Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális hogy ilyen érzékeny...

Normális hogy ilyen érzékeny vagyok? Más is van így?

Figyelt kérdés

23+5 hetes vagyok, ma voltam fogászaton.Hát a doki nem volt a legkedvesebb, de lehet csak rossz napja volt...mondta, hogy van egy lyuk, amit be kell tömni, de kértem másik időpontot, mert nem akartam, hogy adjon fájdalomcsillapítót.

kérdeztem tőle mekkora a lyuk, azt mondta nem tudja, nincs röntgen szeme.Mondtam neki, hogy csak azért mert volt már felületi lyukam, tömésem amihez nem kellett lidokain, kérdeztem, árthat-e.Erre azt kérdezte kapok-e epidurált majd a szülésnél, mondtam nem tervezem, erre az orra alatt megjegyezte, hogy pedig lehet jó lenne, amúgy meg az is lidokain, az sem árt a babának.Mondtam oké, de most nem úgy készültem.Erre mondta hogy nem kell úgy félni....

kiléptem az ajtón és úgy elsírtam magam...normál esetben ilyentől nem sírok, de most úgy felzaklatott a dolog...


2010. júl. 1. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi rosszat nem mondott a doki, hacsak a stílusa nem olyan volt, amit nem tudsz itt átadni.Mondjuk nem tudom miért kell az érzéstelenítéstől félni, én anélkül félnék jobban :) Az érzékenység meg szerintem természetes most.
2010. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Nem, egyáltalán nem normális, csak a kismamák azt hiszik hogy ilyenkor joguk van hozzá. Először is az orvos nem lelkisegély csak egy ember ő is, te is sokszor megbántasz másokat gondolom, másrészt azért mert terhes vagy nem akar mindenki téged bántani, csak te hiszed így. Szerintem tanulj meg uralkodni magadon.
2010. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg a 18:37es visszafoghatná magát. Ezt a véleményt kulturáltabban is le lehetett volna írni! Nem kell általánosítva beszélni! A kérdező sem azt mondta, hogy mert Ő kismama mit képzel, hogy beszélt vele az orvos. Csak kérdezte, hogy vajon attól lehet-e. Amúgy amikor kismama voltam én még meg is lepődtem, ha bárhol is előre engedtek (megjegyzem 2x fordult elő összesen). Szóval nem hinném, hogy lelki-segély szolgálatnak akarta volna használni a dokit... Amúgy én is érzékenyebb voltam, ez tök normális, dolgoznak a hormonok. Nem hisztiztem, a párom nem tűri el. Hihetetlen, hogy vannak ilyen emberek. Méghogy a kismamák azt képzelik... felháborító
2010. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Az normális hogy dolgoznak a hormonok az nem normális hogy meg sem próbálják szabályozni és egy ilyen miatt elbőgik magukat és elvárják hogy ezt mindenki eltűrje.
2010. júl. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
...és hogy képesek egy ilyen miatt egy ekkora kérdést kiírni mikor ezerszer megkérdezték már itt és szerintem kapott ennyi tájékoztatást a terhességről is hogy tudja.
2010. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nem hisztizek, ha sírok, akkor úgy hogy ne lássa senki...csak néha nem bírom visszatartani.

De mind1, azt hittem fel lehet tenni akármilyen kérdést, de akit idegesítek, attól bocsánatot kérek...de nem muszáj elolvasni amúgy...

És szerintem is lehet olyan hogy a hormonok miatt elsírja valaki magát, csak kíváncsi voltam, hogy vannak-e még rajtam kívül ilyenek...

2010. júl. 1. 19:07
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
18:48 vagyok. Ne keseredj el kedves kérdező. Nem Veled van a baj. Ha úgy érzed, írj ki nyugodtan ilyen kérdést, ha egy kedves szóra, esetleg vigasztalásra vágysz, biztos lesz mindig legalább egy, akitől megkapod. Tök normális dolog. Az meg aki nem érti ezt meg, az vagy olyan nő/lány, aki még nem szült, vagy "csak" pasi... Amúgy meg tényleg nem kell ilyenre válaszolni, ha az ember még nem élt át egy terhességet. Nem olyan könnyű, mint ahogyan azt sokan gondolják. Egyszerű biológia az egész. Nincsen túllihegve. Na de nem kell senkinek sem magyarázkodni. Én tudom, hogy milyen, a párom büszke volt rám, hogy nem voltam hisztis, azt mondta, gyönyörűen viseltem a terhességet. Aztán más meg gondol, amit akar :D Jó babavárást! :)
2010. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi szépen, nagyon rendes vagy:)))

tényleg néha jól esik, ha hall az ember vigasztaló szavakat "sorstársaktól":)

2010. júl. 1. 19:30
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Csak annyit fűznék hozzá, hogy az én fogorvosom pont nem rendelt mikor mentem volna és egy számomra idegen doki volt bent helyettesíteni. Ennek ellenére hihetetlenül rendes volt. Elmondta, hogy a kismamáknak sokkal jobban kell odafigyelniük a szájhigiéniára, hogy mikor, hogyan mossak fogat és használjak szájvizet is. Még a hormonokról is beszélt, hogy egy kismamának vannak érzékeny pillanatai stb., épp ezért mivel van egy lyukas fogam, amit be kellene tömni, menjek ki és kérjek számomra egy megfelelő időpontot, hogy lelkileg is fel tudjak rá készülni. Nem volt senki a rendelőben rajtam kívül, így biztos nem azért mondta, mert sietett és még azt is hozzátette, hogy ha nekem a dokim szimpatikus, akkor hozzá kérjek. Ezek után kimentem a rendelőből és kértem egy időpontot, ehhez a doktorhoz. Azóta már túl vagyok a tömésen, ami felületi volt, így érzéstelenítő nélkül csinálta és megkért, hogy havonta egy kontroll erejéig menjek azért vissza, nehogy baj legyen. Vannak ilyen orvosok is!
2010. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
18:48 vagyok. "A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!" Ez is a szabályzatban van, és nem kérjük a továbbiakban a hozzászólásodat egy olyan témához, amiről lövésed sincs! Köszönjük!
2010. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!