Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehet baj belőle? (duphast...

Nem lehet baj belőle? (duphaston, utrogestan)

Figyelt kérdés
1 éve volt egy vetélésem, akkor azt mondta a dokim ha ismét terhes leszek akkor majd szednem kell ezeket a gyógyszereket. A hétvégén teszteltem pozitívat,mivel a pozitív teszt után 1 héttel kellett volna hívnom, nem beszéltünk. De ma valószínűleg kicsit megemelhettem magam, mert pisilésnél 1-1 csepp barnás valami jelent meg. Vettem be 1szem duphastont és tettem fel hüvelybe 2utrogestan golyócskát. Ha az emelés miatt van a pár csepp barnázás akkor bajt nem csináltam, ugye? este hívom még a dokit, mert eddig nem értem el. De a tavalyi dolog után nem akartam várni!
2010. júl. 1. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kedden voltam nőgyógyásznál, előtte nap volt egy kis barnás folyásom. A doki azt mondta, szedjek Panangint (magnézium tartalmú), mert vagy a hormonok, vagy a méhszáj miatt van. De szerintem mielőtt bármit elkezdenél szedni, konzultálj a dokival, gondolom berendel ultrahangra, mert a barnázás sokféle okból lehet.

2010. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy a megemelés okozta -e vajon a barnázást, de először jobb lett volna, ha bemész az ambulanciára, hogy megnézzék mi a barna forrása. na mindegy azért meg tudlak érteni, viszont tudnod kell, hogy az utrogestant nem szabad csak úgy össze-vissza szedni, azaz ha elkezdted nem szabad abbahagyni egyészen a 12.hétig. a napi adagot pedig az orvos határozza meg, szerintem az egyszerre 2 golyó sok, de nem értek hozzá. mindenesetre ezt majd említsd meg a dokidnak, hogy felhelyeztél ilyet.

ártani nem ártasz vele (szerintem), mert ez hormon, ún. magzatmegtartó hormon, hormonelégtelenségre szokták felírni.

amúgy az utrogestant abbahagyni sem egyik napról a másikra szabad, hanem fokozatosan, az adagot csökkentve kell majd elhagyni.

2010. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

1. Én is barnáztam elég sokat a terhesség elején, mégsem letts emmi bajunk

2. Úgy tudom, ezek a gyógyszerek hormonális problémára jók, a megemeléshez semmi közük sincs. Ha megemelted magad, és elszakadt valami ínszalag, vagy bármi, azon az utro biztosan nem segít. Legalábbis úgy tudom.

2010. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Beszéltem a dokimmal, kedden elkell mennem UH-ra.Addig pedig 2x1 Utrogestan és Duphaston a napi adag. Egész délután feküdtem, mostmár semmi barna folt. Ezt a barnázást nem úgy kell érteni, mint amikor mondjuk elkzdődik vagy vége a mensinek. Pisilésnél egy csepp és a papíron egy picit látszott. Remélem nem lesz gond. Nemszeretném ismét átélni amit már egyszer tavaly .
2010. júl. 1. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!