Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hányadik héttől "biztos" a baba?

Hányadik héttől "biztos" a baba?

Figyelt kérdés
Mikor mondtátok el mindenkinek? És mikortól kicsi az esélye a bajnak?

2022. szept. 11. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, hogy babonából sokan várnak 12-16 hétig, de mi annyira boldogok és izgatottak voltunk, hogy nem tudtuk volna ezt a hírt hetekig titkolni.

Első körben azoknak mondtuk el, akikkel a fájdalomban is osztoztunk volna, ha bármi történik.

Szülőknek, nagyszülőknek, legjobb barátoknak. Azon a héten, mikor voltam először orvosnál, 6 hetes terhes voltam akkor.

2022. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
77%
Mondd el amikor úgy érzed hogy el szeretnéd mondani. Ekkora boldogságot öröm megosztani a szeretteinkkel, amikor érzed hogy meg kell osztani. Sajnos bármikor történhet bármi bárkivel, mindenki hallott már szomorú történeteket. Konkrétan senki nincs bebiztosítva, fejben kell kizárni a negatívat. Nekem egyszer valaki azt mondta hogy a baba akkor biztos ha megszületett, de már 10x év szülői tapasztalattal azt mondom hogy nincs olyan másodperc a létezésük óta hogy ne aggódnék valamiért, akár nagyon, akár kicsik, ez már így fog maradni amíg élek. Mindig van valami amitől óvja őket a szülő. Az a felhőtlen súlytalanság elmúlt.. a felelősség súlya. Ki kell zárni a fejből az aggodalmakat és élvezni a jelent.
2022. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Sehányadik.

Meghalhat 7 hónaposan, a születés közben, vagy utána bármikor.

Te és az orvosok azért vannak, hogy ez ne így legyen.

2022. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha már megszületett.

Én most genetikai vizsgálat eredményére várok és ha az rendben akkor mondjuk csak el!

2022. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én közeli rokonnak elmondanám a korai terhességet. Mégha nem is marad meg. Távolabbi ismerősöknek meg csak a 14.hét után.
2022. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Testvéreimnek elmondtam azonnal, családtagoknak a 7.héten. Szüleimnek, nagybátyámnak feltűnt, hogy nem iszok alkoholt és energiaitalt :D
2022. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a 12. hétig nem mondják el, vagy még utána sem egy darabig.

Ezt mindenkinek magának kell éreznie.

Ha én természetes úton estem volna teherbe, valószínűleg várok, de mivel lombikkal történt, és a kezelésbe a család be volt avatva, nem tudtam volna 1 hétig sem titkolózni.

2022. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én az első vizsgálat után, kb 7hetesen már a munkahelyen is jeleztem, mert pont karácsony jött és utána már nem terveztem visszamenni dolgozni kisgyerekek közé. de előtte még család és barátok is megtudták
2022. szept. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Családnak egyből, többi ismerős pedig 9 hetesen tudta meg mivel táppénzre kellett mennem ott meg az összes kolléga stb világgá kürtölte tehát nem volt tovább miről hallgatni 🤷🏻‍♀️

De ez a te döntésed és a párodé!:)

Egyébként mi megbeszéltük hogy nem “titkoljuk” ha valaki rákérdez nem tagadjuk.

Bármikor bármi történhet…

De ne aggódj nem fog történni semmi!:)

12 hkm

2022. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez nekem is nagy dilemmám. Egyelőre még nem vagyok terhes, majd kiderül ,hogy lesz. Nekem az a "problémàm" hogy ha a szülők tudják akkor az egész rokonság tudja fél órán belül 😀
2022. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!