Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Az incelek valójában olyan...

Az incelek valójában olyan emberek, akiknek irreális társkeresési elvárásaik vannak?

Figyelt kérdés

Ugye eredetileg arra szolgál a kifejezés, hogy "önhibáján kívül nőtlen"

A valóságban viszont olyan férfiak ők, akik átlagosak (vagy inkább alattiak) és átlag feletti külsejű nőkre vágynak, mindezt úgy, hogy ők maguk minimális erőfeszítést tesznek (vagy egyenesen semmit) az ismerkedés érdekében. Saját felelősségüket egyszerűen áthárítják a másik nemre.

Egyetértesz?



2022. nov. 22. 19:52
A kérdező szavazást indított:
határozottan igen
részben igen
részben nem
határozottan nem
56 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim válasza:
A nemek aránya (Kínát meg a hasonló idióta országokat kivéve persze) nagyjából egyenlő mindenhol. Így a magányos férfiak közül kábé annyi a valódi incel ahány olyan szingli nő van aki tudatosan nem létesít párkapcsolatot mert egyszerűen jól elvan egyedül a mai modern világban. Ezeknek a nőknek a potenciális partnerei számszerűen valóban incelek szerintem.
2022. nov. 22. 20:04
 2/87 anonim válasza:

Nem hiszem hogy csak az elvárások, társkeresési szokásaik miatt “nem jutnak nőhöz”. Szerintem ezen túl az is játszik, hogy nagyon fura emberek. Rossz értelemben vett különcök. (Nem vagyok incel.)


29/F

2022. nov. 22. 20:13
 3/87 anonim válasza:

Involuntary celibacy = nem szándékolt egyedülállóság. A kifejezés eredetileg nem tartalmazta, hogy "önhibáján kívül".

És aki férfiakat látok a közösségi médiában, itt-ott, hát nőként a hátam közepére nem kellenének. Jézus... egy szobában sem szeretnék lenni velük. Elhanyagolt, bunkó, akaratos, önző pöcsöknek tűnnek. Őszintén mondom, inkább egy lakatlan sziget.

2022. nov. 22. 22:08
 4/87 anonim válasza:

1-es, az első kijelentésed határozottan nem igaz, arra a korosztályra, ahol a társkeresés szokásszerűen történik (18-35), a fejlett világban mindenütt férfitöbblet van, és idővel csak romlik ez az arány, részben a születési arány, részben a harmadik világból való migráció jóvoltából. Emellett azonban a másik dologban viszont igazad van, erre még az is rátesz egy lapáttal, hogy a modern korban képesek a nők önálló életet élni, nincs szükségük párra, tehát nem fognak olyan férfival együtt lenni, akit nem tartanak nagyra, mert csak velük boldogabbak, régen viszont társadalmi norma, illetve sokszor túlélés kérdése volt, hogy hajlandóak-e együttélni egy nem egészen ideális társsal, és ezen felül még az is ront a helyzeten, hogy a mai világjáró, interkulturális környezet tovább növeli a nők vágyait egy párhoz, hiszen nem csak a közvetlen környezetükből tudnak választani többé.


Összességében, az "incel" jelenség szomorú, de nagyon is logikus következménye az emberi társadalom jelenlegi státuszának. A szóban forgó "incelek" csak annyiban hibásak, hogy nem veszik észre, hogy az ő dolguk, mi több, kötelességük az adaptációra és fejlődésre törekvés, egész egyszerűen mert nem foglalkozik senki más az ő bajaikkal, és soha nem is fog, mert senkinek nem érdeke, ez a természet, az evolúció törvénye. A relatíve könnyű jóléti helyzetük ezt is fokozza, és nem érdeklik őket a kivíhások, az előre lépés, és ezért nem törőnek magukkal, mondhatni "elkallódnak". Meg kell értenie mindegyikőjüknek, hogy nem csuppán meg kell tenniük mindent a siker érdekében, hanem még úgy is van esély rá, hogy minden erőfeszítésük ellenére mégis el fognak bukni, mert az élet nem igazságos, nagy részben csak véletlenek sorozata.


A feléjük (és rájuk) vetített közutálat viszont ugyanolyan értetlenségből származik, hisz az "incelek" egyre hisztérikusabb viselkedése előrelátható, kiszámítható, az ő helyükben mindenki nyafogna. Már az is látható, hogy hamarosan már a "nem fura", normális férfiak is elkezdenek kiszorulni a párkapcsolati térből, és ha oda jutunk, márpedig ez csak idő kérdése, akkor káoszra, tömeges bűnözésre, és végső soron rengeteg halálra lehet készülni, amíg nem áll helyre a nemek és igényeik egyensúlya, az anyatermészet mindig visszarugózik az instabil állapotokból.

2022. nov. 22. 22:50
 5/87 anonim válasza:

Részben igen.

Részben meg az a felfogás, hogy hamarabb átkozzák el magát Istent, minthogy magukon hajlandóak legyenek változtatni, nagoyn hátráltatja őket. A világ olyan amilyen. Nem állítom egy szóval sem, hogy tökéletes lenne, vagy legalább megközelítené azt. De ez van, ebben élünk. Lehet ehhez alkalmazkodni meg lehet panaszkodni. Az incelek az utóbbit választották.

2022. nov. 23. 00:12
 6/87 anonim válasza:

Örülök, hogy ismét van valaki, aki szóvá teszi ezt az itt panaszkodó férfiak számára, akik arról szoktak panaszkodni, hogy "nincs nő, nem jut nő, nem kellek senkinek", stb.

Egyre gyakrabban látni ezt a véleményt, észrevételt a kommentelők részéről, ami a kérdező kérdésében szerepel. Pedig én korábban még távolról sem ezt gondoltam! Régebben azt hittem, az incelek és a nőhiány miatt panaszkodó férfiak simán beérnék a saját szintjükkel (külsőleg), sőt szinte bármilyen nővel, csak belsőre passzoljanak össze. De elég gyakran kibukott, hogy pont a legkelendőbb nőtípus jöhet csak szóba náluk is ("fiatal-vékony-csinos" hármas). Arról nem is beszélve, hogy pont az incelek szoktak hangosan gúnyolódni a 30 feletti nőkön, hogy nekik már lefőtt a kávé.

Hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek! De én egyértelműen azt látom, hogy a panaszkodó férfiak és incelek zöme sem adja alább. Nem lenne ezzel probléma, hogyha a nőknek nem vetnék ugyanezt a szemükre.

Legutóbb pl. felhívtam erre a kettős mércére egy incel kérdező figyelmét, aki, mivel a válaszomat figyelmen kívül hagyta, de mindenki másnak reagált, ezért nem tudtam másra gondolni, minthogy nála is betalált ez a feltételezés.

Szavaztam is egyébként, a részben igen választ jelöltem, mert vannak kivételek is azért.

2022. nov. 23. 01:30
 7/87 anonim válasza:

Ja, és tegyük hozzá azt is, hogy az incelek patriarchális társadalomról álmodoznak, mert akkor nem lenne ennyi szűz és magányos férfi. Nos, akkor idézem a patriarchális japán társadalom párkapcsolati állapotát:

"A híresen patriarchális japán társadalomban a 18 és 34 év közötti nem házas japán nők és férfiak 60%-a egyedülálló, és a férfiak 42, a nők 44,2 százaléka pedig szűz. A kutatásból az is kiderül, hogy az egyedülálló japánok többsége szeretne megházasodni, de még nem tudja, hogy mikor.


A japán állami demográfiai és szociálpolitikai kutatóintézet öt évente végez hasonló témában felmérést. A 2010-es kutatás alapján még kevesebb fiatal volt szűz Japánban: a férfiak 36,2, a nők 39,5 százalékának nem volt szexuális kapcsolata."

2022. nov. 23. 01:36
 8/87 anonim válasza:

Én is lehetnék incel de mikor elkezditek fejtegetni rájövök, hogy kívül esek ezen a csoporton.

Olyan átlagos polgár vagyok, akit még a kevésbé dekoratív lányok is leszrnak de ezt sose az ő számlájukra írom vagy siránkozom miatta. Kb az ez van Sprite. Elfoglalom magam és nem hagyok időt arra, hogy ilyeneken agyaljak mert senkit nem érdekel:D

2022. nov. 23. 05:22
 9/87 anonim válasza:
6oshoz még hozzátenném, hogy azon felül, hogy az incelek a nők szemére vetik, hogy mennyire válogatósak, miközben ők is azok, azt is mások szemére vetik, hogy mennyire felületesek. De én még nem találkoztam olan incellel itt az oldalon, aki arról beszélt volna, hogy a párkapcsolat hiányzik neki. Mindegyik csak szexről beszélt. Na, ki a felületes?:D
2022. nov. 23. 09:59
 10/87 anonim válasza:
9! Pedig valójában a szex=párkapcsolat szinten kéne ezt látnod. Szexhez ma az online prostik korában bárki hozzájut. Az incelek párkapcsolat ot akarnak nem szexet, azt bármikor megkaphatnák.
2022. nov. 24. 07:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!