Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Súlyos hallássérülés kizaró...

Súlyos hallássérülés kizaró ok lenne ismerkedésnél?

Figyelt kérdés
Kérlek indokold is meg, ha igen, akkor miert.

dec. 22. 14:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
29 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Azért lenne kizáró ok, mert korábban már éltem együtt fogyatékkal élővel és soha többé nem lennék hajlandó.
dec. 22. 14:46
 2/25 anonim válasza:
igen. hogy kommunikálunk? hogy nézünk sorozatot, filmet, hogy hallgatunk zenét, hogy táncolunk..
dec. 22. 14:57
 3/25 anonim válasza:
Nekem van több hallássérült ismerősöm is, akinek van kapcsolata, szóval nem kizáró ok gondolom.
dec. 22. 15:08
 4/25 anonim válasza:
Nem.
dec. 22. 15:25
 5/25 anonim válasza:
Nalam nem lenne kizaro ok. Dolgoztam egyutt hallasserulttel, van is ilyen ember a barati koromben. Viselnek hallokeszuleket, nem volt sose problemam a kommunikacioval.
dec. 22. 15:28
 6/25 anonim válasza:
Ha olyan az illető, én még akár a jelnyelvet is megtanulom. Szóval nálam nem lenne az, nem ez a lényeg.
dec. 22. 15:45
 7/25 A kérdező kommentje:

#1 miért, mi történt?

#2 a filmekhez van felirat. A kommunikáláshoz meg tudnád tanulni a jelnyelvet.


Köszönöm a válaszokat.

dec. 22. 15:59
 8/25 anonim válasza:

Nem.

F

dec. 22. 16:13
 9/25 anonim válasza:

#1 "Azért lenne kizáró ok, mert korábban már éltem együtt fogyatékkal élővel és soha többé nem lennék hajlandó."

Azt a rohadt... azosztigen! Mert ugye minden fogyaték ugyanolyan, és minden fogyatékkal élő ember is ugyanolyan, igaz? Szerintem neked van valami nagyon komoly fogyatékod, de nem testileg, hanem szellemileg.


#2

"hogy kommunikálunk?"

Létezik a kommunikációnak más formája is, nem csak a beszéd. Jaj, igen, ehhez neked is esetleg kicsit tanulnod kellene, tenni azért, hogy a kapcsolat működjön? Nyilván. De ebből a hozzáállásból is jól látszik, hogy a nagy többség a kisujját sem mozdítaná a másikért, csak várja, hogy minden az ölébe hulljon.

Nem olyan megugorhatatlan akadály kommunikálni. A legtöbb hallássérült tud szájról olvasni, meg valamilyen szinten beszélni, emellett pedig meg lehet tanulni jelelni. De például anno Beethoven, miután teljesen elveszítette a hallását, tudod, hogy kommunikált a környezetével? Mindig volt nála egy füzet, amibe a másik fél le tudta írni, hogy mit akar neki mondani. A jelnyelv akkoriban még gyakorlatilag ismeretlen volt, hallókészülékek nem léteztek, mégis megoldotta a kommunikációt egy olyan ember, akinek lételeme volt a hallás. Akkor szerinted most, 2023-ban ez lehetetlen lenne? Ugyan már... :-)


"hogy nézünk sorozatot, filmet"

Öhm... a "felirat" nevű találmányról hallottál már? Mióta digitális műsorszórás, Mindig TV, iptv, Netflix, stb. léteznek, azóta meg már szinte mindenhez van felirat. Az országos tévécsatornákhoz még "butatévén" is, a Teletexten feliratozva van. Youtube-on is a legtöbb videóhoz van legalább automatikusan létrehozott felirat.

Egyébként meg nem olyan kardinális kérdés ám egy kapcsolatban, hogy mindent megrögzötten közösen csináljunk.


"hogy hallgatunk zenét"

Ezek szerint neked ugye csak olyan partner jöhet szóba, akinek ugyanolyan a zenei ízlése? Ahogy már írtam, egy kapcsolat nem arról szól, hogy kötelező ugyanazokat a dolgokat szeretni és csinálni, illetve hogy kötelező mindent közösen csinálni.


"hogy táncolunk.."

Én sehogy, mert nem szeretek táncolni. De most őszintén: egy átlagos szerelmes pár esetén az együtt töltött idő mekkora hányadát teszi ki a tánc?


Ha valaki valamiben más, mint mi, akkor elkerülhetetlen, hogy legyenek olyan dolgok, amik nem megvalósíthatóak. Nem kell ehhez semmi testi probléma, bőven elég annyi is, hogy valamiben másabb az érdeklődése, vagy a stílusa. Itt el kell gondolkozni azon, hogy most akkor mit keresünk? Egy társat, akivel őszintén szerethetjük egymást, vagy valakit, akivel mindenben ugyanolyanok vagyunk? Utóbbit még ha sikerül is megtalálni, korántsem biztos, hogy ettől még jó kapcsolatunk lehetne. Szóval 99,9%, hogy egy kapcsolatban lesznek olyan dolgok, amiket nem tudunk együtt csinálni, mert abban a dologban különbözünk. Inkább azt kell mérlegelni, hogy ez mennyire okoz problémát? Akinek az az életének értelme, és a kapcsolata alfája és omegája, hogy Azahriah irritáló dalocskáira vergődjön a barátnőjével együtt, neki biztos, hogy akadály egy halláskárosult partner. Akinek meg az a lényeg, hogy legyen valaki, akivel őszintén és önzetlenül szerethetik egymást, akivel bármikor számíthatnak egymásra, annak meg jelentéktelen apróság lesz az, hogy pl. nem tudnak közösen zenét hallgatni.

dec. 22. 17:14
 10/25 anonim válasza:
#1 Jól megindokoltad XD XD XD
dec. 22. 18:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!