Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 30. hét után meghalt a...

Akinek 30. hét után meghalt a babája a pociba volt valamilyen más tünetetek azon kivül hogy nem mozgott? Abszolut nem mozgott? Hogyan éltétek túl?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom.... Remélem, csak elméleti a kérdés.... Úgy tudom, hogy elsősorban a mozgás elmaradása az utaló jel, de azt is sok helyen olvastam, hogy ilyenkor már szerencsére kicsi az esély, hogy baj éri a babát. A 30. héttől már egyre kevesebb lesz a hely neki, kevesebbet mozog, de ha egy-máfél napig semmit nem érzel, érdemes elmenni UH-ra, hogy megnyugtassanak. Azt is olvastam, hogy ha pont úgy fekszik, a placenta is felfoghatja az erős rugásokat és ezért va, hogy kevésbé érezhető. 31 hetes kismami


Ugye, nem történt meg Veled?

2010. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem. 25 hetes vagyok, és kevesebbet mozog meg nagyon gyenge...Doki azt mondta hogy mert kevesebb a hely. Nálunk az egészség házba nem jó az UH, doki szabin a védőnővel egyetemben. Szeretném látni, hogy jol van e!? Kórházba ahol szülni fogok mehetek uh ra amiatt mert aggódok? Nem kell beutaló? (Péterffy) Jövőhéten megyek dokihoz.
2010. jún. 29. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is remélem, hogy a kérdés csak elméleti!

A tünetek attól is függenek, hogy mi okozza a baba elhalását. A leggyakoribb okok, a lepény leválása, ilyenkor viszont szinte mindig vérzés is jelentkezik, ami élénkpiros és sok, illetve a méh és a has kemény.

A másik ok lehet egy nem észrevett és / vagy elhanyagolt magasvérnyomás vagy ehhez társult betegség, ilyenkor fájhat a terhes feje, gyomra, látászavar, szikralátás alakulhat ki.

Sajnos, az is előfordulhat, hogy a baba annyira szerencsétlenül gabalyodik a köldökzsinórba, hogy tulajdonképpen felakasztja magát :-(.

Ilyenkor természetesen semmi mozgás nincs, de sok kismama a bélmozgásait betudja magzatmozgásnak.

Minden kismamának azt tanácsolom, hogy inkább feleslegesen menjen be a kórházba, minthogy elbagatelizálja a nem mozgást!

2010. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodtan menj be a kórházba,ha nem érzed a babádat sokáig mozogni,ott először úgyis a szívhangot fogják megnézni,és ha minden oké,akkor nem kell uh.Lehet,hogy bent tartanak majd megfigyelésre.Én is ugyanígy voltam,bár én vidéken lakom,de szerintem felétek is így működik.Mindenféleképp nézess egy szívhangot,de szerintem nincs a babáddal semmi baj.Ne idegeskedj!

2010. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, most olvasom a kommented.

Nem kell beutaló. Bemész, és megmondod, hogy nem vagy csak nagyon keveset érzed mozogni a babát. Ilyenkor hallgatnak szívhangot, csinálnak egy hosszabb ctg-regisztrátumot, abból látszik a baba méhen belüli állapota. tehát nem is kell feltétlenül ultrahang, ha nem megoldható azonnal.

2010. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj be, az idegeskedés a legrosszabb!!! Minden jót kívánok, első voltam
2010. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el dokihoz mindenféleképp, inkább mint hogy idegeskedj, mert az tuti nem tesz jót a picinek.

Illetve ha valóban kevés neki a hely, és aggódós típus vagy, akkor vegyél egy baba szívhang halgatót.Nem tudom pontosan mi a neve, de tavaly láttam azt hiszem a kismamában.Így bármikor megtudod halagatni a kis szívét.

Jó egészséget kívánok nektek.

2010. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a nyugtató válaszokat! Holnap irány kórház. Sajna autó nincs igy máv és bkv...:( Köszönöm a válaszokat mégegyszer!!!!
2010. jún. 29. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Angelsounds doppler a szívhang hallgató neve.

:)

2010. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Remélem,hogy még ezt elolvasod.Próbálj meg enni egy kis csokit,attól felpörögnek a babák,ez már nekem is bejött,egyszer majdnem 2 napig alig mozgott és már csupa ideg voltam.Minden jót 31 hetes kismama
2010. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!