Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell a benzin és dízelüz...

Miért kell a benzin és dízelüzemű autókba akkumulátor, ha nem elketromosak? Nem azért van a generátor, hogy menet közben fejlessze az áramot, amitől tud világítani az autó, meg működnek az elketromos cuccok?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
45%
Amugy a piezora visszatérve,a legegyszerűbb nem tűzköves öngyujtókban is piezós ami a szikrát csinálja az a kis műanyag vacak ugye. :)
2022. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
54%
#71 Igen, a piezos gyújtókban piezo van. Remek megállapítás, köszönjük.
2022. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
0%
70-es olvass vissza.Direkt betettem a mondókáit a kisgyereknek.Most sem tűnik fel,hogy csak játsza a fejét a kisfiu? Amugy mégiscsak mondd már el kedves kérdező mi köze van a piezoelektromosságnak és az ostobaságaidnak együtt? Semmi.Azt sem tudtad a legtöbbször miről beszélsz.69-ben is csak csak ír valamit...Mivel a 61-es is a szikránál ragadt le olyan szinten,ami nem kapcsolódik a benzinmotor működéséhez....Gyorsan gépeltem,bocs ha van benne hiba.
2022. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként meg tökmindegy, hogy van-e szikra, nem amiatt fog beindulni a motor... Tegyük fel áll a motor, egyik henger szívó, másik kipufogó, a harmadik terjeszkedő, a másik sűrítés ütemben. Te mindnek adsz szikrát, és? Mitől indulna el a motor? Az egyik hengerben lehet csak üzemanyag, de az sem fogja beindítani a motor forgását🤷‍♂️

Oké, a szikra is egy fontos dolog a benzinesnél, de valahogy be is kell szívnia annak a szerencsétlen motornak az üzemanyagot, illetve el kell kezdenie forogni.

Ahhoz meg egy elektromos motor kell, de ha gondolod be is tolhatod minden egyes alkalommal a kocsit. Vagy akár kurblival is indíthatod.

2022. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
50%

Szóval technikailag igaza van ennek a gyökér trollnak: az öngyújtók bizony valóban áram nélkül (is) működnek. ----> ilyet sem írt szegény kérdező.


Ezt írta:


Azt írtam ÁRAM NÉLKÜL, nem pedig hogy szikra nélkül. Pont azért írtam az öngyújtót, hogy ahhoz is csak szikra kell, amit a kis tekerős cucc ad ki magából, nem pedig akksiról gyullad be.


Az a baj,hogy mindenki már beszél mindenről,a troll 10 éves meg röhög :D

2022. febr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
54%
74-ben azért már te is szépen félrebeszélsz nem kicsit.
2022. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 A kérdező kommentje:
Köszönöm az élményt, a legjobban azokon nevettem akik teljes mértekben elhitték hogy komolyan írom a kérdést, es érdekes, pont azoknak volt a legnagyobb a szája. :D gondoltam hogy pár ember rá fog kapni, de hogy majdnem 80 komment összejött erre nem számítottam. :'D
2022. febr. 23. 18:24
 78/87 anonim ***** válasza:
0%
A negyedét én írtam...
2022. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 A kérdező kommentje:
Gratulálok akkor ha nem esett le ennyiből 🤣
2022. febr. 23. 18:42
 80/87 anonim ***** válasza:
31%
Ennyire ostoba csak nem lehet senki.
2022. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!