Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti vesetágulat,...

Terhesség alatti vesetágulat, vesekő miatt?! Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Valaki hasonló cipőben? Kell valamire fokozottan ügyelni ilyenkor?
2010. jún. 6. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A jobb oldali veseüregrendszeri tágulat gyakori a terhesség kapcsán. Oka az, hogy a magzat nyomja a jobb oldali húgyvezetéket, ez által vizeletelfolyási akadályt képezve. Veszélyt akkor jelent, ha a vizelet befertőződik, ennek a jelei: vizeletcsípés, láz, hidegrázás.

Ha bármikor ezek a tünetek jelentkeznek, forduljon urológushoz, az akut eseteket soron kívül ellátjuk, mivel ilyenkor a baba vdelmében antibiotikumra, vagy vesevezeték sínezésre lehet szükség. Ha nincsenek ilyen panaszok, feküdjön inkább a bal oldalán, vagy próbálja ki az alábbi gyakorlatot (ha a pocakja engedi): negykézláb a könyökét helyezze a térde mellé egy kis ideig. Ezek a terhes méh húgyvezetékre gyakorolt nyomását csökkentik, és így mire urológushoz megy, a pangás meg is szűnhet. Ez egyébként, ha a háttérben más ok nincs, szülés után spontán elmúlik.

Ezt találtam, remélem segít:))

Hány hetes vagy?

38 hetes kismama

2010. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az orvos tudja megmondani,de elég ijesztően hangzik hogy vesetágulat.Szerintem nem nagyon kéne egy vesének kitágulni még akkor sem ha terhes az illető.De erre a kérdésre megnyugtató választ csak egy orvos tud adni.
2010. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

32 hetes vagyok. Egy hete begörcsöltem és kijött egy kis kövecske illetve ürült homok is. Valószínűleg ez okozta, látott doki. Azt mondta "egyenlőre" ne ijedjek meg.

Gondoltam hátha el tudtok látni hasznos tanácsokkal:)

2010. jún. 6. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt, a 26. héten állapították meg. Én kaptam antibiotikumot is, sokat kellett innom és óránként 10 percre négykézláb ereszkedni. Azt mondta a doki, hogy ez gyakori terheseknél, és szülés után nem is volt már probléma. Jobbulást.
2010. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia. Négykézláb ereszkedni? Az hogyan hat a vesére, vagy miért jó?
2010. jún. 9. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Megszűnik a baba által okozott nyomás, és tud a víz keringeni.
2010. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!