Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme a cumisüveg...

Van értelme a cumisüveg fertőtlenítőnek?

Figyelt kérdés
Ma voltunk vásárolni a születendő babánknak mindenfélét, sokkolt is az óriási választék rendesen. Viszont kérdésem az lenne, hogy nem elég, ha otthon, forró vízben fertőtlenítem a cumit, játékot stb., kell ehhez külön berendezést venni? Valami fertőtlenítő folyadékot is ránk akartak sózni, amit higítva kell vízbe tenni... olyan érzésem volt végig, hogy ezeknek a cuccoknak a nagy része felesleges, szükségtelen és csak a pénztárcánkat karcsúsítják. Vélemények?
2010. jún. 6. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Én sem vettem gépet. Először mindent kifőztem. Aztán később vettem fertőtlenítő folyadékot. Legfőképp azért mert egyszerű használni, csak beáztatod fél óra múlva kiveszed átöblíted alaposan és kész!Szépek lesznek a cumisüvegek,cumik!
2010. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fert. folyadék tök fölösleges.

Simán ki kell csak főzni és kész. Ha mégis úgy alakul, hogy tápszereznetek kell, akkor majd bőven vehetsz még egy gőzsterilizálót, én azt választanám. Így szülés előtt nem venném meg.

2010. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól látod a helyzetet, a kismamákra tényleg mindent rá akarnak sózni... Felesleges ilyesmire költened, a forró víz erre tökéletesen megfelelő.
2010. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi mikrósat vettünk és szerintem nagyon praktikus! Csak beteszem a mikróba és 5 perc alatt kész.
2010. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

szia, nekünk mikrós van, 7000 volt, tommee tippee márkájú. Hát, hogy őszinte legyek, ugyanezt értem volna el egy jól zárható műanyag edénnyel párszáz forintért. a mikrós azon az elven működik, hgoy mikró teljesítményétől függően, de kb. 7-8 percig, két deci vízben vannak a cumisüvegek és a fedő miatt kialakult gőz fertőtlenít. Ha akkor tudom, hogy mégis hogy működik, nem veszem meg. Amúgy a sima edényben való kifőzés is jó, én mondjuk kétbalkezes vagyok és folyton leforráztam magam ahogy szedtem ki a dolgokat, ezért vettünk mikrósat.

Kicsit hosszú lett, de remélem hasznos.

2010. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges venni fertőtlenítő készüléket. A kifőzés is teljesen megteszi, de én nem tartom hülyeségnek a fertőtlenítő folyadékot sem, mert azért a rendszeres kifőzéstől károsodnak a cumik, hamarabb tönkremennek.
2010. jún. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

21:08-as vagyok, mi a legolcsóbbat vettük meg a Brendonban egyébként. Mert az már tényleg mindegy milyen márkájú. Mikor nagyon pici volt a babám, naponta egyszer használtam, most 4 hós és heti 1-2 alkalommal teszem be a cumis üvegeket fertőtleníteni. Szerintem gyorsabb és praktikusabb, mint a tűzhelyen forralgatni.

Ja, és egyébként én ezt használom csepegtetőnek is, ha elmosom az üvegeket, ebbe teszem bele, a rácsára (a tetejét nem teszem rá), valahogy nem szeretem a baba dolgait a mi csepegtetőnkre tenni még.

2010. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!