Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Rózsaszín pecsételés ellenére...

Rózsaszín pecsételés ellenére megmaradhat a baba? 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok és tegnap este ügyeleten voltam, mert enyhe szúró érzést éreztem a méhemben majd volt egy rózsaszín pecsét a wc papíron. Az orvos kb semmit nem tudott mondani. Hasi ultrahangot csinált, azon látott valamit a méhemben és manuálisan vizsgált meg. Nem volt az ügyeleten nőgyógyász (külföldön élek), így egy “sima” orvos vizsgált meg. HCG-t néztek vérből, az terhességet igazolt, de nem mondta milyen lett az érték. Igazából elég lerázós volt a dolog, azt mondta semmit nem tud mondani és hétfőn tudok visszamenni a kórházba, akkor tud egy szakorvos hüvelyi ultrahangot csinálni. Amúgy itt az van, hogy ha nincs gond, akkor a 9. hét körül vizsgálnak meg először, így egyelőre csak egy időpontom van és még nem is találkoztam a leendő orvosommal. Mára már nem volt rózsaszín folyás. Viszont a mellfeszülésem is enyhül 😔. Sejtem, hogy mi a legvalószínűbb. Írná tok tapasztalatokat? Fél éve missed abom volt, de annak semmi tünete nem volt, az ultrahangon derült ki.

2022. febr. 13. 21:45
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Persze tudom, hogy bármi lehet és amit most tudok tenni, hogy higgadtan várok. Ma reggelre nem érzem a szurkolást és a pecsételés sem tért vissza. Várom, hogy hívjanak a kórházból. Mindenképpen írni fogok.
2022. febr. 14. 13:37
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megmaradhat!

Nekem mind a két terhességemnél volt többször is pecsételés. Orvos látott, megvizsgált, mindent rendben talált, az elsőnél nem írtak fel semmit, a másodiknál progeszteront kellett szednem.

2022. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Elkiabáltam, mert egy egy barna pecsét ismét volt. De most nem az a halvány rózsaszín, mint szombaton, hanem tényleg barna. Tűkön ülök, hogy mikor hívnak.. Itt délelőtt van, szóval még órák kérdése is lehet. Eddig higgadt voltam, de ennek a barna pecsétnek nagyon nem örülök 😑. Ha ott van még a baba, remélem legalább progeszteront írnak fel. Itt is az van, amit az egyik válaszoló írt, hogy kb az ilyen korú terhességet nem tekintik semminek. Legalábbis ezt tapasztaltam az ügyeleten.
2022. febr. 14. 14:42
 14/27 A kérdező kommentje:
Végül semmi előrelépés nem történt. Nem hívtak a kórházból a megadott időpontig, ezért felhívtam őket. Azt mondták nem indokolt mennem, korai a terhesség, lesz ami lesz és menjek ügyeletre ha rendes vérzés lenne. Ezután több magán klinikát hívtam, mindenhova beutaló kell az ultrahanghoz is. Hívtam a háziorvost beutaló miatt, szerda délután van az első szabad telefonos időpont, hogy egyáltalán beszélni tudjak vele. Magán nőgyógyász praxis nincs. Szóval semmit nem tehetek. Eldönti a természet.
2022. febr. 14. 18:16
 15/27 A kérdező kommentje:
Mégis van fejlemény. Sikerült egy időpontot szereznem magánba szerdára. Közben a HCG eredményem is megvan, 32.000 valamennyi volt szombaton a pecsételés napján, 5 hét 6 naposan. Szerdán kiderül.
2022. febr. 14. 19:45
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt mondták, hogy itt ahol én lakok nem szokás gyógyszert adni, mert nincs ami megállítja a vetélést. Én szerintem jó jel, hogy barna. Azt jelenti nincs friss vér, nekem is így volt aztán az is elmúlt. Szorítok nagyon!
2022. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Érkeztem a hírekkel. Ma voltam ultrahangon. Az orvos azt mondta jelenleg minden rendben. A mérések alapján CRL: 6.8 mm, 6 hét 4 nap. Van szívhang, 115 bpm. Erre azt mondta, hogy teljesen normális. Nem tudja pontosan mi okozhatta a rózsaszín pecsétet, amúgy azóta halvány barna maszatolásra váltott és nincs minden törlésnél. Progeszteron hüvelykapszulát kaptam, naponta 2x kell használnom és mondta, hogy ne erőltessem magam, de pl. munkába mehetek. (Irodában dolgozom, ülőmunka) Ha nincs gond, akkor két hét múlva megyek hozzá újra aztán ezt követően 9. héttől a kórházas orvosomhoz. Nagyon bízom benne, hogy rendben leszünk. Kérlek szurkoljatok! ❤️
2022. febr. 16. 20:49
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
17. Szuper!! Hidd el, minden rendben lesz! Nagyon szorítok! Csak pozitívan! :)
2022. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

#12

Örülök, hogy minden rendben. Ne aggódj és pihenj amennyit tudsz.

2022. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Mindent megteszek, ami tőlem telik 🙂.
2022. febr. 16. 20:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!