Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet e vetélés?...

Szerintetek lehet e vetélés? Vagy inkább RH összeférhetetlenség jele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8hKM vagyok.


Ma reggel barnazasom volt, amely atváltott pirosas verzesbe. Felhívtam az orvosom, be mentün k hozza a kórházba. A babára ránézett UHval, rendben volt, szep volt, volt szivhang is. Kaptam progeszteron gyógyszert, haza es agynyugalom. Mondta hogy vagy hormon probléma, vagy RH összeférhetetlenség, mivel én ARH- vagyok, - férjem pedig ARH+. Illetve azt mondta ha ismét verzek hívjam fel. Délután aludtam, most estére megint barnázok. Édesanyám azt mondta hogy várjunk. Ha holnap is verezni fogok akkor hívom.


Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi lett a végkifejlet? Nagyon felek, hogy elvesztem a kicsit... próbálok nem stresszelni.


Köszönöm!



2016. dec. 9. 17:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint rh összeférhetetlenség csak többedik terhessegnel lehet, elsőnél nem
2016. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Jól tudtam:


Az Rh-összeférhetetlenség (vagy rhesus izoimmunizáció egy az újszülötteknél előforduló hemolitikus betegség. A betegség az enyhétől a súlyos állapotig terjedhet, és olyan Rh-negatív nők második vagy többedik terhességnél fordul elő, amelyben a magzat apja és a magzat is Rh+. A születés során az anya találkozhat a magzat vérével, ami antitestek termelődéséhez vezet, amely befolyásolhatja a második vagy az azt követő terhességek során az Rh+ magzat egészségét

2016. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Rh összeférhetetlenség első terhességnél nincs, szülés után pedig kapsz egy injekciót,hogy a következő terhességnél se okozhasson gondot. Valószínűleg progeszteronhiány okozza a barnázást. Kb.a 8.héten én is barnáztam progipótlást és Rutascorbint kaptam. Utóbbi erősíti az érfalat recept nélkül megveheted,ha nem írták volna fel.
2016. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Elnézést, ha ünneprontó leszek, de progeszteron mellett vérzel/barnázol, az sajnos elég rossz jel. Lehet, hogy megúszod, de lehet, hogy nem - nem látunk a jövőbe. Azért drukkolok.
2016. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mit jelent az RH összeférhetetlenség, a családban mondhatni generációk óta a női tagok ARH- vércsoportúak. Nem tudjuk biztosan, de baleset miatt lehet volt mar egy vetelesem (leestem a lépcsőről, és jó pár fokot estem). Korai terhesség lehetett, erős görcseim kíséretében erős vérzés volt.

Mivel ezt a két dolgot mondta az orvosom ami szoba jöhet, ezert kérdezem. Még egy szem progeszteront vettem be, mivel ma délelőtt voltunk az orvosnál.

Nem gorcsol a hasam sem, minden ugyanolyan mint eddig, "csak" barnázok.

2016. dec. 9. 19:25
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja, amit elfelejtettem irni, hogy egyébként ma "kellett volna" megjonnie a menstruaciomnak naptár szerint.
2016. dec. 9. 19:26
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Khm, vetelesnel is kapsz anti-D-t, így megintcsak nem esélyes, de mindegy.
2016. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy nem tudjuk biztosan az előző vetélést. Csak feltételezés.
2016. dec. 9. 19:46
 9/23 anonim ***** válasza:
Aha
2016. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én 6. héten barnáztam, 1 hét után múlt el. Nyugi, mást nem tehetsz, rengeteg nő barnázik a terhesség elején, nem jó, de nem feltétlenül jelent nagy bajt. Mostmár 11hetes vagyok és minden rendben. Nekem is mondták, hogy lehet, hogy emlékszik a szervezetem a menstruaciora, bár mivel 6. hétben voltam, ezt nem nagyon hittem. De nálad simán előfordulhat. Ne bújd a netet, bár nehéz megállni, de csak megijeszt.
2016. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!