Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Rózsaszín pecsételés ellenére...

Rózsaszín pecsételés ellenére megmaradhat a baba? 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok és tegnap este ügyeleten voltam, mert enyhe szúró érzést éreztem a méhemben majd volt egy rózsaszín pecsét a wc papíron. Az orvos kb semmit nem tudott mondani. Hasi ultrahangot csinált, azon látott valamit a méhemben és manuálisan vizsgált meg. Nem volt az ügyeleten nőgyógyász (külföldön élek), így egy “sima” orvos vizsgált meg. HCG-t néztek vérből, az terhességet igazolt, de nem mondta milyen lett az érték. Igazából elég lerázós volt a dolog, azt mondta semmit nem tud mondani és hétfőn tudok visszamenni a kórházba, akkor tud egy szakorvos hüvelyi ultrahangot csinálni. Amúgy itt az van, hogy ha nincs gond, akkor a 9. hét körül vizsgálnak meg először, így egyelőre csak egy időpontom van és még nem is találkoztam a leendő orvosommal. Mára már nem volt rózsaszín folyás. Viszont a mellfeszülésem is enyhül 😔. Sejtem, hogy mi a legvalószínűbb. Írná tok tapasztalatokat? Fél éve missed abom volt, de annak semmi tünete nem volt, az ultrahangon derült ki.

2022. febr. 13. 21:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Akármi lehet, sajnos mások tapasztalatai rajtad nem segítenek. Kívánok a legjobbakat.
2022. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm! Tudom, igazad van. Ez inkább csak ilyen pótcselekvés gondolom, mert nagyon lassan megy az idő. Valószínűleg tényleg nem is kellett volna kiírnom a kérdést.
2022. febr. 13. 22:06
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván több kimenetele is lehet a dolognak, de azért próbálj pozitív maradni, nagyon szurkolok nektek.

Csak hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem a 8. héten volt egy kis rózsaszín pecsételèsem, rohantam orvoshoz, semmit nem talált, csak felírt egy kis magnéziumot a görcseimre. Nem sokkal utána a hányingerem is elmúlt. Most itt alszik a szomszéd szobában, egészséges 2 éves kisfiú. Szóval ne add fel, tényleg bármi lehet.

2022. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
3., köszönöm, hogy írtál. Nem is akarom magam elhagyni, akármi lesz a vége azon most nem tudok változtatni. Annyit tehettem, hogy akkor bementem az ügyeletre. Nagyon örülök, hogy nektek jól alakult. Megírom majd mi lett a vége, mert tudom, hogy rossz amikor a kérdező eltűnik.
2022. febr. 13. 22:17
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 2x volt verzes a 6.heten es 1x elontott a ver a 9.heten, mindharom esetben 2het szigoru fekves es utrogestan, megmaradtak.


Szakorvosi dolgot ertem, de magan nogyogyaszban nem gondolkozol? En is kulfold, en kisirtam az utrot a 3.nal, amint van szivhang, elmeletileg felirhatjak. Persze bmi okozhat pecsetelest, de engem vmennyire megnyugtatott h progeszteronhiany potlason reszemrol nem fog mulni.


Kitartas! Ha teheted pihenj, dolgozz fekve homeofficebol a heten, valoszinuleg a napokban eldől.

2022. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem rózsaszín folt volt, hanem folyt a vér belőlem a hatodik héten. Vetélésnek nézett ki az uh-n is. A vérvételkor a hcg terhességet igazolt. Én annyit oihentem amennyit tudtam, és nyugodt maradtam, mert tudtam hogy azzal segítek a babának. És ez a baba harca volt, hogy maradjon. Ma nagyon nehezen tudom elaltatni, már három éves lesz.
2022. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

5., jövő héten keresni fogok magán nőgyógyászt is. Már el is kezdtem, egyelőre ott tartok, hogy magán klinikákat találtam, ahol van magán nőgyógyászati rendelés. Itt nagyon furcsa ez, mert ez a magán praxis dolog nem annyira elterjedt, inkább klinikák vannak különböző magánrendeléssel. Ha a holnapi kórházas hüvelyi UH nem ad választ, akkor mihamarabb bejelentkezek egyhez. Meg valószínűleg amúgy sem ártana, mert ez így nagyon nem megnyugtató.

2022. febr. 13. 23:09
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így jártam mint te. Vér, pánik, rohanás a kórházba. Én is külföldön élek, itt az a szemlélet, hogy ha elmegy elmegy, nem lehet vele mit csinálni. Nem is nyugtattak, de nem is ijesztgettek. Most 4 hónapos a fiam. Nézd, nyilván tudod, hogy igen ez lehet vetélés is, de sokan véreznek az első hetekben, többen mint gondolnád. Próbálj nyugodt maradni és beszélni hozzá, az az én lelkemnek sokat segített. Kitartás és írd meg majd mi van veletek!
2022. febr. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Utrogestant reméljük felírják a kórházban :)
2022. febr. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 hetesen volt először. Nem rózsaszín pecsételés, hanem rendes vér. Azonnal ügyelet, nem láttak semmit mi okozza.

Aztán a 17.hétig még 7x véreztem. Rendesen betét kellett, annyira.

A derekam úgy a 17.hétig leszakadt. Rengeteget görcsöltem.


Kb mindenki azzal jött, dokik is, engedjem el ezt a terhességet, ne éljem bele magam, mert ez nem normális dolog.


Ma itt fekszik mellettem a 4 hónapos lányom :)


Szóval bízz magatokban. Nem azt mondom, hogy nem lehet baj. De nem feltétlen kell tragédiára gondolni :)


Ja és elötte én is elvesztettem egy babát. Ugyan így, az uh-n derült ki hogy nem fejlődik, műtét lett a vége.

2022. febr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!