Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi segitett nektek feldolgozni...

Mi segitett nektek feldolgozni a missed abot?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy mindenki mas,ez csak egy altalanos kerdes. Van egy kisfiam,terveztunk 2. Babat,17 hobap utan sikerult is. 6. heti vizsgalaton volt szivhang,koranak megfelo merettel rendelkezett. Majd egy hetre ra elkezdtem verezni,es kiderult,hogy az embrio nem el,nincs szivveres,merete is kisebb (1-2 nappal a vizsgalat utan halhatott el). Osszeomlottam! Mondta a doki,hogy kell majd mutet,mert nem fog kiurulni. 2 nap mulva kilokodott a petezsakkal egyutt. Mutetre szukseg volt igy is,mivel a csaszaros hegemben egy szovetdarabka fennakadt.A mutet ota mindenki ugy csinal,mintha mi sem tortent volna. Senki nem hallgat meg,ha elkezdwm mondani,elterelik a szot,vagy egybol lehurrognak,hogy mar lepjek tul rajta,mar vege van,ugyeem lesz maskepp. En ezzel tisztaban vagyok,de ugy erzem a kicsikemmel a lelkem egy darabja is meghalt. Kell ido mig feldolgozom,de kellene segitseg. Akinek volt mar hogy dolgoztatok fel? Mar gondolkodtam azon is,hogy elengedek egy lufit egy kis uzenettel. Koszonom elore is a valaszokat!

2016. dec. 29. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nrkrm elso babam ment el.10 hetesen csak 3 mm volt szivhang nelkul.Persze fajt es sirtam miutan megzudtam h mutet lesz a vege de utana csak arra koncertraltam h par honap mupva smet johet.Ugy fogtam fel h ha beteg ha nem eletkepes akkor el fog menni es h lesz meg olyan baba a hasamba aki eros es egeszseges.Utana is volt parszor h lehangolt voltam de annyira a jovore koncentraltam h nem ezzel voltam elfpglalva.Ra a 3. menstruacoim mar nem jott meg es most vagypk 26 hetes.Az elejen itt is feltem de rogzitettem magamba h ha egeszseges es eleteros akkor megmarad ha nrm akkor nem tehetek igyse semmit.
2016. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ment és nem is akarom, pedig 24 éve történt. Ő is az én gyerekem volt.
2016. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van vetélés csoport a fb-on. Csatlakozz, sokan vagyunk benne.
2016. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy a doki biztosra mondta, hogy beteg lehetett, attól halnak el ilyen korán. Jobb, hogy előbb és nem később, és jobb, hogy magától, mint ha neked kell dönteni a sorsáról mondjuk a 12. hét után. Szerintem ez az egy vígasz van.

Viszont elég tapintatlanok a körülötted élők, nem szabadna úgy tenniük, mintha semmi nem történt volna, mert az nem segít neked a gyász feldoglozásában.

2016. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bennem utána volt egy jó adag "miért pont én" és "mit tehettem volna". Ezt a két dolgot kellett feldolgoznom magamban.

A doki nálam is azt mondta, hogy valószínűleg beteg lett volna, és azért halt el, vagy hormonhiány (vizsgálatok után kiderült, hogy utóbbi), de egyik esetben sem az én hibám, és én nem tehettem volna semmit, hogy ez ne történjen meg.

Másrészt nekem pont akkor nyílt meg több ismerősöm is, és elmondták, hogy ők is éltek át vetélést/missed ab-ot, tehát nem vagyok ezzel egyedül, és közülük többen is szültek utána egészséges babát, gond nélkül.


Miután lelkileg részben sikerült feldolgozni, a férjemmel megbeszéltük, hogy nem akarjuk feladni, tovább próbálkozunk. Nekem ez is nagy kapaszkodót jelentett.

Két babát veszettünk el, a harmadiknál kaptam progeszteron pótlást, most töltjük a 32. hetet. :) Hinni akarom, hogy minden rendben lesz.

2016. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34 hetesen vesztettuk el a kislanyunkat,bar ez nem klasszikus missed ab, de szerintem ugyanugy feldolgozando. A sorsszerusegre, Istenre hagytam es a minden ugy tortenik ahogy tortennie kell-re.. maskulonben belepusztultam volna a fajdalomba. Az emberek rajtunk kivulallok nem gyaszoltak sokaig... elvegre sosem volt kapcsolatuk veluk. A magzat elvesztese a szulok gyásza. Es ez igy van jol.
2016. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszaitokat!

Ha lehet ezt irni,az nyugtat picit,hogy szinte 100 szazalekra mondtak,hogy beteg lett volna. Kisfiam elkapta a lepkehimlot (2 het lappangas van amugy is), es mar akkor varandos voltam,de meg nem tudtuk,es itt tortenik az,hogy ahelyett hogy betegen szuletik meg,elvetel az anyuka. Naprol- napra jobban vagyok,mar a napi 10 siras lecsokkent a felere. Soha nem fogom elfelejteni,megigertem neki is,hogy minden evben a szuletesnapjan gyujtunk neki gyertyat. Inkabb most mar a kesobbiektol tartok: baratnom babaja ugyanakkorra van kiirva mint en voltam,az hogyan fogom erezni kesobb a szuletesnapjait,mindig elkepzelem-e majd hogyan nezne ki most,milyen lenne!? Ezek aggasztanak kicsit,de gondolom idovel mashogy latom majd!?

2016. dec. 30. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi az a lepkehimlő? Még soha nem hallottam róla. És gondolod, hogy te is elkaptad?

4.

2016. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A lepkehimlo egy virusos megbetegedes. A terhesseg elso harmadaban okoz(hat) problemat. Vetelest tobbek kozott. Igazabol nalunk eleg durva volt,3 napig szinte csillapithatatlan laz,majd a kiutesek(egesz teste tele apro kiutesekkel,de 2-3 helyen ekcema jellegu,szaraz,duzzadt kiutesek voltak,tenyernyi nagysaguak). Biztosan elkaptam,habar nalam nem volt ilyen durva lefolyasu(egyetlen tunetem a szunni nem akaro labfajdalom volt). En siman azt hittem ez a 3 napos laz,majd az orvos felvilagositott,hogy ez bizony a lepkehimlo. Mivel a lappangasi idoben fertoz,igy szinte lehetetlen vedekezni ellene. Nogyogyasz valasza:keruljem a gyereket. Na,koszi,ezt tenyleg kar volt mondania. Mar akkor ugyis mindegy volt,mar reg tulestunk a fertozesen.
2016. dec. 30. 22:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Nem hangzik túl jól, de tényleg még soha nem hallottam ilyet...
2016. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!