár szerelmes nem voltam. Még mindig azért a férfiért voltam oda. De úgy döntöttem, hogy így nem élhetek. Adtam egy esélyt magamnak egy új életre. Ezzel a férfivel fél éve voltam együtt, amikor megkeresett ismét az a másik férfi. Mondta, hogy mennyire sajnálja, és teljesen kiborult, amikor megtudta, hogy tovább léptem. Gyakorlatilag ő sértődött meg, és ő hagyott el. Eltelt kb megint fél év. A párom megkérte a kezemet, de mivel még mindig nem éreztem azt, amit azzal a másik férfivel mondtam, neki, hogy még ne házasodjunk össze. Mintha megéreztem volna, mivel felbukkant az előző férfi és azt mondta, hogy megmondta a feleségének, hogy válni akar. Pont amikor már bíztam benne, hogy elfelejthetem. Végre azt éreztem, hogy az álmom valóra válik és mi egy pár lehetünk. Összejöttünk ismét. Ő ekkor még a feleségét csalta, én meg a páromat. 7 hónapig ment ez. És most itt vagyunk. A szeretőm elvált. A párom külföldre utazott 8 hete. Nagyon sokszor voltunk együtt a szeretőmmel és terhes lettem. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek.


Egyértelműen tudom, hogy kit szeretek. De azt is, hogy ki az aki ezt nem érdemli meg. A párom végig mellettem volt és bizonyította, hogy szeret és neki MINDIG én voltam az első. Nem ezt érdemli, nagyon nem ezt.

De mi van, ha vele mégsem érzem úgy magam? A legrosszabb, hogy amikor hazajött a párom elmondtam neki. Először teljesen kiakadt. Aztán felhívott és azt mondta, hogy képes elfogadni a hibámat, de akkor most ne gondolkozzak és menjek hozzá vissza. Azt mondja, hogy annyira szeret, hogy képesnek érzi magát és túl tud lépni ezen.

De most hogyan nevelhetnénk az én szerelem gyerekemet? Ilyet nem várhatok el tőle! Ráadásul mindig emlékeztetne minket erre. Vagy vetessem el?

Hogyan döntsek? Itt van az a baba, akire évek óta vágytam, attól a férfitől, akit még akkor is szerettem, amikor hosszú ideig nem beszéltünk. De most először vagyok egy kiegyensúlyozott kapcsolatban (a helyzetre való tekintettel tudom, nem jó szóhasználat)

Miért most vált el? Amikor teljesen magamra hagyott, nem ő volt mellettem!

Mit tegyek? Szörnyen érzem magam! Olyan, mintha ez nem is velem történne, szinte lehetetlen az egész helyzet! Az ítélkezést kérlek titeket, hagyjátok!



2016. nov. 20. 00:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

A nős pasi mit szól a terhességhez? A pároddal mindenképp szakítani kell, sosem leszel boldog, ha nem szereted, és sosem fog kialakulni, ha eddig nem alakult ki.


Én elmondanám az apának. Majd mérlegelném utána a dolgokat.

2016. nov. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%

1000% ,

hogy nem tartanám meg ! Egy gyermeknek biztonságra van szüksége ,szilárd alapokra és családra ...a te életeted egy merő bizonytalanság sajnos ..Először a saját életed tedd rendbe ,utána tudsz csak maximálisan felelőségteljesen helytállni mint Édesanya.

2016. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%

Tudom milyen apa és stabil család nélkül felnőni.


Azért nem mindegy, hogy egy tudatosan egyedül gyereket vállaló anyáról van szó, vagy egy megcsalt, megkeseredett savanyúról...

2016. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%

Anyukám járt hasonló helyzetben a nővéremmel!

Szeretője volt,5 évig voltak "együtt" szerelem volt...

Anyum teherbe esett. A Pasi passzolta... DE anyum nem vetette el,mint írtam a nővéremmel! Bár egyedül nevelte fel. Illetve részben mert időközben lett egy új párja.


Ha te egyedül képesnek érzed magad rá akkor hajrá.

A "férj" nem biztos, sőt, hogy melletted fog maradni!

Ha igen? Jön egy újabb munkatárs aki megtetszik neki,és addigra már te a másodikat várod?! Persze ne gondoljunk a legrosszabbra.. De naivak se legyünk.. Éjjel-nappal féltékenység lenne a te részedről,hiszen tudod ti honnan indultatok.. Ebből nem lenne egészséges kapcsolat. Még ha egy darabig kapcsolat is maradna..

Én egy az egyben elfelejteném a pasit és JÓ messziről kerülném.

A Párod? Hmm.. Tudják hogy várandós vagy? Úgy leélni egy életet NEM lehet pláne boldogan,hogy nem is szereted! Ahogy jön egy "jobb" már repülsz is mellőle.. Elhiszed? Mivel nem táplálsz iránta konkrétan semmit..


Tehát én mind a 2 csávót ejteném!! Egyiknek sem lesz jó vége.. A Férj csak szórakozik.. A feleségét nem fogja (én szerintem) elhagyni. A Párodat meg nem is szereted.

A baba?! Hmm.. Írtam. Ha képes vagy egyedül vállalni ezért én nem vetetném el.. Jöhet az életedbe egy harmadik személy is akivel teljes boldogságban,harmóniában fel tudjátok nevelni. Még testvére is születhet!

Most megálltam egy percre.. És igen.. Határozottan a véleményem az, hogy nem vetetném el.

De ha úgy döntesz akkor sem ítélnélek el. Ez bonyolult szitu..

2016. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Ha nagyon vágytál a babára és van segítséged, arra az esetre ha beteg lesz, valamint jól keresel

És mindent meg tudsz adni, vállald egyedül, de én egyik pasival se lennék a helyedben. Most még szeret a párod, mi van ha évek múlva bukik ki hogy nem is akar titeket?

A szerető meg, .... Az inkább hagyjuk kategória.

2016. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
5%
Egyedül az örökbeadást látom megoldásnak.
2016. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
43%
Mit tennek? Felkopnek, es alaallnek. Milyen lelkivilaga van az ilyen noknek, ferfiaknak?!Megerdemled, csak a gyereked sajnalom.
2016. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nagyon- nagyon köszönöm, hogy ennyien tudtatok olyan válaszokat írni, amiben nem gyaláztok! Nekem már ez is nagyon sokat jelent!

Főleg azért, mert én sem tartom/tartottam sokra az olyan nőket, mint amilyen én is lettem. Nem vagyok ettől a helyzettől boldog, még egy picit sem.


A mi helyzetünk azért abból a szempontból másabb, hogy ő tényleg elvált. Szerintem egyértelműen ő akarta a válást, mert a feleségének korábban sem jutott eszébe, például amikor megtudta, hogy szeretője van.


Egyszerűen borzasztó, hogy ez a dolog már mennyi ideje megy így közöttünk. Titkolózni a kollégáim, a barátaim, a testvéreim, a szüleim és persze a párom előtt. Teljesen kiborított ez az időszak. De az a baj, hogy amikor vele voltam/vagyok ez sem érdekel. Évekig voltam valaki árnyéka. Hagytam magamat így kezelni.


A nővérem az egyetlen, aki tud mindenről. Ma elmondtam neki a babát is. Ő is hasonlóakat mondott, mint ti.


A páromnak amikor elmondtam a babát, akkor is azt mondta, hogy vállalná a kapcsolatunkat. De vele azért nem akarok maradni, mert először is, ahogy mondtam, őt "csak" szeretem, nem vagyok belé szerelmes. A másik meg az, hogy szerintem ennek biztosan rossz vége lenne. Mármint annak, hogy ő nevelné a gyerekemet a szeretőmtől. Biztosan ez előbb- utóbb téma lenne.

A másik férfi... Évekig vártam rá. Akkor nem lépett. Évekig úgy kezelt, mint a "második", hiába mondta, hogy engem szeret és még ha úgyis volt. Mintha számított volna vagy mintha most számítana.


Anyagilag képes lennék felnevelni a babát, és segítségem is lenne rengeteg. Egyszerűen csak azt nem tudom, hogy mentálisan képes lennék-e végig csinálni az egészet.

2016. nov. 20. 12:27
 19/28 anonim ***** válasza:
90%

Most le fogtok pontozni.

Voltam szerető is és megcsalt feleség is. Szeretőnek lenni lelkileg sokkal megterhelőbb volt. Utáltam magam érte, de nem tudtam elengedni a férfit, mert az életem szerelme most is ( most már házasok vagyunk évek ota).

Nálunk csak 9 hónapig tartott ez az állapot, a kettős játszma, de abba is majdnem belerokkant az összes szereplő. En is férjnél voltam akkor.

Mindketten elváltunk, a viszonyok rendeződtek, de hosszú idő volt, és nagyon nehéz. Csak azért maradtunk együtt, mert egymás nélkül elképzelhetetlen volt az élet, es ez a mai napig így van.

Szerelem nélkül a paroddal nincs eselyetek. Nem hiszek abban, hogy úgy boldogan lehet élni, mert nem ez az élettapasztalatom. Van erre egy mondás, ami nagyon igaz: Nem az az igazi, akivel le tudod élni az életed, hanem aki nélkül nem.

Egy nagyon nehéz időszak elején vagy, akkor is, ha végül minden jóra fordul. Nem biztos, hogy egy babával kell ezt még nehezíteni.

2016. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
37%

Szia.

Szerintem itt nem az a kerdes, hogy a baba maradjon-e. Azt gondolom maradjon, a ket ferfit pedig ultesd le es beszelj veluk miert is akarsz egyedul tovabblepni.. Az apuka meg szepen kuldje a gyerektartast. Hidd el gyerek mellett is megtalalod majd kesobb az igazi parodat!:)

2016. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!