Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyomtáv szélesítés alumínium...

Nyomtáv szélesítés alumínium vagy sima vas ?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az esztergályos szakmát,vagyis már pár hónapja benne vagyok.

(elég hosszú lesz az amit írok)

Szeretnék csinálni saját célra magamnak a munkahelyemen nyomtávot.

láttam a neten valami iszonyatos sok pénzbe kerül,és arra gondolta,hogy mégis ha már ilyen helyen dolgozok akkor simán megtudom magamnak is csinálni. A kérdés pedig a következő: sima vasból is tökéletes ? ahogy láttam aluminiumokat lehet kapni 80%ba. Először csak a régi tárcsát leszúrom,majd azzal megnézem,hogy még mennyit tudok kihozni belőle amikor az autón lesz. Kb ilyen 4 cm amit gondoltam,ugyebár a tárcsa az nem alumínium és ezért kérdezem én azt,hogy mindegy,hogy milyen anyagból csinálom csak kemény legyen ? Alumínium elég drága és szerintem a főnököm nem díjazná,hogy lenyulnák kb 100 mm belőle :D köszi



2022. febr. 13. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rugózatlan tömeg a kerékkel együtt, ezért jobb az alu, minden gramm számít.
2022. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Beviz Elek ***** válasza:
94%

Így van, könnyű kell legyen.


6082-es alut tudsz szerezni? Nem csak a lopás a járható út, megmondod a főnöknek hogy kifizeted a felhasznált anyagot.

2022. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Holnap rákérdek.

Meg hát 60mm hosszú csavaron gondolkozok,hogy azt venni inkább. Kisebb nem is lenne jó már,mert beleszámolom még a tárcsa vastagságot is és lehet már rövid lenne a csavar. 40mm a nyomtáv plusz a tárcsa az lehet ilyen 5 kb és marad még az amit belecsavarok a felfogatóba,jha meg plusz a csavarnak a feje. Megírom majd a fejleményeket. Addig meghallgatok még pár dolgot tőletek :)

2022. febr. 13. 20:33
 4/16 anonim ***** válasza:
Futómújavításra lesz pénz?
2022. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most lesz esedékes úgyis szóval jha
2022. febr. 13. 20:56
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:

Én kezdésnek egy normális, szélesebb kereket felraknék hogy ne kelljen ilyen széles nyomtávszélesítő, másrészt a csavarhosszt nem kb-ra találnám ki hanem adott a gyári hossz, tudod hogy milyen vastag nyomtávszélesítőt raksz fel és annyival hosszabb csavarokat vennék.


A leírásod alapján elég durva taknyolásnak nézünk elébe.

2022. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az alábbi videót javaslom megtekintésre a nyomtáv és az ET számok kapcsán:

[link]

2022. febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
lemértem a dolgokat nemrég és változtattam a dolgokon. 20mmre lecsökkentettem a nyomtávot inkább,hogy semmiféle baj ne legyen a csavarokkal. egyébként a csavarjaim hossza 61mm és így már lazán felfér mellé a 20mm nyomtáv. Köszönöm szépen mindenkinek.
2022. febr. 13. 21:45
 9/16 anonim ***** válasza:
7: erre próbáltam utalni én is a futóműjavítással. De mindenki máshogy hülye, ha ez okoz örömet, és belefér akkor hajrá
2022. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]

Sajnos csak ennyire jön ki a casvar a felniből. 61mm a csavar,ha rátennék 10 mm már nem tudnám odafogatni sehogy se. Egyéb ötlet ?

sajnos a felnin elég mély a furat,így elvesz a csavarból jó 20 mm.

egyébként et32 a felni

2022. febr. 15. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!