Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyi légkör és babaterve...

Munkahelyi légkör és babatervezés? Elmondjátok, hogy mit terveztek?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, mit tennétek?

Babát szerettünk volna, 4.hónapban sikerült is, de sajnos nem fejlődött a pici, vérezni is kezdtem és missed ab lett a vége, tehát hirtelen táppénzre kerültem, és melóhelyen én hülye egy influenzát nem bírtam kihazudni, csak annyit mondtam, hogy nőgyógyászai gond, aztán éreztettem, hogy nem szeretnék beszélni róla...a héten világossá vált, hogy a kolléganők azt okoskodták ki, hogy abortuszom volt... ekkor úgy éreztem, el kell mondanom, ne gondoljanak már ilyet rólam... sírtam is... :S

Most mit tegyek, akkor most álljak a főnök elé, hogy ez van, igen, majd mi is babát szeretnénk, ha jön ő... most lett babás egy kolléganőm, ő elejétől fogva "reklámozta", mindenki tudta, hogy ők... én ezt jobban a saját dolgomnak éreztem, és ha lesz valami, akkor szólok időben... mintha be lennének rám sértődve, hogy nem avattam be őket, hogy tudniuk kell mire számítsanak a munka miatt... de szerintem ez nem így kéne működni, vagy nem? Vélemények, mit tegyek?

Tudom, hogy tovább beszélik.

Most beszéljek a főnökkel, hogy mi is babát szeretnék, vagy ne, mi az okosabb, helyesebb, korrektebb ezek után?

Lehet el kellett volna mondanom, hogy mi is akarunk? Én akkor nem így éreztem, és a műtétet sem velük akartam megbeszélni.


Adjatok tanácsot, most olyan izén érzem magam köztük.

Én gondolom rosszul?

Nagyon köszönöm


2010. jún. 26. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nehogy elmond a főnöködnek és ha kirúgnak majd valamilyen más indokkal?én tuti nem mondom el senkinek csak akiben vakon megbízok.Egyébként is nem tartozol senkinek sem magyarázattal
2010. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi, én is így vagyok vele.

Ők azt mondogatják, hogy dehát ők is mindent megbeszélnek... én nem tudok ilyen nyílt lenni mindenkivel...


még azt kell tudni, hogy ugye ők azt HITTÉK mi majd később akarunk,mert hogy még felújítunk, meg hogy soha nem mondtam, gyereket akarok... hát nem velük beszéltem meg! jáj... szerintem ezért nem rághatnak be! nem? lehet ők mindent kidumálnak, de nem kell mindenkinek ezt tenni! hm?

2010. jún. 26. 15:37
 3/11 A kérdező kommentje:
várok még véleményt
2010. jún. 26. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem mondanám el a főnökömnek,sőt szerintem a munkatársaknak sincs semmi köze hozzá.Biztos sok kiváncsi liba akik fojton a másik dolgába ütik azorrukat.Nem tartozol felelősséggel feléjük ilyen szempontból.Ha jön a baba akkor egy idő után úgy is észreveszik hogy mi a szitu.Ha te nem akarod szétkürtölni az a te saját dolgod.Én a helyedben megmondtam volna nekik hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal és ne szóljanak bele máséba.Ha nagyon rosz a légkör és van rá lehetőséged akkor keress másik meló helyet.A nyugodt légkör nagyon fontos ahoz hogy nyugodt legyél és akkor a baba is könnyebben fog jönni.Fel a fejjel,mindenhol vannak suttyók.Nem kell velük foglalkozni.Remélem rendbejönnek a dolgaid.

22+3hkm

2010. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi

hát abban bízok, hogy minden csoda 3 napig tart...

amúgy normálisak, csak túl pletyisek, nekik mindent tudni kell, nem bírják ki, ha nem.


csak annyira zavaró, hogy ők tökre úgy gondolják, hogy mért nem mondtam el, mintha olyan barátnőim lennének... én nem is értem,mintha én élnék más bolygón... :S

2010. jún. 26. 15:50
 6/11 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, ha most mennék még a főnökhöz beszélni erről, még azt hiszik hogy én úgy gondolom, hogy be kell nekik számolnom a magán dolgomról, stb.... mikor nem! ezt nem vetheti senki a szememre, sőt!
2010. jún. 26. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se mondd el odabent senkinek!!! Főleg ne a főnöködnek!

Sajnos mi is elvesztettük az első babát a 7. héten .... senki nem tudta, hogy terhes vagyok, csak én is véreztem, kórház ... hetekig elhúzódott (gyakorlatilag októbertől - decemberig)..több műtét, stb ... lelkileg, fizikailag megterhelt..ugye be kellett vinnem a táppénzes papírt és a kórházi igazolást ... na, ott látták ám, hogy nőgyógyászati osztály ... ment egyből a duma .... kb. 8 nő kollégám volt akkor (már nem ott dolgozom), hát én eleinte azt mondtam, h nem akarok róla beszélni...amikor nagyon beindult a kavarás, azt mondtam h cisztám volt, még nem tudom az eredményt, úgyh ennyivel zárjuk is le a témát .... nem akarok róla beszélni ... eltelt 1-2 hónap és szépen lassan kiderült, hogy baba lett volna, megtudta a főnököm is, de akkor már ez sem érdekelt, mert kellett egy 2. műtét is, mert az első küret nem volt tökéletes!!!! Sokat szenvedtem és azt ők sem könnyítették meg ... szintén ez a pletykás csapat, mindenkiről mindent tudni akarok típus :( Aztán a cég szépen lassan tönkre ment, tavaly nyáron felmondtam ,,, az új helyen egyedül vagyok irodavezető és természetesen nem kötöttem a főnököm orrára, h babaprojektelünk ... most ismét babát várok, már a 11. hete kezdem hétfőn ... már szóltam neki...mondanom sem kell, majd meg bolondult .... aztán előállt azzal, h mi lenne ha felmondana nekem vagy áttenne 4 órásba?! Szerinted? Szóval felvilágosítottam a Munka Törvénykönyve ide vonatkozó részeiről és egy kisebb balhézás után kezdte felfogni, h nem tehet semmit ... ha megtehette volna, tuti kirúg ... ilyen világ van! Bocsi, ha regényért, csak akartam érezd, más is volt már ilyen szituban és akármennyire is nehéz, valóban minden csoda 3 napig tart .... Kitartás és mielőbbi egészséges babát kívánok Nektek!

Üdv, 10+5 napos kismamai

2010. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok

akkor én hétfőn úgy megyek be mintha mi sem történt volna...

persze belül más... de az idő biztosan nekem is az oldalamra áll.

2010. jún. 26. 19:38
 9/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó szép babavárást!

a munkahely meg munkahely, ha az van simán pótolnak és elfelejtenek, ha meg végre lesz saját családunk akik szeretnek és soha nem felednek mindent megér, aztán dolgozhatunk évekig úgyis...

egyébként ez a cég is döglődik, ha nem tartanánk ott hogy babát szeretnénk, akkor keresgélnék másfelé, úgy hogy nekik úgyis az lenne a végeredmény részemről...

2010. jún. 26. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: még annyit, hogy tudom, belül nehéz!!! De a párod szeretete és a tudat, hogy egyszer NEKED IS LESZ kisbabád, adjon erőt!!! Onnantól, hogy újból próbálkoztunk, kerek egy év után jött a Pici! Ez idő alatt a "kedves" ismerősök nem kíméltek, hogy, hogy na, mikor lesz már végre baba? (volt aki a tudta az előzményeket, volt aki nem...), de így is mindenki kérdezgetett .... én mindig arra hivatkoztam, hogy most egyelőre pihentetjük a témát, mert tanulunk, dolgozunk...szeretnénk kicsit félretenni ... ilyenkor belül megszakadt a szívem, de kifelé nem mutattam ... mert közben pont, hogy az ellenkezője volt!!!! De nem mondhattam, hogy te szerencsétlen, hogy lehetsz ilyen tapintatlan? Mi közöd hozzá? és egyébként is folyamatosan rajta vagyunk de valamiért nem akar még jönni?!

Szóval az emberi butaság határtalan, de Te senkivel ne foglalkozz, csak azzal, hogy mihamarabb találd meg a lelki békédet, gyászold meg az elvesztett babát és légy nyitott a 2.-ra!!!!! Sok sikert!


Szia :-)

2010. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!